Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benzine Yeni ZAM

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    varmisin be yaaa...
    gunun programi

indirim : 1.25
    nötr. : 1.50
    zam : 2.75

limit: %14
    alt : 1.75
    ust: 2.00

:DDD

benzincide fiyatlari sisteme giren elemana aciyorum artik... iki dakka uyutmuyolar adami.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bütün destekçileri bunların sorumlusudur. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Elimizden devlet tarafından çalınan her kuruşta onların payı var.
    kurubuz bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    500 lük makine aldık arkadaş korkudan kullanamıyorum iyimi :D

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün destekçileri bunların sorumlusudur. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Elimizden devlet tarafından çalınan her kuruşta onların payı var.
    yok be seko, o kadar yuklenme. Bunlar olmasaydi da aynisi olacakti. Oncekiler de sutten cikmis degil biliyorsun. Asla savunmuyorum ama gelişat, gidişadı gene iyi idare ediyor bakma. Bir takim devlet politikalarini bizler anlayamaya biliriz. Anlasaydik zaten bunlar olmazdi

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 lük makine aldık arkadaş korkudan kullanamıyorum iyimi :D
    500 lük motoru öp başına koy senden daha kötü durumda olanlar var
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be seko, o kadar yuklenme. Bunlar olmasaydi da aynisi olacakti. Oncekiler de sutten cikmis degil biliyorsun. Asla savunmuyorum ama gelişat, gidişadı gene iyi idare ediyor bakma. Bir takim devlet politikalarini bizler anlayamaya biliriz. Anlasaydik zaten bunlar olmazdi.
    ilk yıllar iyiydi de, geleceğe yönelik hesaplar yapılmadığı için kötüleşti.
    şöyle 20-30 yıllık planlar yapsak şu an litresi 3.50 falan olurdu diyelim.
    fakat biz hep 1 senelik planlar yaptığımız için ertesi sene nakavt oluyoruz.
    ve genelde oy kaygısı ile hareket edildiği için hiçbir işimiz düzgün yürümüyor.

Motosikleti
    fakir in fakir e yaptigi zulmü seveyim... 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yillik kalkinma programina gore su an dolar in 1.56 olmasi gerektigine dair teamül var. Demekki olmuyor. Bu ne demektir. Orta ve uzun vade de ulkemizde program yapilamaz. Her global hareket icerisinde turkiye var ken ani ve kivrak olmak lazimdir. Her saca gore tarak mecburiyeti vardir. Bunun cefasini bizler cekiyoruz. Diger bir acidan global tepkimenin turkiye kaynakli olmasinin sebebi islam a karsi olan harekettir. Beyfendi kendini dis iliskilerde resmen olmasa da halife olarak gosterirse osmanli ruhu ayaga kalkiyor endisesi tabiki tum bloklarda yangin bulur. Bu durumda da basindan bit biyerinden bilmemne eksik olmaz. Senin kurdugun her kalkinma plani da agzi buzulen cöp torbasina döner.

ilaveten efektif kurun dalgalanmasi hukumet kaynakli degil, global piyasalarin hareketleri uzerindendir. Ha gizli deviluasyon falan hikayeleri eskiden di, olmuyor artik piyasa oyle seyler.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz stok yaparız benzinin fiyatı 4e iner
    o zaman stok yap abi zararını karşılayalım )
    shooter1 bunu beğendi.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

Motosikleti
    Bakiniz, yabanci efektif degerin tl karsisindaki oyunu piyasalari durgunluga itmektir. Yatirimlari durdurmaktir. Kur yakin zamanda bilhassa rusya ve iran ile yapilacak ticari anlasmalar ile dususe gecicektir. Dunya dogu bloklarina yonelirken ulkemizde yatirim firsatlarini engelleyerek bizim dogu nun gobegindeki firsattan mahrum kalmamizi saglamaya calisiyorlar

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Rahmetli KEMAL SUNAL seneler önce bu zamların filimini yapmıştı hatırlayanlar vardır

çaya zamn limona zam benzine zam zama zam zam zama zammm

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Kaşıkla verip kepçeyle geri alıyolar

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 lük motoru öp başına koy senden daha kötü durumda olanlar var
    Haklısın ne diyim :D
    R1 diyosun 100 km de 10 lt diyosun (salladım o civarlardır heralde :D )

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakir in fakir e yaptigi zulmü seveyim... 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

5 yillik kalkinma programina gore su an dolar in 1.56 olmasi gerektigine dair teamül var. Demekki olmuyor. Bu ne demektir. Orta ve uzun vade de ulkemizde program yapilamaz. Her global hareket icerisinde turkiye var ken ani ve kivrak olmak lazimdir. Her saca gore tarak mecburiyeti vardir. Bunun cefasini bizler cekiyoruz. Diger bir acidan global tepkimenin turkiye kaynakli olmasinin sebebi islam a karsi olan harekettir. Beyfendi kendini dis iliskilerde resmen olmasa da halife olarak gosterirse osmanli ruhu ayaga kalkiyor endisesi tabiki tum bloklarda yangin bulur. Bu durumda da basindan bit biyerinden bilmemne eksik olmaz. Senin kurdugun her kalkinma plani da agzi buzulen cöp torbasina döner.

ilaveten efektif kurun dalgalanmasi hukumet kaynakli degil, global piyasalarin hareketleri uzerindendir. Ha gizli deviluasyon falan hikayeleri eskiden di, olmuyor artik piyasa oyle seyler.
    "ne diyorsun lan sen değişik" dersem alınır mısın? alınmazsanız diyorum. alınırsanız yok farzedin.

şu ıslak ıslak ve yapışık osmanlı rüyasından ne zaman vazgeçeceksiniz bilmiyorum. osmanli olunca birden bire "pıt" diye isviçre seviyesine geleceginizi falan mı zannediyorsunuz? şunu çok samimi ifade edeyim eğer öyle bir şey olacak olsaydı ilk imzayı ben atardım.
    mevcut sistemi iyileştirmek yerine tatlı hülyalar peşinde koşmak daha mı kolay ne?
    Scout76 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    "Ben hep 50 liralık alıyorum" cular gelmeden şunu şuraya bırakayım:

Motosikleti
    SUPERDUKER
    hala dış mihraklarda herif
    düşünme yetileri yok bunların

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bırakın Osmanlıyı hep 50 tllik hep 100 tllik alıyorumcuları filan sizlere 10 puanlık bir uzman sorusu soracam.

Ham petrol ithal edip bunu rafinerilerimizde işleyip başta motorin, benzin vs. ürünler elde ediyoruz. Motorin elde edebilmek için ham petrolün kabaca hesapla yaklaşık %50ye yakın oranda benzin üretmiş oluyoruz.

Benzin tüketimimiz motorin tüketimimizden az olduğu için sürekli iç piyasada tükettiğimizden fazla benzin türlerinden elimizde kalmış oluyor. 2016 yılı ihraç ettiğimiz benzin türleri miktarı (2.888.062,762 ton)

Soru:
    Ham petrolün lt ya da varil fiyatını ne kadardan alıyoruz?
    Bu fazla benzini başta Mısır,Yunanistan gibi.. bir çok ülkelere hangi fiyattan satıyoruz?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk yıllar iyiydi çünkü geçmişin birikmişini yiyorduk ve son senelerdeki kadar hırsızlık-rüşvet normalleşmemişti.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın ne diyim :D
    R1 diyosun 100 km de 10 lt diyosun (salladım o civarlardır heralde :D )
    50 liraya 100km gitmiyor şu anki litre fiyatıyla
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben hep 20 Tl lik alıyorum :D

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Ya arkadaş ne kadar bos işler ile uğrasiyosunuz.
    10 kuruş zam diyor, bizle ne alakası var biz 50 liralik alıyoruz. Hem benzine diyor bize ne, araba kullananlar düşünsün biz motosiklete biniyoruz. Hem pompacı zaten pompalayacak tabiki de yaaanniii... cevremde ben memnunum diyeni döverim aq.

Ulan fazer 8 alasım var sırf şu benzin yüzünden xj6 F aldıracaklar bana. Motosiklet seçimine bile müdahil oluyor REYİZ. ULAN BIZE BARI KARIŞMA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)