Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aklımda bazı sorular var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HERO THRILLER 2014
    Öncelikle İyi Günler / İyi Akşamlar
    Arkadaşlar 2 tane sorum olacak ve sadece bu konu hakkında bilgisi olan ve deneyimi olan kişiler Cevap yazarsa sevinirim
    1-) Debriyaj Balatası ve Baskı balata aynı şeymidir
    2-) Debriyaj Balatasının Bittiğini Nasıl Anlarım En Kolay Yolu İle

ŞİMDİDEN HERKESE TEŞŞEKÜR EDERİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc

bunlar balata.

baskı mevzusuda bu balataların takıldığı yer.

baskı-balata diye ikilemişiz. Ama motorda pek baskı-balata denmez. debriyaj tası deriz genelde.

debriyaj balatası bittiği zaman motor devirlense de devirlendiği kadar yürümez. bağırır gitmez kısaca.

veya debriyajında hiç boşluk olmadığını varsayarsak 1. vitese atınca motor debriyaj sıkılıyken yürümeye çalışır.

Baskı ve balata aynı birrimin elemanlarıdır.

Baskı , yay kuvveti ile balatayı geren/gevşeten ünitedir.

Tanılarken böyle ifade edilmesinde sorun yoktur , ha arslan ha aslan , hatta bana göre ha motorsiklet ha motosiklet'tir.

Debriyaj balatası şüphe durumunda , balataların servis ölçüleri bilinip , kumpas marifeti ile ölçülüp , limit/servis dışı/değişime gidilir , bunun yanında yaylar , saclar , mil , tel , gerrginlik ayarı ve tas'ında sıhhatine bakılmalıdır.

Arama sekmesini kullanın , ve açtığınız konuyu atolye/teknik kısmına taşıtınız.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Son viteste gaza yüklenince motor deviri artıyor ama motor aynı oranda hızlanmıyorsa debriyaj balatalarının bittiğinde işarettir.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    fiyatı çok fazla değilmiş bozulmadan değiştirsem motorun performansı artar mı? birde çok saçma orjinalı ile yan sanayi arasında 3 tl vark var

yansayani

http://www.kalyoncumotor.com/HONDA-ACE-125-DEBRIYAJ-BALATA-SETI-KM,PR-5141.html

orjinal

http://www.kalyoncumotor.com/HONDA-125-ACE-DEBRIYAJ-BALATA-TAKIMI-ORJINAL,PR-4646.html

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı çok fazla değilmiş bozulmadan değiştirsem motorun performansı artar mı? birde çok saçma orjinalı ile yan sanayi arasında 3 tl vark var

yansayani

http://www.kalyoncumotor.com/HONDA-ACE-125-DEBRIYAJ-BALATA-SETI-KM,PR-5141.html

orjinal

http://www.kalyoncumotor.com/HONDA-125-ACE-DEBRIYAJ-BALATA-TAKIMI-ORJINAL,PR-4646.html
    durduk yere balata mı değiştirilir ?

gönderdiğin linkteki balatalar muhtemelen sadece tipi balataya benziyordur. 20 liraya balata mı olur.
    j700 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durduk yere balata mı değiştirilir ?

gönderdiğin linkteki balatalar muhtemelen sadece tipi balataya benziyordur. 20 liraya balata mı olur.
    bilmiyorumki orjinal yazmışlar motor 1. ve 2. viteste biraz tekliyor 3,4 de sorun yok bujiyi değiştirecem karbüratörü temizleyeceğim en son olmazda balatayıda değiştirip denerim demiştim

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    bilmiyorumki orjinal yazmışlar motor 1. ve 2. viteste biraz tekliyor 3,4 de sorun yok bujiyi değiştirecem karbüratörü temizleyeceğim en son olmazda balatayıda değiştirip denerim demiştim
    sen motorun teklemesini debriyaj balatasına bağlayabiliyosan aslında motor teklemiyoda olabilir. Bilen birine göster. Motoru durduk yere kurcamala kurcalatma.
    j700 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motorun teklemesini debriyaj balatasına bağlayabiliyosan aslında motor teklemiyoda olabilir. Bilen birine göster. Motoru durduk yere kurcamala kurcalatma.
    bilmiyorum olabilir daha 1200 km lik motor tecrübem var 1,2 vitesde sabit gazda giderken sanki gazı açıp kapatmış gibi oluyor ama sabit tutuyorum üyelik tarihim 2012 ama motoru 5 yıl sonra aldım

Motosikleti
    CRF 250
    Ön frene sıkıca bas. Gaz ver motor güçlü bir şekilde gitmeye çalışıyor arka teker lastik yakma videolarındaki gibi ise debriyaj balatan da sorun yok.

ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    bilmiyorum olabilir daha 1200 km lik motor tecrübem var 1,2 vitesde sabit gazda giderken sanki gazı açıp kapatmış gibi oluyor ama sabit tutuyorum üyelik tarihim 2012 ama motoru 5 yıl sonra aldım
    karbüratörü temizleme zamanı gelmiş
    karbüratörün içinde toz kir varsa Boğma yapar gaz keser, Bi tane dış fırçası aliyosun bi kova bulup içine biraz benzin koy , karbüratörü motordan sök firca ve benzinle bi güzel karbüratörün içini temizle , Uğraşmak istemiyorum diyosan bi motorcuya götür 20 25 tl ye temizler.
    j700 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörü temizleme zamanı gelmiş
    karbüratörün içinde toz kir varsa Boğma yapar gaz keser, Bi tane dış fırçası aliyosun bi kova bulup içine biraz benzin koy , karbüratörü motordan sök firca ve benzinle bi güzel karbüratörün içini temizle , Uğraşmak istemiyorum diyosan bi motorcuya götür 20 25 tl ye temizler.
    20 tl den kurtulmaya çalışırken 100 tl den olmaktan korkuyorum onun için ustaya götüreceğim iyi bi usta bulayım

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    asil soru bu olmaliydi.... iyi bir usta nerde bulurum 🤔

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)