Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorsiklet brandası sağlıklımı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    0 motoru kapalı otoparka bıraktım fakat çok tozlu bulunduğu ortam branda kullanmamı önerirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne zarari olabilir ki?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zarari olabilir ki?
    kapalı otoparkta gerek olurmu onu soruyorum yani

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Kapalı ortamda branda ile kapatmak sağlıklı olur, ayrıca dikkat çekmemiş olur. Branda ile kapalı motosiklet meraklı gözlerden de uzak kalmış oluyor. Açıkta, hava koşullarına maruz kalan motosiklet, yerden buharlaşmaya maruz kalıyor ve branda altında buhar yoğuşuyor, nem oluşuyor, motosiklete zararlı hale geliyor. Motosikletimi açıkta bıraktığım için brandayı üstünü kapatacak ve üst seviyesinden 20 cm. altına kadar inecek şekilde ayarladım. Kediler musallat olmasa toz ve pisliğe razı olacağım. Motosiklet park halindeyken üstünde nöbet bekliyorlar Daha önceki motorumda brandayı tam kapatıyordum, içine girip yer kavgası yapmışlar, brandanın iç kısmı parça parça olmuştu.

Havalandırma cebi olan bir branda alın.
    aquarist4 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kapalı otoparkta uzun süre kullanmayacağım zaman ( seyahat, kötü hava) hep branda çekerim. kem gözlerden ve tozdan korur.
    aquarist4 bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalandırma cebi olan bir branda alın.
    Bu şekilde çadır var da branda var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de merak ettim. Oxford Aquatex kullanıyorum yağmur yağdıktan sonra sabahına motorun belli yerlerinde damla damla su buluyorum demek bu yüzdenmiş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de merak ettim. Oxford Aquatex kullanıyorum yağmur yağdıktan sonra sabahına motorun belli yerlerinde damla damla su buluyorum demek bu yüzdenmiş.
    Motosikleti açıkta bırakın daha iyi. Islansa bile kuruyor sonuçta. Ama branda ile her sabah ıslak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti açıkta bırakın daha iyi. Islansa bile kuruyor sonuçta. Ama branda ile her sabah ıslak...
    Ama bu sefer de kuşlar pisliyor. Yaşadığım evin önünde bir köşk var ve etrafı yeşillik. Bir sürü karganın yuvası. Bir de sahil kesimi olduğundan martı dolu. Sağolsunlar bir gün brandayla kapatmasam en az üç adet kuş pisliği buluyorum. Tabii bir de hırsızı caydırma olayı var. Acaba başka ne düşünülebilir?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Uzun süre kalacaksa toz olur tabi, branda kullanmakta fayda var.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 motoru kapalı otoparka bıraktım fakat çok tozlu bulunduğu ortam branda kullanmamı önerirmisiniz?
    motosiklet brandası kapalı otoparkta toz toplamaması için mutlaka gerekli bir parça. Brandanın zararı şöyle olabilir piyasada 50 liraya satılan içinde astar olmayan brandalar var. Bu şekildeki ince brandayla motosikletinizi güneşin altında bırakırsanız branda ısınıp motosikletin plastik grenaj kısmındaki boyaya yapışıyor ve boyayı yakıyor. Çok hoş olmayan bir durum oluyor. Bunun dışında iyi ve kaliteli brandaların bir zararı olmayacaktır.

Birde brandayı kapatmadan önce motosikletin egzoz ve motor kısımlarının soğuk olmasına dikkat edin çok sıcak olduğunda yapışma ihtimali olabilir.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Benim motorumda brandayla duruyo apartman içinde 2 gün sonra brandanın üstü komple su oluyo terlemiş gibi. Su borularının önünde duruyo fakat yerlerde su olmuyo anlam veremiyorum. Ayaklığın bastı yerde turunca bi iz kalıyo leke gibi motorda bi sıkıntı yok şimdilik ama çıkarıcam sanırım ordan korkuttu beni.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda brandayla duruyo apartman içinde 2 gün sonra brandanın üstü komple su oluyo terlemiş gibi. Su borularının önünde duruyo fakat yerlerde su olmuyo anlam veremiyorum. Ayaklığın bastı yerde turunca bi iz kalıyo leke gibi motorda bi sıkıntı yok şimdilik ama çıkarıcam sanırım ordan korkuttu beni.
    Çiy düşüyor desem, apartman içinde pek mümkün değil. İlginç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet brandası kapalı otoparkta toz toplamaması için mutlaka gerekli bir parça. Brandanın zararı şöyle olabilir piyasada 50 liraya satılan içinde astar olmayan brandalar var. Bu şekildeki ince brandayla motosikletinizi güneşin altında bırakırsanız branda ısınıp motosikletin plastik grenaj kısmındaki boyaya yapışıyor ve boyayı yakıyor. Çok hoş olmayan bir durum oluyor. Bunun dışında iyi ve kaliteli brandaların bir zararı olmayacaktır.

Birde brandayı kapatmadan önce motosikletin egzoz ve motor kısımlarının soğuk olmasına dikkat edin çok sıcak olduğunda yapışma ihtimali olabilir.
    Benim şu an kullandığım öyle ince birşey yazın kullanmıyorum. Ancak rüzgarlı havada alltan şişme yapıyor ve motorun üstünden çıkıyor alltan bağlama yeri de yok. Motorun bir yerlerine sıkıştırdım ama gene uçmuş geçen gün. Herhalde bir ip geçirip bağlamam lazım.

Egzoza dikkat et

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O turuncu iz pas lekesi gibi geldi aman dikkat.

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sistemli branda gördüm. Arayınca bulunur herhalde.

Sadece kapalı alanda kullanmak için oxford dormex diye bir model var. Basitçe motoru tozdan korumak için yapılmış.

Şu model gibi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çiy düşüyor desem, apartman içinde pek mümkün değil. İlginç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Benim şu an kullandığım öyle ince birşey yazın kullanmıyorum. Ancak rüzgarlı havada alltan şişme yapıyor ve motorun üstünden çıkıyor alltan bağlama yeri de yok. Motorun bir yerlerine sıkıştırdım ama gene uçmuş geçen gün. Herhalde bir ip geçirip bağlamam lazım.
    evet şimdi yenilerinde hep öyle alttan bağlamak için delik açıyorlar. Biraz vakit alıyor ama bağlamakta fayda var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)