Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zorunlu trafik sigortası ne durumda

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    arkadaşlar bugün bayi ile görüştüm fiyatların düştüğünü söyledi doğrumu acaba sana 500tl altında bi fiyat çıkar dedi daha öncede araştırmıştım 1000 çıktı filan yazanlar vardı yenimi düştü bu fiyatlar acaba adam sallıyormu yoksa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim bildiğim kadarıyla sigorta motorun fiyatını göz önüne alıyor ve senin ehliyetinin ne zaman aldığını daha önce üzerine motor varmıydı varsa ne kadar deneyimin olduğunu daha önce kaza yaptınmı yapmadınmı bunların hepsini göz önüne alarak fiyat söylüyorlar her sigortacıda farklı fiyat söyler haberin olsun.Yakın zamanda da duyduğum bildiğim bir indirim yok.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    0 km cbf için 375 liraya yaptırdım, üzerime kayıt ettirdiğim ilk motorum. Geçen yıl fiyatlar çok daha yüksekti, fiyatlar düştü düşmesine ama çoğu acente motosiklete sigorta yapmak istemiyor, muamele çok kötü.

Motosikleti
    küba SL 200
    sıfır 8 bin tl küba için 360 tl ,, yaş 50,izmit,bir de otomobilim var , 25 yıllık sürücüyüm ,hiç kazam yok (sigortaya akseden )

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bayi öyle diyince şaşırdım 300-400 dedi hatta bana şuan düşük fiyatlar dedi

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Nisan ayında düzenleme geldi. Martta 900e kestirdiğim motoru mayısta 390tlye kestirdim. Motosikletin ya da otomobilin değeri neyse sigortayla hiçbir alakası yok. Trafik sigortası sizin hasarınızı değil karşı tarafın hasarını karşılayacağı için sizin aracınızın değerini modelini ıvır zıvırını göz önünde bulundurmaz. Trafik sigortası sizin ne kadar riskli olduğunuza göre fiyat verir. Bunda yaş 35yaş altında ise ve yerleşim yeri trafik kaza oranı yüksek bir il ise, 35yaş üzeri ve risk az olan bir ilde ikamet eden birine göre daha yüksek fiyat çıkar. Her sigorta şirketi farklı fiyat verir. Acente ya da fiyat veren kişi sigorta şirketinin verdiği fiyattan farklı fiyat söyleyemez. Söylerse kazıklamaya çalışıyordur. Zaten poliçenin üzerinde ödediğiniz fiyatı görürsünüz. Önceki yıllarda daha önce kullandığınız otomobil ya da herhangi trafik sigortası olan bir araç var ise hasarsızlık ya da surprim aktarılırken şu anda sınıf değişikliklerinde yapılmıyor. Yani daha önce adınıza kayıtlı otomobil ile kaza yaptınız, sigortanız 4ncü basamaktan 3e düştü. Önceden buradaki fiyat farkı motosiklet ya da kamyon minibüs vs ne alırsanız onun sigortasında yüksek çıkmasına sebep oluyordu. Şimdi sadece motordan motora. Otomobilden otomobile. uzun oldu biraz iadere edin
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Fazer 8 - 2011
    Yaşım 21
    = 280 TL yaptırdım.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    ben 300 tl ye yaptırdım yaş 23 yer Alanya motor honda cb125 ace

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    12 nisandan sonra gene kazık tarife, o yüzden ertelemeyin

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 nisandan sonra gene kazık tarife, o yüzden ertelemeyin
    neden nasıl

3 gün önce halk sigortadan 195tl'ye yaptırdım.4 senedir halksigortadan yaptırıyorum 300tl den yukarı sigorta parası ödemedim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    sbm.org.tr den sorgulayın 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı çıkar. Mesele acenteler türlü bahanelerle poliçe kesmek istemiyorlar. Yeni yılla birlikte yeni bir geçirmece gelecek beklentisi var. O yüzden zamanı gelen şimdi yaptırsın.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden nasıl
    hani hatırlarsan bi aralar sigorta bedelleri fahiş düzeydeydi, 2 liralık motora 3 lira sigorta çıkıyordu... yönetmelik çıkardılar 1 yıl süreli, 7 basamaklı. basamağa göre tavan fiyat uygulaması geldi.

bu uygulama nisan ayının ortalarında yürürlüğe girdi (aklımda 12'si diye kalmış)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)