Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şuanki lastiklerimle off-road yapabilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim , ablalarım
    Şuanki motorumla (pulsar ns 200 - Michelin Pilot Street) bir kaç kez ufak bir arazi deneyimi yaşadım. Sizce bu lastiklerle çok fazla abartmadan araziye girilir mi ? Ayrıyetten bunun motoruma bir zararı dokunur mu ? Yalan demiyim çok zevkli anlar yaşadım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim , ablalarım
    Şuanki motorumla (pulsar ns 200 - Michelin Pilot Street) bir kaç kez ufak bir arazi deneyimi yaşadım. Sizce bu lastiklerle çok fazla abartmadan araziye girilir mi ? Ayrıyetten bunun motoruma bir zararı dokunur mu ? Yalan demiyim çok zevkli anlar yaşadım :D
    Lastiklerle araziye girilebilir fakat yumuşak hamurlu bir lastikle araziye girmek tehlikeli olur. Nekadar kesici gizli vida dal vb madde varsa lastiğe yapıştırırsınız hatta lastiği yarma riski bile olabilir. Yinede kafaya koyup araziye girecekseniz yanınızda mutlaka lastik fitil takımı bulundurun. Saplanan birşey olursa fitil atıp kendinizi oradan çıkarabilirsiniz.
    SlimeDont bunu beğendi.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerle araziye girilebilir fakat yumuşak hamurlu bir lastikle araziye girmek tehlikeli olur. Nekadar kesici gizli vida dal vb madde varsa lastiğe yapıştırırsınız hatta lastiği yarma riski bile olabilir. Yinede kafaya koyup araziye girecekseniz yanınızda mutlaka lastik fitil takımı bulundurun. Saplanan birşey olursa fitil atıp kendinizi oradan çıkarabilirsiniz.
    Hocam peki off road için benim gibi ufak motorlara takılan lastik marka - modeli önerir misiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)