Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Problemi bulamıyorum [KTM Yağ Basınç Uyarısı]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Herkese merhaba bende Ktm düke 200 var low oil pressüre uyarısı veriyor servise gittim yağ konusun da bir problemi olmadığını söylediler sonra yağ müşürünü değiştirdim garanti olsun diye sorun düzelmedi bazen hiç uyarı vermiyor güzel mutlu mesut sürüyorum bazen de yola çıktığım anda yanmaya başlıyor bütün sürüş zevki gidiyor moralim bozuluyor bana bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı sorunu çözersek bir depo benzin helal olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ktm hakkında hiç bir bilgim yok, yamaha kullanıyorum aynı uyarı bende sabit yanıyo aldığım günden beri, servise gidip danıştım yağ değişimini servis kendisi yaptığı taktirde o uyarıyı siliyomuş. Yani bi nevi rahatsız olup yağı serviste değiştirelim diye yapılmış bi sistemmiş kendileri. Ama senin durum farklı serviste çözemediğine göre

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Vay çakallar bak yamahanın bunu yaptığını bilmiyordum.

daha kalın yağ koyup dene
    ışık yanmazsa pompa sorunlu olabilir
    gaza tepki veriyo mu
    müşür çıkışı gerçekten değişiyo mu. ölçmek gerek

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha kalın yağ koyup dene
    ışık yanmazsa pompa sorunlu olabilir
    gaza tepki veriyo mu
    müşür çıkışı gerçekten değişiyo mu. ölçmek gerek
    Motul 10w40 koydum 1 hafta önce ne koymamı önerirsin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı XccXccX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 10w40 koydum 1 hafta önce ne koymamı önerirsin ?
    Yağ pompasını da değiştirdik

müşür çıkışı ölçülse daha iyi
    lamba ile arada hata olabilir

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müşür çıkışı ölçülse daha iyi
    lamba ile arada hata olabilir
    Tamam bir de böyle bakalım inşallah geçer

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kaçkm de.Müşür bozuk değilse yağ basıncı az geliyor.Motora büyük zarar verirsin.Sorunu tam olarak çözneden motoru kullanmasan iyi edersin..

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçkm de.Müşür bozuk değilse yağ basıncı az geliyor.Motora büyük zarar verirsin.Sorunu tam olarak çözneden motoru kullanmasan iyi edersin..
    40000 de şu anda yeni sekman attırdım motora 3000 km dir kullanıyorum

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Her motorda beli km re aralığında yağ değişimi geldiği zaman ışık yanar değişim vakti geldi diye serviste yağ değişirsin ve servis ekran üzerindeki uyarıyı düğmelerle söndürür birdahaki yağ değişim zamanı gelince yeniden yanar ktm forum sayfalarında bunuda araştırabilirsin veya türkçe kulanım kitapçığında bunla ilgili bilgi varsa öğrenebilirsin

Kendi bakımını yağının değişen kişiler bu uyarı ışığını kendileri öğrenip söndürürler aklıma başka birşey gelmedi çözersen bi depo benzinle gazlarsın
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorda beli km re aralığında yağ değişimi geldiği zaman ışık yanar değişim vakti geldi diye serviste yağ değişirsin ve servis ekran üzerindeki uyarıyı düğmelerle söndürür birdahaki yağ değişim zamanı gelince yeniden yanar ktm forum sayfalarında bunuda araştırabilirsin veya türkçe kulanım kitapçığında bunla ilgili bilgi varsa öğrenebilirsin

Kendi bakımını yağının değişen kişiler bu uyarı ışığını kendileri öğrenip söndürürler aklıma başka birşey gelmedi çözersen bi depo benzinle gazlarsın
    Yağı servis de değiştirdim onlar da bi anlam veremedi maslak Ktm servisine giderim hep en son elektriksel bi durum olabilir dediler o uyarı yüzünden motoru 50 cc gibi kullanıyorum 😀 satmak da istemiyorum alan bu sefer bana giydirmesin bi şekilde çözücem ama ne zaman 🙄

