Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Jant Yamulması (Acil)

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yanlişlikla 24 ayar hasir bilezik fiyati vermiş olabilirler

Demek komple teker,iki adet disk flanşi,fren alt merkezi vs.olsa 10bin tl olur sanirim.

Döküm ustasina 5 bin versem ismimi bile işler janta

Gotur sanayide yaparlar kardeşim.
    mertcancbr ve turkerboss bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hukukihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 monster
    sakın hiç bir şeyle vurup düzeltmeye kalkma jant direkt kendini kırıyor.

ısıtılarak düzeltilmesi lazım. Bu işi yapan birileri yaşadığın yerde vardır internetten bulunur. bilmeyen kişi direkt vurup kırıyor tecrübeyle sabittir.
    mertcancbr bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizde 3 arkadaşta nc vardı sokmadığımız yol kalmadı bi arkada en az 3 4 defa jant yamulttu 30 tl ye düzelttiler
    sende fazla kafaya takma düzelttir
    senin jantta pek bişey yok yani patlama çatlama veya kopma
    bunlar olsa bile göbek eksenden kaymadıkça tamir edilir hiç öyle 5000 tl masraf etme
    emin ol düzeltilir boyası bile bozulmaz...
    mertcancbr bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mertcancbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda servisle konuştum bugün jantta onarım yapılmanın sağlıklı olmayacağını, değişimin daha faydalı olacağını söylediler,doğal olarak, fiyatını sordum ve orada ip koptu.Cbr 650F sadece bir adet ön jantı tamı tamına 5200 lira, götürüp düzeltim yapılıyorsa baktıracağım bu kadar uçuk bir fiyat beklemiyordum açıkcası fiyatı söyleyen adam bile şaşırdı.Jantlarınıza iyi bakın arkadaşlar, bu tutanak tutturup bir şekilde belediyeye yada sorumlulara ödetme durumu nasıl bilmiyorum hiç fakat bu rakamı bir janta veremem mümkün değil.
    Yuh. Burada internetten orjinal CBR 650F'in on jant ve takimi'nin fiyati $202.95, ve kargo ucretsiz. Yani 770 TL'ye 3 gun icinde kapimin onunde oluyor orijinal Honda jant. Honda'nin belirledigi (indirimsiz, maksimum) fiyat: $274.91

Bu rakam nasil oluyor da 5200 TL'ye donusuyor? Yedek parcaya da mi bi ton vergi aliyorlar?

Turkiye'ye yollarlar mi bilmiyorum: http://www.bikebandit.com/oem-parts/...57881sch946590
    mertcancbr bunu beğendi.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende anlamadım bu nasıl fiyat yahu Honda bu, ki gerçekten 270 dolarlardan bahsediliyor düpedüz soygun.Orjinal/değişim istememin sebebi ülkedeki usta/tamirci profiline güvenememem malesef çoğu zaman olumsuz olaylar yaşadım mutlaka iyi ustalar da vardır ama bana pek iyisi denk gelmedi, bu da araba gibi değil ki hayatımız bağlı sonuçta yüksek hızlara çıkılacak sürekli bir stres yaşamak istemiyorum o yüzden değişimden yanaydım. Tavsiyelere uyup bir yerde düzelttireceğim,Ankara içi güvenilir iyi bir usta varsa tavsiye ederseniz memnun olurum, es kaza daha ağır hasar alsa bir şekilde kullanılmaz duruma gelse bir motosiklet parası vereceğiz demek ki tek bir janta işe bak.

Teşekkürler arkadaşlar tekrar bu konu benim adıma faydalı oldu çok daha fazla kafaya takardım bu mevzuyu, umarım kimse yaşamaz ama olursa da yol gösterici olur belki.

Honda servisi yedek parçası çook ucuz yaa diyenler okusun burayı. Adamlar işi tekel e dönüştürdü japon sever kullanıcılar sayesinde. İstedikleri fiyatları çekerler hiç bişey diyemeyiz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yurt disindan ismarlamak mumkun olmaz mi?

