Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti tam şu an yağmur altında kalan arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Evet bir kaç haftadır aklıma gelmesine rağmen erteledim durdum şu branda alma işini (niyeyse) şu an satırları yazarken yağan deli yağmur ne gibi zararlar veriyor sizce motosiklete? bunun için şu saatten sonra (özellikle pas vs) yapabileceğimiz bişiler var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    2 tl'lik buyuk siyah muşamba tarzı naylon ile üzerini kapadım. branda şart değil.uzun yağmurlarda sele dikiş yerlerinden su emmeye başlıyor. gösterge ve kontrol ünitelerini su temasından korumak gerek.

motosikletin bize verdiği zararın yanında yağmurun motosiklete verdiği zarar hiç bir şey değil söz konusu bile değil

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    WD 40 baya işlevsel. Paslanma vb. nem kaynaklı sorun oluşabilecek tüm yüzeylerde kullanılabilir.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağmur yağınca motorun uzerine ciğerime yağmış gibi oluyordum.Ortalama branda da kar etmiyor bence.Çünkü nem v.s.geçiyor. Dikiş yeri sıkıntılı falan..Egzozda paslanma, plastik akşamda ve boyada daha çabuk bozulma, bir iki yilda kablolarda manetlerde sıkıntı falan geliyor aklıma, hele kışın sıcaklık farkı...Kotu be.

Bir saat önce motoru kapalı otoparka bıraktım üç beş gün dursun bakalim.15 dakikalık yolu bi saatte geldim yolda ikinci motora sukrederekten toplu taşımayla öğleye pufleye, böylece toplu taşımaya zam geldiğini de öğrendim o kadar olmuş kullanmayalı, bu arada ikinciyı pek takmıyorum yağmurmuş karmış..

Branda alacaksanız paraya acımayın derim, bir ay sonra yatırmak için yer arayışindayim aynı zamanda..Olmadı çift branda..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Saganak Yağmur yeni teknoloji motorları açıkta yakalarsa anasını beller ...(bence)

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugun arkadasım aradı ' kanka senın garaj musaıtse makınayı oraya koyayım delı yagıs olacakmıs ' dedı . neyse geldı bı arkadasını getırmıs 2 motoru da yatırdık garaja . dıger arkadasın kurdugu cumle ' allah razı olsun , bu kapalı mekanda makına rahat rahat uyur , bıktım bunun pasından , çürüğünden ' oldu .

verdım ellerıne garaj kapısını benı her zaman bulamazsınız ıstedıgınız zaman gırın cıkın makınalara marş basın dedım . ayrıldım oradan .

bunu da neden yazdım bılmıyorum ama enı tanıstıgım arkadasın ' pasından , çürügünden bıktım ' demesı galıba yazmama sebep oldu .

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yağmur altında günlerce bırakmak iyi değil. Ama her gün okula-işe motorla gidiyorsanız yağmur çamur binseniz de sorun olmaz.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Öğlen hava güzel akşama park yeri olmuyor diye araba yerine motorla gideyim dedim işe akşam iş çıkışı baktım facia sel götürüyor yolları. Allah'dan 3 km mesafe çıktım geldim , birde temizledim makineyi sildim suyunu felan yerinde duruyor. İçim yolda cız etti ıslanıyor diye heralde kapıda kalsa rahat uyuyamazdım yada motoru koyacak yerim olmasa motora binemezdim diye düşünüyorum. Depo oturduğum apartmanda evimin alt katı hemen , girişi bahçeden , bahçeye giriş piknik alanı park üzerinden . Giriş çıkışta 4 kapı açıyorum yine acaba siteye bir hırsız girse alıp götürse diye düşünüyorum zor iş valla...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Benim usta brandayla kapatmaya karşı. Yerden yükselen nemin branda içerisine hapsolarak motora daha çok zararı olduğunu söylüyor. Kapalı ortamda kapat diyor.
    twisten ve computeus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Yağmurda çamurda yollarda kullandığım aletin ıslanmasından korkmuyorum. Japon’un farkı galiba burada: Vuruyorum kırbacı, vuruyorum kırbacı.
    computeus, serconline ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    yuh be delirmiş millet. su oldu diye geri gelmiş içi cız etmiş sağanak yağmurda çıktım işe gittim 35 km şeker değil bu alet yav. her zaman da yağmurda binerim tek bir yerinde pas yok nasıl paslanıyor sizinkiler
    computeus, Kızıl pars ve 68charger bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yağmurlu havada mecbur kalmadıkça kullanmam zaten , motorda kapalı garajda olduğu halde çadırla örtülü . Eğer dışarda kalsa bile 2 tane çadır üstüste örterdim sanırım

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nedir bu motorlarınızla aranızdaki duygusal bağ. Geçen biri face'te konu açmış, motorlarınıza ne isim verdiniz diye Kimi demiş mamut, kimi demiş kara şimşek
    Nedir yahu bu, ailenizin bir parçası mı? Altı üstü insan yapımı demir yığını. Tamam kimileri bayağı pahalı da yok ıslanmış yok paslanmış falan bu kadar değer vermeyin yahu...
    computeus bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Dün yaklaşık olarak 60 km yağmurda sürdük. Gayette keyifliydi

Tamam sürekli üzerini açık bırakın , her türlü hava muhalefetine maruz kalsın demiyorum ama, bu kadar da şe yapmamak lazım. Kirlenmek güzeldir sonuçta
    twisten bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    arkadaşlar kasımda aşk yağmurda'da motorun tadı başkadır
    Korkmayın hiç birşey olmaz Kurye'lik yapan arkadaşlar akşama kadar yağmur , çamur , kar rüzgar demeden km'lerce yol yapıyorlar farkındaysanız onlar ne yapsın siz kendinizi koruyun motora hiç birşey olmaz
    twisten bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Motora bu kadar duygusal bağlı değilim, benim için bir özgürlük aracı.
    Yağmurda da binerim, çamurda da.

Ama uzun süre binmiyor iseniz, yağmurda kalıyor ise kalın bir naylonla örtülebilir.
    Ancak yağmurdan sonra havalandırmak gerekir, yoksa sera gibi nemi tutar içinde.
    twisten ve Fr.Sante bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Tüm motorlarım sürekli açık havada kaldı herhangi bir sorun yaşamadım.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Kapalı otopark yoksa bile mahalle otoparklarında üstü kapalı yerler var hem yağmur gelmez hem motoru örtmeye gerek kalmaz kafanda rahat olur mahalle otoparkları güvenli olurmu gerçi bilmiyorum ben alınca öyle yapmayı düşünüyorum kapının önünde bırakamam garajda yok

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Sadece aralıktan mart a kadar branda kullanırım, onun dışında yağmur çamur altında hep, italyan farkı sanırım.
    artemis99 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)