Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

insanlar tip tip bana bakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen doğru olanı yaptığın için gocunmana gerek yok. "yav he he" de geç.

ayriyetten, yolda rahat rahat kavgaya girebilirsin. full ekipman ile kavgaya girmek insana ekstra ekstra avantage sağlar. ekipmanların karşıdan savrulup gelen yumruk darbelerini emer. hasar almanı engeller.. bu da bir artı yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    +Kask takmıcakmısın ?
    -Belkide kask takmak istemiyorum belkide yolla arama bişey sokmak istemiyorum.
    -Eğer kafan yolun üstüne düşerse sokarsın.(Wild hogs)

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    çük koruma da takıyorsan haklılık payları olabilir.
    hasmet bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başkalarını aldırma bu konuda. Ama acemi sürücüysen dikkat etmen gereken en önemli şey sürüş tekniğin. Eğer korkarak motor sürersen kaza yaparsın. Ama korkmadan motor sürersen yaptığın ufak hataları farkeder ve kendini daha kolay geliştirirsin. Bu demek değil ki canavar gibi kullan. Ama sürekli korkarakta kullanırsan bir şey öğrenemez ve en ufak bir hatanda kaza yaparsın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Full koruma derken nasıl bir görüntü ile karşı karşıyalar bilemedim. Yani motosiklet montu yok da normal mont üzerine dirseklik dizlik vs mi takıyorsun? Eğer öyleyse dikkat çeker tabi. Motosiklet montu üzerine ekstra korumalar düşünemedim de o yüzden soruyorum.
    hasmet bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ah ulen bana denk gelmiyor böyle tipler..

Ne gerek var heee bu kadar korumaya..ulen ciddi anlamda bisiklet süren insanlar bile ekipman kullanıyor.o zaman bisikletede çıplak binelim.

Esasında SS'ye binerek kaskı koluna asan tiplerin oldugu ortamda yaşiyoruz maruz görmek lazım.

Niennasill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Boşver kardeşim sen doğrusunu yapıyorsun. Tip tip bakanların çoğu kamikaze modunda motora binenler ya da motorun m'sinden anlamayan (allah korusun yinede ama) niyazi mertebesine özenen arkadaşlarımız.

Motosikleti
    Café Racer
    Bir zamanlar 2000 TL'lik motosiklet kullanırken ekipmanlarımın ederi neredeyse 4000 TL' idi.
    İnsanlar güler, bakar, sorgular.

Hepsini siktir et, gaz kolunu yavaşça aç ve uza.
    Bahsettiğim şekilde 25000 KM yol yaptım.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    2011 yılından beri motosiklet kullanıyorum. ilk zamanlarda sadece kask takıyordum. bir keresinde saatte 15 km hızla giderken düştüm ve sol dirseğim parçalandı. sonra dedim ki kendime 60 km hızla giderken düşşeydim ne olurdu diye sordum. o günden sonra tam teşekkül gezmeye başladım. sana öyle mal mal bakanlara aldırma. kendilerini çelik zanneden zavallılar onlar.hatta cahiller. aldırma. motosiklet sürmek keyif işidir. bak keyfine. emniyet iyidir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    konuyu görünce hatırladım bir yıl olmuştur İstanbul da feribot bekliyoruz 7-8 motor , biri geldi cbf 150 si var ama adamın üzerinde Dainese deri mont-pantolon, botlar eldivenler , Arai kask vs piyasada ne varsa en pahalısından, adam üzerine iki tane cbf150 giymiş :D aldı bizi bir gülümseme bazı arkadaşlar dayanamadı sordu ama ben mevzuyu anladım, adam bir iki aya R1200GS e terfi edecek yeni başlamış, motordan anlamayan adama değilde birazcık 2teker dünyasında olanın ilgisini çekiyor yahu, tamam ne sürersen sür tehlike aynı ama ne biliyim önce bi gülümsetiyor insanı o görüntü
    hasmet bunu beğendi.

Size tavsiyem bütçeniz varsa korumali pantolon ve mont almanızı öneririm dışarıdan bakınca günlük mont gibi gözüküyor ama korumaları var aynı şekilde pantolonlarda öyle koruma olduğu dışarıdan belli olmuyor ,dikkat çekmek istemiyorsanız ya dediğimi yapin ya da aynı şekilde giyinmeye devam edin ,büyük şehirse bence full ekipman hiç sıkıntı değil fakat küçük ilçelerde bazı yobaz insanlarimiz bakışlarını sizin sexy korumalariniza odakliyor: )

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    seneler önce bir kaza görmüştüm yeşil renk kawasaki zzr1000 di sanırım, çok fena şekilde arabaya girmişti ,kaza bölgesinde yerlerde ufak ufak leblebi gibi bir şeyler vardı etrafa dağılmış ne olduklarını anlayamadım önce, motorun biraz ilerisinde ise yerde yatan biri vardı üzerini örtmüşler, meğerse leblebilerin sahibi oymuş, kask takmadığı için beyni patlamış ve etrafa dağılmış ,aynı leblebi gibi görünüyordu beyin parçacıkları, bu yüzden ekipman her zaman çok önemli kardeşim söylenenlere bakma , yaşananlara bak o zaman ne kadar gerekli olduklarını sende anlarsın zaten

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    dizlik takarken bende iki kere düşünüyorum,gülerler dalga geçerler diye.Sonra hemen aklıma geliyor. Düşüp bacağı kırsam gülen ibnelerin hiç biri yanımda olmayacak. Gönül rahatlığıyla giyiyorum
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    Pcx
    Sen gene iyisin tanımadığın birileri söylemiş. Bende de pcx 125 var. Bot pantolon mont kask eldiven derken bende senin gibi oluyorum bana da "onelan ninjayamı binicen" felan diyorlar. Abim ailem arkadaşlarım felan bende onlarla beraber gülüyorum. Hele yakında intercom ve kask kamerası gelecek dillerinden kurtulmam 6 bin TL lik motora 4 bin TL masraf yaptım. Sen hiç kafana takma aynı şekil kullanmaya devam et ve asla ekipman olmadan yola çıkma bırak insanlar gülsün zaten insanların gülmeye ihtiyacı var biz sebebi olalım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Geçen gün şehir içinde kullanıyorum buna da gerek yok diye dizliklerimi takmamıştım. Kask mont eldiven yeter gibi geldi.

Aynı akşam facede üye olduğum bir motor grubunda bir arkadaşın gönderisini gördüm, "1 aydır dizimdeki ödem geçmedi, hala yatıyorum, ekipmanı ihmal etmeyin" yazmış fotoğrafının altına.

Bazen böyle hatırlatıcılar insanın aklını başına getiriyor. "Demek ki ekipmanı giymek lazım, evde dururken beni korumayacak" dedim kendi kendime.

Ekipmansız kaza yapıp yerde inleyerek ambulans beklemektense, robocop gibi gezip kaza sonrası yerden hasarsız kalkabilmek daha mantıklı geliyor bana.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizlik takarken bende iki kere düşünüyorum,gülerler dalga geçerler diye.Sonra hemen aklıma geliyor. Düşüp bacağı kırsam gülen ibnelerin hiç biri yanımda olmayacak. Gönül rahatlığıyla giyiyorum
    Kesinlikle katiliyorum,arkadas vs.hepsi çil yavrusu gibi dagilirlar..birde ustune keşke ekipman giyeydin la bilader derler,bu arada diz kapaği operasyonu ciddi anlamda sikintili.kaskin onemi ne ise dizlikte odur..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı huseyin454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum 125 cc ama full ekipmanla geziyorum kask dizlik sırtlık kolluk falan ama herkes bana bakıyor ya geçen bitane 1000cc motorcuda güldü ne gerek var la bu kadar şeye 125 cc motorun dedi

sizce ne yapayım komik mi bu onların yüzünden motor hevesim kaçtı
    Geri zekalıların görüşlerini umursama. Korumalarını tak, insan gibi yavaş yavaş, keyfini çıkara çıkara bin motoruna kardeşim. İnsanların keyfini kaçırmasına müsade etme, he de geç.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    cc yükseldikçe ego'da yükseliyor malesef bunun sonucunda zeka seviyeside düşüyor sana giren çıkan varmı de yoluna bak

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Biraz felsefi yaklaşacağım.. Bazı işler üniforma gerektirir - bir polis veya asker üniformasını giyerken, doktor önlüğünü giyerken veya avukat cüppesini giyerken ne kadar utanıp sıkılıyorsa, motosiklet kullanırken giydiğimiz ekipmanlar da bizi o kadar utandırmalıdır. Yani hiç kafana takma bunları kardeşim - aynen devam Neticede hiç bir şey senin canından önemli değil..
    Shrieker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    niye 125 cc ile 80le düşünce ölmüyorsun 1000lik motorda 80 ile düşünce ölünüyormu ?? milletin ne dediğine göremi iş yapcan sen kendine bak hocam boşver

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)