Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetsiz ve Belgesi Eksik Olan Arkadaşlar Dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    zagortenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250 5 kirmizi
    Biraz casusluk gibi olacak ama işimden önce hobim ve arkadaşlarım.

önümüzdeki günlerde şehir içinde polis, kırsal alanda da jandarma trafik ekipleri tarafından çok yoğun denetimler yapılacak. bu denetimler en az 10 gün sürecek. ve ehliyeti olmayan, belgesi eksik olan motorculara kıyım yapılacak.

arkadaşlar lütfen belgelerimizi tamamlayalım, muayene sürelerini geçirmeyelim.
    hele ehliyetsiz artçı (abarttım biraz) bile olsak çıkmayalım motosikletin üzerine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Sağol kardeş de,zaten yaz başından beri oldukça sıkı trafik denetimi sözkonusu.
    Gerçi artık daha az kasksız arkadaş görüyorum yollarda ki bu da sevindirici bir durum.
    Bence denetim olmalı ama adabıyla yapılmalı,polis arkadaşlar motorun önüne atılarak veya arkandan bağırmak şeklinde değil.
    Aslında bu uygulama anayasaya aykırı çünkü herhangi bitrafik ihlali yapmadığın sürece seni durdurma hakkı yok.Zaten otomobiller için böyle bir uygulama yapılamıyor artık.
    Ancak ülkemizin şartları gözönüne alınırsa faydalı sonuçlar veriyor bu uygulamalar.

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Nasıl yani ya; şakamı bu yoksa benmi anlamadım. Artçınında mı ehliyeti olacak.

Oldu olacak araçlara binen yolcularda da ehliyet olma zorunluluğu olsun bari.
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

Forumdan Uzaklaştırıldı zydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN250
    Alıntı DUDULALA adlı üyeden alıntı
    Nasıl yani ya; şakamı bu yoksa benmi anlamadım. Artçınında mı ehliyeti olacak.

Oldu olacak araçlara binen yolcularda da ehliyet olma zorunluluğu olsun bari.
    Tabiki öyle bişey yok arkadaşımız espri olsn diye demiş

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850

Ardçılarla ilgili...

Arkadaşlar ruhsatlarınızı kontrol edin. Bir çok motorun ruhsatında istihap haddi 1 kişi olarak gözüküyor. Yani, bu demek oluyor ki arkanıza birisini almanız zaten yasak.

Polis bunu gözönüne alarak ceza kesebiliyor. Bilgilerinize

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Gaza mı geldiler yani yine.Hazır ehliyetleri almak üzere bunlar du almadan bi daha bi temizlik yapalım die.Alla allaaa

BU KONUDA YENİ AVLANMIŞ BİR AV OLARAK KONUŞABİLİRİM SANIRIM, ARKADAŞLAR KESİNLİKLE EHLİYETİ OLMAYANLAR MOTORA BİNMESİN HELE HELE BAĞDAT CADDESİNE HİÇ UĞRAMASIN, HER YERE KAPAN KURMUŞLAR.
    YARAM ÇOK DERİN VE TAZE HADİ KONUŞTURMAYIN BENİ DAHA FAZLA. LAF DİNLEYİN

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Ya arkadaşlar istihap haddi demek sürücü hariç demek değilmi, yani sürücü ve arkasına 1 kişi demek. Benim motorda ve sanırım her motorun ruhsatında istihap haddi 1 yazıyo. Varmı kesin bilen?
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

Buyukbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı wiseguy adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ruhsatlarınızı kontrol edin. Bir çok motorun ruhsatında istihap haddi 1 kişi olarak gözüküyor. Yani, bu demek oluyor ki arkanıza birisini almanız zaten yasak.

Polis bunu gözönüne alarak ceza kesebiliyor. Bilgilerinize
    Kardeş, bu konuda haklı değilsin. İstihap haddi şoför hariç taşınabilecek yük ve/veya kişi miktarıdır. İstihap haddi 1 demek şoför+1 yolcu demektir. Kanunda tarifi de bu şekildedir. Bunun için size ceza kesmek isteyen polis olursa, tutanağın altına, "şoför+1 yolcu olarak yakalanmıştır" gibi bir ibare yazdırtın. Mahkemeden halledersiniz işinizi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    arkadaşlar benim ruhsatın bir tarafında istihap haddi 01 yazıyor diğer yaprağında ise 04 yazıyor polis hangisini dikkate alır sizce

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim ruhsatın bir tarafında istihap haddi 01 yazıyor diğer yaprağında ise 04 yazıyor polis hangisini dikkate alır sizce
    ben olsam ortalamasını alırım.yani 2,5...

Buyukbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Motor ruhsatı ise 1'i, araba ruhsatı ise 4'ü dikkate alacaktır.

Ruhsatta kanuna aykırı birşey yazması, onun uygulanacağı anlamına gelmez arkadaşlar. Bunu iyi anlamak lazım.

zagortenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250 5 kirmizi
    2918 sayılı kanun
    madde 2- Tanımlar

Taşıma sınırı (Kapasite): Bir aracın güvenle taşıyabileceği en çok yük ağırlığı veya yolcu sayısıdır.

madde -66 Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücüleri ile ilgili kurallar:

Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerine aşağıdaki kurallar uygulanır.

a) Ayrı bisiklet yolu varsa, bisiklet ve motorlu bisikletlerin taşıtyo-lunda,
    Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosikletlerin yayaların kullanmasınaayrılmış yerlerde,
    Bunlardan ikiden fazlasının taşıt yolunun bir şeridinde yanyana sürülmesiyasaktır.
    b) Bisiklet sürenlerin en az bir elleri, motorlu bisiklet sürenlerinmanevra için işaret verme hali dışında iki elleri ve motosiklet sürenlerindevamlı iki elleri ile taşıtlarını sürmeleri ve yönetmelikte belirtilengüvenlik şartlarına uymaları zorunludur.
    c) Bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosiklet sürücülerinin,sürüc 2; arkasında yeterli bir oturma yeri olmadıkça başka kişileri bindirmelerive yönetmelikte belirtilen sınırdan fazla yük taşımaları yasaktır.
    Sürücü arkasına ayrı oturma yeri olan bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosikletlerle bir kişiden fazlası taşınamaz.
    (Değişik : 21.5.1997 - 4262/4 md.) Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler................ lira para cezası ile cezalandırılırlar.

arkadaşlar bu hükümlere göre ruhsatta 1 yazıyorsa sürücü hariç 1 yolcu taşıyabilir demektir

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye dede dünyanın her yerinde olduğu gibi bu tip uygulamalar yapılmaktadır vede yapılacaktır ...Evrakları tam olan herkes göhsünü gere gere gezmektedir ..Hem suç işleyip hemde suçu işleyecek olanlara aman dikkat edin demek mantıklı olmadığı kadar şuçada teşviktir...Açtığınız başlıklarda daha mantıklı konulara değinmeniz dileği ile
    Saygılar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler