Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Başlangıç Motosiklet Tavsiyesi Eşimle İle

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Karizma ZMR
    Merhaba arkadaşlar,

Aracımı sattım eşimle motor almayı düşünüyoruz bu aralar ancak net bir karar veremedik şimdi öncelikle alacağım motoru genellikle şehir içi ancak hafta sonları otoban ve kısa mesafeli uzun yolda da(200km civarı) kullanmayı düşünüyorum ve bütçemizde kısıtlı olduğundan bir kısır döngüye girmiş bulunmaktayım motor için ayırdığımız bütçe 6.000 TL ekipman hariç alacağımız motora duruma göre 1-2 sene binmeyi düşünüyoruz.Bana vitesli veya scooter çok farketmiyor kullanabiliyorum ikisinide ancak vitesli ye daha sıcak bakıyorum tabi önceliğim eşimle rahat binebileceğimiz bir motor olması, bu arada boyum 1.75 , önerilerinizi bekliyorum hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    2. el mi sıfır mı istiyorsunuz?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bence cbf150.Keşke piyasa kötü olmasaydı da gs500 bulunsaydı o paralara

Motosikleti
    Hero Karizma ZMR
    2. El veya sıfır farketmiyor benim için şuan ki piyasa için düşük bir bütçe biliyorum ama şuan ki şartlar bu kadarına el veriyor.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    PCX düşünmelisiniz

Motosikleti
    2. el olarak tavsiyelerim: pcx veya cbf (scooter veya vitesli farketmez demişsiniz)

Sıfır alacaksanız mondial z one, z one s veya bulabilirseniz mcx tavsiyemdir.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    2014-2015 pulsarlar var o fiyata bakın.
    Bir de, kardesler tamaha mı be, ekipman için acele edin yüzde50 indirim diyorllar

Motosikleti
    MT 07
    Merhaba, sizin ilacınız inamuza gibi görünüyor ancak maddi anlamda değerlendirirsek Hero karizmayı öneririm, 6000 TL'ye-konforu istenilen seviyede olmasa da yaklaşık 20beygir gücü, düşük işletim masrafı ve sağlamlığıyla 2-3 yıl sizi götürür.

yazdıklarından bişey anlamadım
    sakinleş
    acele etme(mevsim de uygun)

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    o fiyata bulabilirmisiniz bilmiyorum ama honda cbf 500 olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2 kişi cbf 150 veya commuter ile pek rahat olmaz.Çünkü küçük olduğu için.Diğer taraftan cruiser almak daha mantıklı 2 kişi için.6000tl ye de regal raptor alınır ama oda sağlam çinli motosiklet beğenirsen ? Bak burda eşiyle birlikte regal raptor kullanan var.

Motosikleti
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi cbf 150 veya commuter ile pek rahat olmaz.Çünkü küçük olduğu için.Diğer taraftan cruiser almak daha mantıklı 2 kişi için.6000tl ye de regal raptor alınır ama oda sağlam çinli motosiklet beğenirsen ? Bak burda eşiyle birlikte regal raptor kullanan var.

http://www.youtube.com/watch?v=HCSTFj1rnqc
    veya küba superlight 200 de olur.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi yapmışınız daha önce satıp kurtulmadığınız kabahat. scooter iyi olur. 6 liraya eski kasa pcx gibi. tabi bi o kadar daha ekleyip maxi scooter daha iyi olurdu aslında ama bütçe meselesi

Motosikleti
    Hero Karizma ZMR
    cruiser lar hoşuma gidiyor aslında dayım da superlıght 200 var onu kullanmışlığım oldu hoşuma da gitmişti rahat bir motordu regal leri ise duydum gördüm ama hiç deneme fırsatı bulamadım çinliler içinde kalite parçası pahalı vs diye sadece duyumlarım oldu diyebilirim.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Eğer konfor önceliğiniz ise kesinlikle scooter öneririm. Vitesli alacaksanızda pulsar 150ns o fiyatlara alınabilecek güzel bir alternatif. cbf i sevmiyorum beğenmiyorum çok tipsiz bir motor, ama muhtemelen oda işinizi görecektir.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.youtube.com/watch?v=HCSTFj1rnqc
    cbf 150 den daha rahat olan araç bu mu :D

km lerce yolu mekik çeker pozisyonda gitmek pek rahat olmasa gerek dostum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı green37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cruiser lar hoşuma gidiyor aslında dayım da superlıght 200 var onu kullanmışlığım oldu hoşuma da gitmişti rahat bir motordu regal leri ise duydum gördüm ama hiç deneme fırsatı bulamadım çinliler içinde kalite parçası pahalı vs diye sadece duyumlarım oldu diyebilirim.
    Kişiden kişiye herşey değişir ama almadan önce eşinle birlikte otur bak sür sonra al.Ben 125kg bir adamım tek ben bile commuter olmuyor bana Olmazsa biraz daha para biriktir para çoğalınca alternatif çoğalıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 den daha rahat olan araç bu mu :D

km lerce yolu mekik çeker pozisyonda gitmek pek rahat olmasa gerek dostum.
    Ben 125kg bir adamım bana rahat olmuyor ne cbf nede başka commuter motosiklet.Mekik i commuter ve race motorlarda çekiyolar cruiser motorlarda değil.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tiriyoruz.html

Motosikleti
    Hero Karizma ZMR
    ağırlık konusunda ikimizde pek ağır değiliz toplamda 120 kg civarıyız bu arada yaş 27 daha önce belirtmeyi unutmuşum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı green37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağırlık konusunda ikimizde pek ağır değiliz toplamda 120 kg civarıyız bu arada yaş 27 daha önce belirtmeyi unutmuşum
    Hocam hepsini dene hangisi işine geliyorsa onu al.Kimi titreşim istemez kimi büyük ister kimi yedek parçası varmı diye bakar vsvs

Motosikleti
    Hero Karizma ZMR
    Eşimin isteği büyük olması trafikte fark edilebilirlik için ve rahat olması açısından benim içinse otobanda kamyonların sıkıştırmasına maruz kalmadığım sürece sıkıntı yok tabi 2. el için parça fiyatları da önemli bir faktör diye düşünüyorum bu hafta sonu yakınımda ki bir motosikletçiye gidip bahsettiğiniz incelemeyi yapıcam ellerinde hero karizma da vardı 5 yıl garanti olayı güzelmiş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler