Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Evin önüne motor park etmek (sokak)?

Motovento
    REKLAM ALANI

Hocam 1 yıl esenyurtta yaşadım. Hyunda Getz Arabamız vardı o aralar. Evin önünde Mercedes felan vadı. Adamlar ilk Mercedesi götürmüşler , sonrasında bizim arabaya bakıp boşverin bunu radyoyu alıp gidek demişler. Hani böyle bir semtte oturuyorsanız Motoru isterseniz evin içine koyun yine çalarlar yine çalarlar.
    jackonbir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Esenyurt innovia 2 de oturdum.güvenlikli kocaman siteden yanılmıyorsam 600rr çaldılar. Haberlere bile çıkmıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esenyurt'un e-5 e yakın kısmı yani sitelerin bulunduğu beylikdüzü'ne komşu tarafı oldukça gelişmiştir. Bu tarafta eğitim düzeyi de oldukça yüksektir. Zaten bu siteler yapıldıktan chp oyu çok arttı. Daha çok yeni evli çalışan çiftler makul ev fiyatları sebebiyle bu sitelere taşınmaya başladılar. Ancak eski esenyurt bir Kars diasporasıdır. Suç,sefalet tavan yapmıştır. Derlerdi ki " darwin evrim teorisini esenyurt minibüslerinde keşfetmiştir. İnsan cidden maymundan geliyor "
    Tam o bahsettiğiniz sitelerden de 6 ay önce Movistar çalındı hala iz yok.
    jackonbir bunu beğendi.

Nasıl bir semtte yaşıyorum ben doğduğumdan beri, sizin oralarda torbacı vs yok mu aga yada sokak kenarlarında oturan 3-5 tirrek kendimi Meksikada gibi hissetim sizde abdden yaziyonuz herhalde

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    esenyurt böyledir. istanbulda en karışık ilçe neresi deseler birçoğu gazi mahallesi der ama gazi buraya göre maldivler kalır okuyor musun bilmiyorum ama üniversite için başka şehir yazabilirsin ordan çıkmak istiyorsan.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay arkadaş nasıl bir yermiş! kanım çekildi okurken.

biz tabi alıştık küçük kasabada yaşamaya, yeri geliyor motorun, evin anahtarını üzerinde unutuyoruz sorun olmuyor.

geçen arabamın anahtarını kaybettim, karakola gittim, buyur kardeş anahtarını diye elime tutuşturdu polis.

İstanbul'da yaşayan arkadaşlarıma sabır diliyorum.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahcesehirde oturuyorum. Senin motorunu calma ihtimali olanlar benim motorumu caldilar. MT09du motorum. Kapali, guvenlikli, kamerali garajdan caldilar.

Senin icin en dogru cevabi veriyorum. Kasko falan yaptirma motorun cok pahali degilse. Ama takip sistemi koy. Bana guven, takip sistemi kullan
    jackonbir bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    spy5000 alarm sistemi... 300 tl
    2 adet alarmlı disk kiliti... 1000 tl
    2 adet gövdeden bağlamak için yeterli uzunlukta alarmlı zincir.. 1500tl

bence bu kadarı yeter ama 3000 tl gibi harcama yapman gerekli iyi markalardan alman gerekli..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Öyle mahallelere R25 MT25 sokmıcan. ybr neyine yetmiyor, gerçi onu bile saklaman lazım. İyisimi al bir çinli kimse yüzüne bakmaz.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    otoparklara neden güvenmiyorsunuz yahu ben kapalı bi otopark buldum her yerinde kamera var kameralar çalışıyor dedi adam ayda 80tl istedi içerdeki motor çalıncak hali yok yani sorumluluk almıyorlarmı böyle bir durumda?

