Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet'te kasko ücreti ve bazı çelişkiler.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle iyi akşamlar. 2016 da kuba pars modelini sıfır km olarak aldım.
    O dönemde motoruma kasko yaptırmak istemiştim. Fakat kasko yapmadılar, bende araştırdım ve bir yerde kasko yapacak oldular. Fiyat konusun da tam net hatırlamsamda 2750 gibi fiyat verdiler.
    Motorum 4000 lira zaten, bende vazgeçtim. Çünkü bir seferde nerdeyse motorun parasını benden alacaklardı.
    Şimdi motosiklet'e kasko yaptıran arkadaşlara soruyorum. 50 bin liralık motosiklet'in varsa 35 bin lira kasko parası çıksa ne düşünürdünüz.
    Bu dengesizlik nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Motosiklette kasko olayi cok karisik.Zaten ayni model olsa dahi her surucuye ayni fiyat cikmaz diye biliyorum.Sanirim yas,ehliyete sahip olunan sure,ustune olan arac sayisi ve daha once kazaya karisip karismama durumlari fiyati etkiliyor.
    Ayrica bir cok kasko gordum motosiklet icin.Tam anlamiyla kapsamli olarak calinma,dusme,hatta kendi anahtariyla calinsa dahi kapsayan kaskolar var.Ayni sekilde ornek veriyorum sadece kazalari kapsayan ama calinma da karsilamayan kaskolar da var.Ben de gecen fiyat aldim motorum icin cok ucuk cikti acikcasi yaptiramadim.

Daha önce kaza yapmadım. "Ufak tefek kazalar var. Fakat kayıt altına almadım, bir hasar da olmadı"
    Ehliyetim var. Ayrıca üzerime kayıtlı başka araç yok. Ve 30 yaşından büyüktüm.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    30 yaş üstü 47500 TL faturalı Africa Twin için 2160 TL ödeyerek full kasko, önceki Africa Twin'i pert ettikten sonra aynı sahibe 110 bin TL faturalı Bmw R1200 GS'e 4500 TL ödeyerek kasko full kasko yaptırdım. Tabi iki motor için de kasko için teklif veren 2-3 sigorta firması oldu, arabaya 15-20 sigorta firması teklif verirken motora gelince durum değişiyor. 250 CC altı motorlarda %25 muafiyet oluyor genelde.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Şair sigortaya kasko yaptırdığımda bu soruyu sormuştum.
    Kasko yapılan aracın modelide önemliymiş.
    Örnek olarak bana 07 lere çok yüksek çıkıyor dedi. Sebebini sorduğumda da çok kazaya karıştığını söylemişti.
    Kaza riski yüksek olan araçlara yüksek fiyat politikası olabilir.

Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 yaş üstü 47500 TL faturalı Africa Twin için 2160 TL ödeyerek full kasko, önceki Africa Twin'i pert ettikten sonra aynı sahibe 110 bin TL faturalı Bmw R1200 GS'e 4500 TL ödeyerek kasko full kasko yaptırdım. Tabi iki motor için de kasko için teklif veren 2-3 sigorta firması oldu, arabaya 15-20 sigorta firması teklif verirken motora gelince durum değişiyor. 250 CC altı motorlarda %25 muafiyet oluyor genelde.
    48 bin liralık motor için 2160 lira çıkmış normaldir belki.
    Fakat 4 bin liralık ürünün kasko'su 2750 lira olmamalı.fiyat göz önüne alınmalı.
    Yani ben kaza yapsam vereceği para en fazla 3500 lira.
    Siz kaza yapsanız pert olsa belki 40000 lira verecek size.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    48 bin liralık motor için 2160 lira çıkmış normaldir belki.
    Fakat 4 bin liralık ürünün kasko'su 2750 lira olmamalı.fiyat göz önüne alınmalı.
    Yani ben kaza yapsam vereceği para en fazla 3500 lira.
    Siz kaza yapsanız pert olsa belki 40000 lira verecek size.
    Sizin rakam hiç mantıklı değil, verilen rakam zaten siz kasko yaptırmayın diye verilmiş.

Alonedark93 arkadaşın dediği gibi motorun modeline göre fiyatlar çok oynuyor. Aynı fiyattaki ( motorun fiyatı ) africa twin ile cbr 600 rr 'ın kasko fiyatında 2 katı fark olduğunu duymuştum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)