Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ABS nin faydası !

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS nin faydası

0:43 sn

twisten, birbilent, hyanax100 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

burda abs yi kötünün yanında görüyorum

fayda neydi

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen videodaki gibi ABS motorun tekeri kitleyip kızaklamasını önler ve manevra imkanı tanır. ABS olmasaydı teker kitler, motor kayarak araca yapışırdı bence...
    hyanax100 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    abs bu şekilde sürekli hayatınızı kurtarabilir mi sanıyorsunuz absli yada abssiz tartışması yapacak değilim fakat motor en kral abs olsa bile videodaki gibi kullanırsanız bugün olmasa yarın zaten düşeceksiniz.

Dönen aracın arkasından gelen ikinci bir araç olsaydı ozaman abs nasıl hayat kurtarır daha iyi izlerdik
    nines, _chaotic_ ve Bilalancer bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Hintliler bizden beter kullanıyor.
    Bu kullanıma ABS bile isyan eder.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kendi motorum diye söylüyorum 😁 on numara makine fiyatına göre.Do do dominaar😁😁

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Anti-Lock Break System yani kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir. Kaymaya başlayan lastiğe uygulanan fren basıncının kısa aralıklar ile kesilip tekrar uygulanması ile tekerleğin durmamasını dolayısı ile kayarak düşmemeyi sağlar.
    ABS kuru hava ve düzgün zemin koşullarında fren mesafesini uzatır. Bunun tartışılacak bir yönü yoktur. Ancak bu durum ABS nin gereksiz olduğunu göstermez. Aynen videodaki gibi "APTAL" bir sürücünün frenleri kilitleyip düşmesini engeller ama maalesef bu tür aptalların , aptallıklarını iyileştirebilen ne bir ABS sistemi ne de ilaç icat edilememiştir.
    emremm, twisten, The Dude ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    abs konusu... yerimizi alalım

Abs devredeyken kontra yapsak yere yapışmıyor muyuz?

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Abs özellikle yeni başlayanlar için çok güzel bi sistem. Panik frenlerinde hayat kurtarır.

yanında msc, imu olsa iyi olur

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Hocak bırakın artık saçma sapan şu konuyu savunmayı.

Herkes hoca mı? Herkes yarışçı mı? değil.

%1 i abs den iyi fren yapabilecekse , %99 u da fren yapmayı bilmeyen bir topluluğuz biz farkında isen.

motorun fren performansının tamamına yakınını kullanacilecek kapasitede o kadar az insan varken , ve bu tam kapasitede kullanım bile tecrübe olsa dahi el ayarına vebağlı ve hataya müsaitse ,

YANLIŞ. ABS FREN MESAFESİNİ FALAN UZATMAZ.
    computeus, akindir, RAMİREZ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Sanırım bu ABS olayında durum şöyle. Yanlış anladıysam lütfen düzeltiniz.

1-) Eğer acil durumda ABS'yi devreye sokmadan durabilirseniz atıyorum 5 metrede duruyorsunuz.
    2-) Yine aynı acil durumda ABS'yi devreye sokarak durursanız 5 metreden uzun mesafede (kontrollü) duruyorsunuz.

Ama motorunuzda ABS yok ise, 1. seçenek kaza yapmamanız için tek şansınız, 2. seçeneğe maalesef sahip değilsiniz. Yani ABS'nin fren mesafesini uzatıyor olması bir gerçek, ama bu bir dezavantaj değil. Sonuçta ABS'nin devreye girip girmemesi tamamen sizin frenleme dozajınıza bağlı.

Sonuç: ABS öyle veya böyle avantajdır, hiçbir durumda dezavantaj değildir.
    hyanax100 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    Bu forumun bile %50 si sadece arka fren kullanıyor. ön frenle düşerim diye.
    bunun tartışılacak bir yanı yok yani.

Buforumun ve motosiklet kullanan %90 insan için , abs fren mesafesini kısaltır.

o zaman sonuç:
    abs fren mesafesini kısaltır.(nokta)
    computeus ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Anti-Lock Break System yani kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir. Kaymaya başlayan lastiğe uygulanan fren basıncının kısa aralıklar ile kesilip tekrar uygulanması ile tekerleğin durmamasını dolayısı ile kayarak düşmemeyi sağlar.
    ABS kuru hava ve düzgün zemin koşullarında fren mesafesini uzatır. Bunun tartışılacak bir yönü yoktur. Ancak bu durum ABS nin gereksiz olduğunu göstermez. Aynen videodaki gibi "APTAL" bir sürücünün frenleri kilitleyip düşmesini engeller ama maalesef bu tür aptalların , aptallıklarını iyileştirebilen ne bir ABS sistemi ne de ilaç icat edilememiştir.

Anlama kabızlığı çeken arkadaşlar için büyüterek tekrarlıyorum ki anlasınlar.

ABS fren yapmayı bilmeyen adamı hayatını kurtarır felsefesi tamamen yanlıştır. Doğru yerde doğru hız ile gitmeyen sürücünün motorundaki hiç bir donanım ya da yazılım o motorun zamanında durmasını maalesef sağlayamaz. Bunun tek istisnası BMW nin 2018 yılı için hazırladığı GTL modeline koyduğu mesafe takip sistemidir.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Yorumları okuyunca dünyanın düz olduğunu iddia edenler geldi aklıma.. İstemsizce güldüm.. Demem o ki hocam lütfen bırakın tekrar ve tekrar doğruyu anlatmayı.. İnsanlar(!) istemiyor işte. Bilimsel çalışmalar, kontrollü deney ortamı vs.. bunlar geçersiz bizim ülkede. Amcamın söylediği daha doğrudur !
    Okan Sinan Ocan, UNdocab ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlama kabızlığı çeken arkadaşlar için büyüterek tekrarlıyorum ki anlasınlar.