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otoparklara neden güvenmiyorsunuz yahu ben kapalı bi otopark buldum her yerinde kamera var kameralar çalışıyor dedi adam ayda 80tl istedi içerdeki motor çalıncak hali yok yani sorumluluk almıyorlarmı böyle bir durumda?
    Ankara demetevler de otoparkın kasasını patlatmışlardı 1-2 yıl önce adam nerde uyuduysa artık..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çalınma kısmına değinmeden yakın zamanda başımdan geçen bir olayı anlatayım.

Önceden kapalı garajı olan müstakil bir evde dedemlerin yanında kalıyordum. Ankara-Batıkent'te.
    Tahmin edeceğiniz gibi kapalı garaj olduğu için sorun yaşamadım motosikletle ilgili. O süreçte Hyosung GT250R ve Pulsar 200NS'im oldu.

Daha sonra evlilik sebebiyle farklı bir eve (Apartman) geçmek gerekti tabi. Ev Keçiören'de. Eve taşınmadan önce hazırlıkları yapmak için motosikletle geldim. Yatılı da kalmayacağım ha, bir kaç saat işim var sadece. Pulsar'ı apartmanın arka tarafına koydum. Hiç bir kişiye/hususa engel olmayan bir yere. Neyse, evde işimi halledip motorun yanına geldim, bir de ne göreyim. Birisi motorun üstüne toprak dökmüş bol bol, üşenmeden de bir güzel sıvazlamış motorun her yerine yedirmiş aynasına kadar. O gün apartmanda oturacaksam, koyacak yer yoksa, hele bir de Keçiören gibi bir muhitteysem 3-5 bin liranın üzerinde motor almamaya karar verdim. Tabi Pulsar da ahım şahım alımlı bir motor değil ama, o bile batmış göze, Zaten çalınma olayı başlı başına bir risk. Şuan motorum yok, alırsam da dedemlerin evindeki kapalı garaja koyup oradan alıp binmeyi düşünüyorum.

Motor koyacak yer yoksa, böyle şeylerle karşılaşılabiliniyor.

Vesselam..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara demetevler de otoparkın kasasını patlatmışlardı 1-2 yıl önce adam nerde uyuduysa artık..
    hocam sen gidip kameranın önüne otaparka bıraktıktan sonra sorumluluk onlarda değilmi hayır sorumluluk almıyorlarsa bu işi niye yapıyorlar ben gider kameranın önüne koyarım sorumluluk almıyorlarsa zaten bırakmam

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Allah belasını versin bu şerefsizlerin ya. Bizim motorumuz çalındı tam doyamadan, yeni takılan koruma demirleriyle ve arka çantada duran kokusu üzerinde kaskıyla götürdüler. Gözlerimiz dolu ve hırçın bir şekilde fatih emniyetine gidip motoru çalıntıya çıkardık. Ve o masraflar da yaklaşık 200 lira tuttu.

Öz abim ozamanların parasıyla (asgari ücret 850tl) 13.000tl yi resmen havaya verdi. Her akbank atm'sine gidip o taksitleri atm nin para bölümüne verirken gözlerim doldu. Allahm milletin araba filosu olur bizim 1 motorumuz vardı onuda çaldılar diye serzenişte bulunurdum abime. Hem kredi ödeyip hem otobüsle gittik her gün işe. Allah belasını versin kötü insanların, ve bizi kötü olmaya zorlayanların...

5 sene sonra Bağcılar 100.yıl polis merkezinden bir telefon geldi. "Motorunuz bulundu"... Gram sevinç yoktu hiçbirimizde. Çünkü manzarayı biliyorduk... Almayacaktık motoru. Sonra benim isteğimle gittik Bağcılar yediemin otoparkına. Motoru görmez olaydık. Bide çıkarmak için otoparka 700 lira verdik. Yetmedi, motorun yürüyebilmesi için 1000tl masraf ettik.

