Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet üzerinde köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet3558 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    2 saat önce motosikletimle izmir çarşıdan yavaş yavaş giderken 2 köpeğin saldırısına uğradım, birden sağ bacağımda bi acı hissedip bacağımı kaldırdım hızlanıp köpeklerin arasından kaçtım eve gelince bacağımı açtım baktım o bölgede herhangi bi iz yok ama ısırdı eminim canım çok yandı, sivilce gibi birkaç nokta var acaba ısırık izi o mu?(o bölgede normaldede sivilce vardı bi iki tane ama ayırt edemiyorum) kuduz aşısı ne zaman yaptırmalıyım? her devlet hastanesi kuduz aşısı yapar mı? yardımcı olun lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam büyük ihtimalle dişi sıyırmış bacağını.. Hastaneye git istersen bir an önce.. Bütün sağlık kurumları yapar diye düşünüyorum.. Geçmiş olsun..
    ahmet3558 bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Aşıyı yaparlar sanırım usta geçmiş olsun
    ahmet3558 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    artik koldan yapiyorlar igneyi..
    efendy06 ve ahmet3558 bunu beğendiler.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Geçmiş olsun.Herhangi bi hastanenin acil servisine başvurun aşınızı yaparlar ...
    ahmet3558 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    Ben ayağıma paslı çivi battı diye dakikasında sağlık ocağını gidip tetanoz yaptırmıştım. Seni köpek ısırmış. Durup dururken saldıran köpeğin kuduz olma ihtimali daha yüksek oluyor diye biliyorum.

Kuduz olsun olmasın bence kısa zaman da gidip aşını vurdur derim.
    ahmet3558 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Sanmaya gerek yok hocam, devlet hastanelerinden herhangi birine git, yaparlar. Geçmiş olsun.
    ahmet3558 bunu beğendi.

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    bizim mahallede de 2 tane var saldırıyolardı bikez inip kovaladım şimdi yerden kalkmıyolar tanımadığım köpekde saldırırsa üstüne sürüyorum kaçıyo soğukkanlı olmak lazım köpek kovucular var onlardan al gidona sabitle bas bas geç arkadaşım yapıyo işine yarıyo geçmiş olsun bişey olmaz iğneye gerek yok dediğiniz gibiyse
    ahmet3558 bunu beğendi.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    En yakın zamanda aile sağlığı merkezlerinden aile hekiminize gidin.
    Ama bu saatte kapalı olduğundan dolayı en sağlıklı olan kalkıp şuan hastahaneye gitmek. Sakın bişey olmaz demeyin. Olur.
    ahmet3558 bunu beğendi.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşınız mutlaka yaptırın. ihmale gelmez..
    ahmet3558 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    bu kadar korkmayın arkadaşlar köydeki köpekler bile bu kadr vahşi değil

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Pantolonunuz delinmediyse, hiç bir sorun yok evham yapmanıza gerek yok.

Bunu 8 yıldır köpek besleyen birisi olarak söylüyorum. Öncelikle sokakta küpesi olan köpeklerin tamamı kuduz aşıları yapılmış ve tekrar serbest bırakılmış hayvanlardır. Bu o köpeğin kuduz olma ihtimalini oldukça öldürür, ama %100 garanti etmez. Gelelim nasıl kuduz olursunuz konusuna. Eğer köpekte kuduz mikrobu mevcut ise, size bulaştırabilmesi için, ağzındaki salyanın sizin derinizin altına geçirmiş olması gerekir. Pantolonunuz delinmediyse deriniz de delinmemiştir, soyulmuş olabilir, ama salyanın derinizin altına geçmiş olması için pantolonu ve bacağınızı eş zamanlı olarak delmiş olması gerekir. Tekrar belirtiyorum anlattığınız gibi bir durum da kuduz aşısına gerek yok, ama bir kanamalı vaka meydana geldiyse tedbir mahiyetinde gidip bir aşı yaptırabilirsiniz.
    ahmet3558, mozgur ve MotoGlock bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar, yaklaşık 1 saat önce devlet hastanesine gidip doktorlara durumu anlattım, doktor dişinin sıyırmış olduğunu söyledi bana kendisi gösterdi izi ben dikkat edememişim yada sonradan kızarmış olabilir. kuduz aşısı ve tetanoz aşısı oldum toplam 4 kere daha kuduz aşısı olucam farklı günler verdiler, bişey olmaz demeyelim ne olur ne olmaz kendimizi garantiye alalım, sağlık çok önemli, herkes dikkat etmeli bu köpekler konusuda kaza yaptırabilir allah korusun ısırıktan daha ciddi sorunlarımız olabilir...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Baktın saldırıyor in , s....... ulan a...... iti de bak nasıl kaçıyorlar :D . Şuanki işim motorlu kuryelik ve kırsala çok gidiyorum . :D