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı mertcancbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende anlamadım bu nasıl fiyat yahu Honda bu, ki gerçekten 270 dolarlardan bahsediliyor düpedüz soygun.Orjinal/değişim istememin sebebi ülkedeki usta/tamirci profiline güvenememem malesef çoğu zaman olumsuz olaylar yaşadım mutlaka iyi ustalar da vardır ama bana pek iyisi denk gelmedi, bu da araba gibi değil ki hayatımız bağlı sonuçta yüksek hızlara çıkılacak sürekli bir stres yaşamak istemiyorum o yüzden değişimden yanaydım. Tavsiyelere uyup bir yerde düzelttireceğim,Ankara içi güvenilir iyi bir usta varsa tavsiye ederseniz memnun olurum, es kaza daha ağır hasar alsa bir şekilde kullanılmaz duruma gelse bir motosiklet parası vereceğiz demek ki tek bir janta işe bak.

Teşekkürler arkadaşlar tekrar bu konu benim adıma faydalı oldu çok daha fazla kafaya takardım bu mevzuyu, umarım kimse yaşamaz ama olursa da yol gösterici olur belki.

Ben dün gittim 300TL'ye düzeltiriz dedi benim jantı gözle anlaşılmıyor bile neredeyse yamukluğu ısıtıp düzelticez üstüne boya atıcaz falan dedi kalsın dedim lastikçiye gittim bi sıkıntısı yok bu kadar yamuğun falan dedi ben üsteleyince çekiçle düzeltti arasına kumaş koyup para da vermedim Lastikçi hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi yüksek hızda vs vs tamam dedim seninkini çekiçle düzeltebilirler mi bilmiyorum da bi lastikçiye sorsana.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt disindan ismarlamak mumkun olmaz mi?
    Hocam internette okuduğum kadarıyla bazı kişiler yapmış bunu aslında mantıklı bir seçenek eğer tamir kısmı güven vermezse böyle bir şey yapabilirim yalnız verdiğiniz sitede Türkiye'ye gönderim yok olarak gözüküyor , Ebay üzerinde de bulamadım daha detaylı araştırırım. Teşekkür ederim.

Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün gittim 300TL'ye düzeltiriz dedi benim jantı gözle anlaşılmıyor bile neredeyse yamukluğu ısıtıp düzelticez üstüne boya atıcaz falan dedi kalsın dedim lastikçiye gittim bi sıkıntısı yok bu kadar yamuğun falan dedi ben üsteleyince çekiçle düzeltti arasına kumaş koyup para da vermedim Lastikçi hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi yüksek hızda vs vs tamam dedim seninkini çekiçle düzeltebilirler mi bilmiyorum da bi lastikçiye sorsana.
    Siz Honda servise mi götürdünüz, onlar mı 300 lira düzeltme istediler?Bu hafta içinde tamirciye götüreceğim bakalım ne diyecek.

Bu arada bugün şans eseri çukurun oradan tekrar geçtim ve üzerini örtmüşlerdiNe diyeyim benim düşmemi beklemişler, en azından başkalarının başı derde girmeyecek.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    İşlemi nasıl yapıyorlar acaba ısıtıp çekiçle göz kararı düzeltiyorlarsa 50-100 liraya yapılır ama şahsen benim içime sinmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=Kzz1wCBKHwM

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Goruldugu uzre, konudan bihaber olan bir cok arkadas rahmetli Barkin'imizin aluminyum sasi duzelmez mottosuyla bir milim yamulan jant coptur kafasina girmis durumda.

Halbuki yakindan tanidigim ve canimdan cok sevdigim Barkin hayatta olsaydi da derdi ki, sasi ile jant geometrisi ayni degildir. Aluminyum sasi ile oynanmaz. Ama aluminyum jant orda duzelmese surda duzelir.

Duzelir.

Birakin artik minimal yamulmalar yuzunden bozulan jantlar icin felaket senaryolarini. Lutfen.

Motosikleti
    CB250R
    Benim de tasa carpma sonucu yamuldu yan tarafi.

Servis 3 bin tl dedi yenisine (ayrica 20-25 gunu bulurmus gelmesi), bi kac jantciya gosterdim duzeltilir dediler.

Sorum su ki, bu isil islem uygulayarak, lazer vs ile olcumleme yapan yerlere yaptirmak istiyorum fakat anladigim kadariyla adamlar araba konusunda uzman.

Avrupa yakasinda (ozellikle sanayi mahallesinde) bu isi yapabilecek motor ustasi bilen var mi? En iyi senaryo ustanin tekeri sokup jantciya goturmesi ki bence bi mahsuru yok. Zaten bi ustanin da gormesini istiyorum motoru.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jant yeter ki kenardan eyrilsin. Kenar eyrilikleri kolayca düzeltiliyor. Benim jant göbekten eyrildiği için yeni jant almıştım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)