Bir motor ne edebiyat yaptın diyebilirsiniz, fakat o motor için ne kadar çok istekliydik ve ne zorluklarla ödedik o krediyi bilemessiniz... Velhasıl kelâm, bizim canımız çok yandı, sizinde yanmasın.
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah belasını versin bu şerefsizlerin ya. Bizim motorumuz çalındı tam doyamadan, yeni takılan koruma demirleriyle ve arka çantada duran kokusu üzerinde kaskıyla götürdüler. Gözlerimiz dolu ve hırçın bir şekilde fatih emniyetine gidip motoru çalıntıya çıkardık. Ve o masraflar da yaklaşık 200 lira tuttu.

Öz abim ozamanların parasıyla (asgari ücret 850tl) 13.000tl yi resmen havaya verdi. Her akbank atm'sine gidip o taksitleri atm nin para bölümüne verirken gözlerim doldu. Allahm milletin araba filosu olur bizim 1 motorumuz vardı onuda çaldılar diye serzenişte bulunurdum abime. Hem kredi ödeyip hem otobüsle gittik her gün işe. Allah belasını versin kötü insanların, ve bizi kötü olmaya zorlayanların...

5 sene sonra Bağcılar 100.yıl polis merkezinden bir telefon geldi. "Motorunuz bulundu"... Gram sevinç yoktu hiçbirimizde. Çünkü manzarayı biliyorduk... Almayacaktık motoru. Sonra benim isteğimle gittik Bağcılar yediemin otoparkına. Motoru görmez olaydık. Bide çıkarmak için otoparka 700 lira verdik. Yetmedi, motorun yürüyebilmesi için 1000tl masraf ettik.

Bir motor ne edebiyat yaptın diyebilirsiniz, fakat o motor için ne kadar çok istekliydik ve ne zorluklarla ödedik o krediyi bilemessiniz... Velhasıl kelâm, bizim canımız çok yandı, sizinde yanmasın.
    Hocam çok haklısınız bazen çalınan eşyanın manevi değeri maddi değerinden çok fazla oluyor. Manevi acı maddi acıyı unutturuyor yazmayacaktım ama yazınızı okuyunca yazmak istedim. Bizim oğlan ufakken hanımın cep telefonunu çaldılar içinde bir sürü bebeklik fotoğrafı vardı telefon üç kuruştu belki ama manevi kayıbı ağır oldu. Hele bunu üç beş lira için yapmaları insanı kahrediyor.
    Not: şimdi birisi konuyla ne alaka derse o arkadaşın hayat tecrübesini sorgularım.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    işin içinde esenyurt bağcılar varsa o motosikleti 6. kattaki daireye çıkarman lazım. ne kilidi üstüne beton döksen gene çalarlar.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geçmiş olsun. okudum ve epey üzüldüm.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belediyeden evimin önüne motokabin yapmak için kaldırım kiraliya biliyormuyum
    Hayır......

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    devletin olmadığı yerde böyle işler normaldir,
    polisi ancak ceza yazarken yahut besililerden bir tanesi istanbulu ziyarete gelir ise her köşe başında görürsünüz.

devletin güvenliği sağlamasını talep etmeniz gerekir,
    kilit ile olacak işler değil,
    motor kilitli diye parçalarını çalınabilir,
    zarar verilebilir,

motosikletler çok rahat çalınıyor,
    kullanıcıları trafik terörüne maruz kalıyor,
    motosiklet kazalarında ölümler çoğalıyor,

bunların çaresini devlet bulacak,
    her vatandaş kendi işine bakmaya çalışır ise sonuçları esenyurta sığmaz.

esenyurt özerk bölgesi ne zaman vatan topraklarına katılır acaba ?
    khaledome, Alonedark93 ve jackonbir bunu beğendiler.

Doğayla iç içe Esencılıs.

Yav o kadar kafaya taktım ki gece rüyamda gördüm evin alt sokağında güvenlikli site ile anlaşıyordum ama orda öyle bir site yok

Bu otoparka bıraktık diyelim çalındı ordan noluyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)