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    O durum da durduğunuz vakit bir sıkıntı çıkmıyor, köy yerinde yaşıyorum tecrübe var tabi. Durucak gibi değilse debriyaja bas yanından yavaşça geç. Baktın olmuyo hâla kovalıyor çıkar koklat çorapları, zabıtalar ölüsünü alsın ordan
    sereye bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Geçmiş olsun her hangi bir hastaneye gitmen yeterlidir.
    Size tavsiyem baktın kovalayacak üzerine sürün mal gibi kalıyolar Sakın durmayın bir kere arkadaşımı durduğu için ısrmıştı.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Açık yara yoksa enfeksiyon riski yoktur bence. Gerçi doktor aşı vermiş, vardır bir bildiği. Ama bu hafta halamı kedi ısırdığı için kuduz aşısı yaptırırken doktor "kuduz kalmadı artık" demiş. Yabancıların "better safe than sorry" diye bir lafı var ya tam bu durumlar için işte.

Yetiştiği yerde milletin üç kuruşluk eğlence için arabalara "kıskıskıs" diye saldırttığı hayvanlar, bu davranışı birbirlerine de öğreterek bu hale geliyorlar işte. Uzun yıllar köpek baktım. Kırsalda yabancı insan görmemiş köpekler dışında, şehir köpeklerinin ısıracak kadar cesur olabileceğini düşünmezdim. Genelde sadece kovalıyorlar. Durunca, araçtan inince veya yavaşlayınca geri vites yapıyorlar. Çok büyük geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun her hangi bir hastaneye gitmen yeterlidir.
    Size tavsiyem baktın kovalayacak üzerine sürün mal gibi kalıyolar Sakın durmayın bir kere arkadaşımı durduğu için ısrmıştı.
    Freye, tam ben "durunca kaçıyorlar" mesajımı yazarken sen "sakın durma" demişsin. Elinde yaşanmış örnek de var. Ben lafımı geri alıyorum.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Arkadaşlar tekrar yorum yapma gereği gördüm. Veteriner Fakültesi öğrencisiyim ve gerçekten sallanacak bir konu değil zira o an yara yapamamış bile olsa oraya salyasını bıraktığından dolayı herhangi birinin ya da sizin bir yaranıza vs. en ufak bir temasta dahi risk söz konusudur. Hocalarımız şaka manasında der rüyanızda bile görseniz gidip aşı olun. Kesinlikle aklınızda kalacağına hep acaba diyeceğinize gidip yaptırın hem kafanız rahat olur hem de ortadaki risk kalkar.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    hemen köpeği bul ve 10 gün besle. köpekte sıkıntı olmazsa önemli birşey yok demek geçmiş olsun. köpek tozutmaya başlarsa z.çtın

şaka bir yana bir sağlık kurumuna git. tetanoz ve kuduz aşını yaptır

Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    kuduz ve tetanoz aşımı yaptırdım 4 tane daha kuduz aşısı olucam farklı günler verdiler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)