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

https://youtu.be/YZ0p8hVF7D4 İngilizcesi olan arkadaşlar bu arkadaş ne anlatıyor özet geçebilir misiniz belki bana faydası vardır bu videonun

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı XccXccX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı servis de değiştirdim onlar da bi anlam veremedi maslak Ktm servisine giderim hep en son elektriksel bi durum olabilir dediler o uyarı yüzünden motoru 50 cc gibi kullanıyorum �� satmak da istemiyorum alan bu sefer bana giydirmesin bi şekilde çözücem ama ne zaman ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

https://youtu.be/YZ0p8hVF7D4 İngilizcesi olan arkadaşlar bu arkadaş ne anlatıyor özet geçebilir misiniz belki bana faydası vardır bu videonun
    Adam jeneratörlerin yağ filtresi ile ilgili konuşuyor hocam nerden buldun o videoyu.

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam jeneratörlerin yağ filtresi ile ilgili konuşuyor hocam nerden buldun o videoyu.
    YouTube da Ktm low oil yazdım çaresizim her koldan saldırıyorum😀😀😀😀

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam ktm ye yabancıyım ama düşük yağ basıncı uyarısı servisin resetlediği uyarıdan başka birşey olmalı. Basınç uyarısı yağ pompası ya da alakası yok gibi gelebilir ama benzin pompasından da olabilir. Motor teklemeden sorunsuz çalışıyorsa müşür ya da sensör problemi vadır.

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Alıntı 0km adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ktm ye yabancıyım ama düşük yağ basıncı uyarısı servisin resetlediği uyarıdan başka birşey olmalı. Basınç uyarısı yağ pompası ya da alakası yok gibi gelebilir ama benzin pompasından da olabilir. Motor teklemeden sorunsuz çalışıyorsa müşür ya da sensör problemi vadır.
    Kalkış da tekleme olmuyor yüksek devirler de uyarı geliyor sabit devir gidince uyarı sönüyor bazen de ful yüksek devir kullanıyorum hiç yanmıyor keşke servis problemi bulsa onlar da bulamıyor böyle kullan sıkıntı olmaz diyorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yerinde olsam ktm global e konu ile ilgili mail atardim.
    Anladigim kadariyla servis de müşür ya da sensör hatası olduğuna güvenerek birsey olmaz diyor ama yarın öbürgün bi sorun olduğunda kullanıcı hatası diyerek aradan sıyrılabilir. Aslında bu soruna sistemdeki basıncı ölçerek ya da ilgili sensörü değiştirerek yaklaşmaları gerekiyor.
    Dedigim gibi konuyu güzelce ktm global e aktar ve onlardan gelecek cevaba göre hareket et.

Sonuçta bu alet az da olsa bilgisayar kontrollü yönetiliyor, blok yetersiz yağ sebepli yatak sarar bişey olur( az basınç var sanarak sistemi de zorlayabilir), iş bilmez servisler yüzünden senin başın ağrır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu tür teknik soru içeren konularda başlığa içerik hakkında bilgi yazmak faydalı olur.

Başlığı değiştirdim, belki bilen biri görür de gelir.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Ben kalın yağ öneriyorum.Mesela koyduğun 10w40 ise 15w50 dene.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yağ ile daha fazla uğraşma. Öyle ince yağ koydun diye basanç düşmez. Geriye 2 seçenek kalıyor. 1) Müşhir arızalı. Değiştirdikleri müşhir de arızalı olabilir. Çıkma parça takmış olabilirler. Müşhir değişti diye listeden silme 2) Müşhire giden kablo veya müşhiri kabloya bağlayan sokettelerde sıkıntı var.

Attırdığınız segman da yeterli basıncı sağlayamıyor olabilir mi? Belki silindirin değişmesi gereklidir artık...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler