Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım sizce sonuç ne olur ?.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Sabah 9 civarı yoğun dur kalk trafik nedeni ile emniyet şeridinden sürüyordum, yol ayrımına yaklaşırken emniyet şeridindeki minibüs yola girmeye çalıştı, bu esnada arkadaki araç uzun uzun kornaya basarak minibüse tepki gösterdi, iki aracın arasında kalmamak için yol ayrımına gelince kendimi sola atıp düz devam etmek istedim, bu esnada merak işte aynadan arkaya bakıyordum ki, trafik nedeni ile sapağa yatay geçmek isteyen minibüsü son anda gördüm hızım 50 km, sizce bu işin sonu ne olur? bende bir şey yok çok şükür sağlam durumdayım, korumalarım vardı ve kaza yerinde ilk müdahale eden bir bayan doktor vardı, kaza tutanakları tutuldu, olay yerine ambulans geldi ama geri çevirdim.

https://www.youtube.com/watch?v=4kjoobnRerc
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Motor perte çıkarsa paranı al ve motoru bırak bir daha sürme. Eğer perte çıkmazsa motoru yaptır ikinci kazanda perte çıkar o zaman bırakırsın. Yani sonuç bırak sen motoru. Motor kendi gidiyor üstünde sürücü yok la.
    pea ve enescanatar bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Eşit derecede hata varmış gibi gözüküyor. İki araç da yol ayrımında son anda ters tarafa girmeye çalışınca kaza olmuş. İhlal edilen kural aynı.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Asli kusuru minibüse verirler muhtemelen. Haklı ama ölü olabilirdiniz, eliniz ayağınız kırıldıktan sonra 'ben haklıyım' demenizin kimseye faydası olmaz. Aynaya bakma süreniz 1 saniyeden uzun olmasın bir de haklı olduğunuz kazalarda ambulansa binip hastaneye gidin ki yaralamalı kaza olarak tutanak tutulsun. Böyle durumlarda sizi daha çok önemsiyorlar maalesef.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    İyide minibüsün döndüğü yer bence normal değil ki, sanki son anda karar değiştirip oraya dönmek istemiş gibi.
    Sende de hata var ama minibüste de var yani.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ikisi de hatalı. o bölgelerde durur trafik ekipleri bazen, polis olsa döner miydiniz ordan? hayır.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Geçmiş olsun, motora yeni başladıysanız bırakın. 40 yaşından sonra edinilecek refleksler biraz zayıf kalıyor. ( şu eğitimci takımı gelip refleks yok muhabbeti yapmasın mümkünse )

45 saniyelik vidyoda 1 kere debriyaj sıkma haricinde kıpırtı yok. Motoru üstünde maket sürücü varmış da önden biri çekiyor gibi. Çarptı hala kıpırtı yok. Hülyalara dalmış.

Çok geçmiş olsun tekrardan. Çoluk çocukta var profilden anladığım kadarıyla. İlla motor hevesiniz varsa bir arazi motoru alın çok daha fazla eğlenirsin.
    pea bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Geçmiş olsun.
    Tutanakta ne yazdığı önemli. Adam "Arabada bir sorun fark ettim o sebeple emniyet şeridine geçiyordum. Motosikletli bu esnada bana çarptı" derse. Hiç bir şey diyemezsiniz. Ama adam yanyola girmeye çalışıyordum derse o zaman farklı olur.

Motorunuzda ciddi bişey yoktur muhtemelen. Kafa demiri yamulmuştur. Birazda ıvır zıvır plastik kırılmıştır. Bu arada sizin ön amortisörlerin tepesi orjinal değil amortisörler orjinal mi bilmem

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Öncelikle geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın.

Hata oranları eşit gibi ama bu oranlar görecelidir eğerki polisede tutanaklarda bize yazdığın şekilde anlattıysan kafa kafaya verebilir iki tarafada suç verirse onun sigortası senin motorunu senin sigortan onun arabasını yaptırır ama arkadaşlarında dediği gibi aynaya bakma sürece bir saniye hatta sadece göz teması olması trafik olan yollarda tekrardan geçmiş olsun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Videoyu sigorta ile paylaşırsan, %50-%50 herkesin kusuru kendine. paylaşmazsan %25 tali kusur sana, %75 asli kusur diğer araca. ( Tabi Tutanağı paylaşmalıydın, bu cümlelerin pek bi önemi yok, tutanakta yazılanlar önemli )

Alttaki mesaj sahibi arkadaşlar, birey yola bakmıyordum demiş, bodoslama dalıyor olması sözünü destekliyor. kazadır olur.
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, motora yeni başladıysanız bırakın. 40 yaşından sonra edinilecek refleksler biraz zayıf kalıyor. ( şu eğitimci takımı gelip refleks yok muhabbeti yapmasın mümkünse ).
    Alıntı 35Türk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor perte çıkarsa paranı al ve motoru bırak bir daha sürme. Eğer perte çıkmazsa motoru yaptır ikinci kazanda perte çıkar o zaman bırakırsın. Yani sonuç bırak sen motoru. Motor kendi gidiyor üstünde sürücü yok la.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, bir şey olmaması sevindirici, sanıyorum ki diğer arkadaşların da bahsettiği gibi, aynı kuralı karşılıklı ihlal ettiğiniz için ikinize bölünür gibi. Tutanağı polise vermemek her iki taraf için cok daha hayırlı bir durum diyebiliriz.

Fakat benim takıldığım nokta şu, videoyu 2-3 kez izledim, aynaya bakıyordum demişsiniz ama, 3 sny önce araç burnunu çıkartmış, bu onu, ya da sizi haklı kılmaz ama, cok basit atlatabileceğiniz bir durumda kaza yaşadınız,sürüş esnasında kafanız biraz dalgın olabilir mi?

twisten bunu beğendi.

geçmiş olsun

o şekilde araç kullanma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Senin emniyet seridinde gitmen tali kusur ama surucunun , serit ihlai yapmasi asli kusurdur 8 de 6 o 2 sen kusurlusun

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    sevgili kardeşim,

hayatta olmana sevindim. motosiklet dikkat işidir. saniyelik dikkatler bile hayatını kurtarabilir. burda göre göre araca gitmişsin ve göre göre kaza olmuş. ne fren sıkmışsın ne bi manevra. mümkünse bu şekilde kullanmak yerine bi eğitim al ve daha dikkatli ol. geçmiş olsun.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    İlginç bir kaza :( geçmiş olsun.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kusurlar eşit; 4/8 - 4/8
    Motor emniyet şeridinde değil sağa ayrılmış yola girmiş artık solunda sürekli çizgi var oraya geçemez. Minibüsün hatasını söylemeye gerek yok. son anda ayrıma girmeye çalışmak, böyle benzer bir kazayı araba ile yaşadım. soldan aniden önüme kırdı çarpışma kaçınılmaz bu tip durumlarda. Motosiklet o şeride daha önce girseydi kusuru olmayacaktı.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Öncelikle geçmiş olsun Allah beterinden saklasın..

Aynı kaza başıma geldi ama benim ki çok daha hızlı gelişmişti senin kurtarma şansın yüksekmiş bu kazada. Ancak normalde hatanın büyüğü minibüste
    ben tutanağı bu şekilde dolduırdum adama hatasını kabul ettirdim karşı taraf %100 kusurlu bulundu motorumun parasını aldım sigortadan ..

Sen eğer tutanağa arkama baktım son anda farkettim minibüsü falan yazdıysan eğer haksız bulunma ihtimalin yüksek..

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Diğer araç sürücüsü 25 yaşında genç tutanağa sağ şeride geçmek isterken motosiklet bana vurdu yazmış, bende Sapağa son anda paralel girmek isteyen xx araca sağ önden vurdum yazdım, 16 ay aynı yolu kullanıyorum yolu ezbere biliyorum, ben hatasızım demedim hatalıyım hatamı da kabul ediyorum zaten, yol ayrımlarına gelmeden 500 mt önce şeridimi değiştiririm, sol taraf durduğu için biraz daha ileriden geçerim diye düşündüm, sadece aynaya takılı kalmam ve dikkat dağınıklı bu sonucu doğurdu, motoru aldığım günden buyana 16 000 km yapmışım ve motoru ilk defa kullanmıyorum, motoru kukla gibi kullanmak dan bahseden arkadaşlara, halay mı çekmem lazımdı motor üstünde, yinede yorumlarınız için teşekkür ederim.

45 sn. videoya bakıp bu şekilde motor sürme diyen arkadaşlara, buyurun beraber motor sürelim.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın.

Hata oranları eşit gibi ama bu oranlar görecelidir eğerki polisede tutanaklarda bize yazdığın şekilde anlattıysan kafa kafaya verebilir iki tarafada suç verirse onun sigortası senin motorunu senin sigortan onun arabasını yaptırır ama arkadaşlarında dediği gibi aynaya bakma sürece bir saniye hatta sadece göz teması olması trafik olan yollarda tekrardan geçmiş olsun
    Birbirlerinin masrafını karşı tarafların sigortası karşılar demeniz eksik kalmış sanırım. Kusur oranında karşılar diye biliyorum. Örneğin %50-%50 verilmiş olsa her iki sigortada karşı tarafın masrafının yarısını karşılar. Bu gibi durumlarda bazen olayı polise aksettirmemek daha mantıklı olabiliyor. Her iki sürücünün kendi aracının masrafını kendi yaptırması daha mantıklı. Çünkü sigorta tamamını karşılamayacağı gibi bir de hasarsızlık varsa o bozulacak, primler artacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer araç sürücüsü 25 yaşında genç tutanağa sağ şeride geçmek isterken motosiklet bana vurdu yazmış, bende Sapağa son anda paralel girmek isteyen xx araca sağ önden vurdum yazdım, 16 ay aynı yolu kullanıyorum yolu ezbere biliyorum, ben hatasızım demedim hatalıyım hatamı da kabul ediyorum zaten, yol ayrımlarına gelmeden 500 mt önce şeridimi değiştiririm, sol taraf durduğu için biraz daha ileriden geçerim diye düşündüm, sadece aynaya takılı kalmam ve dikkat dağınıklı bu sonucu doğurdu, motoru aldığım günden buyana 16 000 km yapmışım ve motoru ilk defa kullanmıyorum, motoru kukla gibi kullanmak dan bahseden arkadaşlara, halay mı çekmem lazımdı motor üstünde, yinede yorumlarınız için teşekkür ederim.

45 sn. videoya bakıp bu şekilde motor sürme diyen arkadaşlara, buyurun beraber motor sürelim.
    Ölüm olmadıkça her kaza bir tecrübedir. Siz onlara bakmayın. Önemli olan hatanızı kabul edip bu kazadan kendinize dersler çıkarabilmeniz. Gördüğüm kadarı ile de özeleştiri yapıyorsunuz. Bu da sizin için olumlu ve gelecekte bu gibi durumlarda daha donanımlı olmanızı sağlar.
    Geçmiş olsun, umarım bir daha kaza bela yaşamazsınız...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)