ABS fren yapmayı bilmeyen adamı hayatını kurtarır felsefesi tamamen yanlıştır. Doğru yerde doğru hız ile gitmeyen sürücünün motorundaki hiç bir donanım ya da yazılım o motorun zamanında durmasını maalesef sağlayamaz. Bunun tek istisnası BMW nin 2018 yılı için hazırladığı GTL modeline koyduğu mesafe takip sistemidir.

Sevgilerimle

HOCA ARKADAŞ TEKRAR ANLATAYIM. ANLAMA KABIZLIĞI ÇEKEN SENSİN.
    MOTOSİKLET BİR ZÜMREYE AİT BİR ARAÇ DEĞİL.
    YÜZLERCE GENÇ APTAL ÇOCUK BU ALETİ KULLANIRKEN ÖLÜYOR.
    SENİN KENDİNCE DOĞRU FİKİRLERİNİ BU KONUYU OKUYAN APTAL ÇOCUKLAR , KENDİLERİNİ ÖLÜME GÖTÜRECEK KARARLAR ALABİLİRLER.

İLK YAZDIĞINDAN SONRA
    SENİN KIRMIZI İLE YAZDIĞINI ÇOĞU ÇOCUK GÖRMEYECEK BİLE.

Eğer çok tartışmak istiyorsan , ABSden iyi frenleyenler diye watsapp grubu aç orda tartış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumları okuyunca dünyanın düz olduğunu iddia edenler geldi aklıma.. İstemsizce güldüm.. Demem o ki hocam lütfen bırakın tekrar ve tekrar doğruyu anlatmayı.. İnsanlar(!) istemiyor işte. Bilimsel çalışmalar, kontrollü deney ortamı vs.. bunlar geçersiz bizim ülkede. Amcamın söylediği daha doğrudur !
    Şakşakçılığın luzumu yok.

Sen önce benim demek istediğimi anla da sonra kontrollü deneyden bahset densiz adam. Senin kontrollü deney dediğin şey benim hayatım. Sen bana bilim mi öğreteceksin?
    Önce az insan psikolojisi oku ufaklık.
    Her insana her şeyin anlatılmayacağını anla.
    ondan sonra gel tartışalım burda.

bik bik ötmekle bilim yapılmıyor.

hyanax100 ve GezeGeze bunu beğendiler.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HOCA ARKADAŞ TEKRAR ANLATAYIM. ANLAMA KABIZLIĞI ÇEKEN SENSİN.
    MOTOSİKLET BİR ZÜMREYE AİT BİR ARAÇ DEĞİL.
    YÜZLERCE GENÇ APTAL ÇOCUK BU ALETİ KULLANIRKEN ÖLÜYOR.
    SENİN KENDİNCE DOĞRU FİKİRLERİNİ BU KONUYU OKUYAN APTAL ÇOCUKLAR , KENDİLERİNİ ÖLÜME GÖTÜRECEK KARARLAR ALABİLİRLER.

İLK YAZDIĞINDAN SONRA
    SENİN KIRMIZI İLE YAZDIĞINI ÇOĞU ÇOCUK GÖRMEYECEK BİLE.

Eğer çok tartışmak istiyorsan , ABSden iyi frenleyenler diye watsapp grubu aç orda tartış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Şakşakçılığın luzumu yok.

Sen önce benim demek istediğimi anla da sonra kontrollü deneyden bahset densiz adam. Senin kontrollü deney dediğin şey benim hayatım. Sen bana bilim mi öğreteceksin?
    Önce az insan psikolojisi oku ufaklık.
    Her insana her şeyin anlatılmayacağını anla.
    ondan sonra gel tartışalım burda.

bik bik ötmekle bilim yapılmıyor.

İnanırmısın Bende senini için benzer şeyleri söylemeye çalıştım ve kendi yazında beni alıntıladığın kısmı tekrar okursan o cümleleri kullanıyorum fakat Hakaret içerenler hariç =) Anlayabilmek ve ANLATABİLMEK ümidiyle ^^
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

Motosikleti
    yok
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanırmısın Bende senini için benzer şeyleri söylemeye çalıştım ve kendi yazında beni alıntıladığın kısmı tekrar okursan o cümleleri kullanıyorum fakat Hakaret içerenler hariç =) Anlayabilmek ve ANLATABİLMEK ümidiyle ^^
    Hocam kısmı anlamayı güçleştiriyor bu durumda. konuda bir motosiklet eğitmeni Hocam var çünkü.

sinirlendim de o yuzden yazdım kusura bakmayın.

Bazı arkadaşlar yazılarımı olağandışı derecede ofansif algılayabilirler.
    ben de farkındayım ama ben kaza olduktan sonra hastanede dışarda bekleyen kısımda değil içeride çocukları birleştirmeye çalışan tarafta oluyorum.

Bu yüzden bu konularda hassasiyetlerim var.

Bundan dolayı da herkesten özür diliyor ve rica ediyorum:

Lüften umuma açık yerde ABS fren mesafesini uzatır gibi şeyler yazmayın.
    Hiçbir gerçek çocukların hayatından daha önemli değil.
    Yalan söyleyin. Kısaltır deyin. Ki emin olun o soruyu soracak insan için gerçekten de kısaltacaktır.

Alsın abs li motor sürsün. en azından ilk karşısına çıkacak tehlikede frene abanınca yere yapışmaktan kurtulacak. ne zararı var?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)