Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İndirim adı altına dolandırıcılık...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar şu serbest piyasa muhabbetini bırakın o dediğiniz şey fakirin aç zenginin tok zenginin kaliteli fakirin kalitesiz yaşaması demek devlet müdahalesinin olduğu karma ekonomi herkes için daha iyidir emin olun serbest piyasa sizin zararınıza
    bursalıali, rEnE, mhmtesk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    2 alana 1 bedava . Atıyorum havlu . Tanesi birbuçuk lira. 2 tanesi 3 lira ,yanında bir bedava , tanesi
    geldi 1 liraya. İyi de kardeşim bana 3 tane değil ,1 tane havlu lazım. Bir tane istiyorsan bir buçuk lira
    denilen dükkana by diyorum hemen. İnanın aynı havluyu bir liraya satan pek çok dükkan var. Oradan alıyorum
    Acaba o bana fazladan satmak istediği 2 havlu havlu parasını verebilecek kadar zenginmiyim ? Hayır. Kimse
    kusura bakmasın , bırakın kulağımızın arkası da bize kalsın. Saygılarla.
    roadpeople bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Niennasill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışından bizim buradaki herhangi bir siteden alışveriş yapar gibi yapabiliyorsunuz. Tek fark ptt ile malzeme geldiğinde %18 kdv ödüyorsunuz o kadar. Devamlı alışveriş yapıyorum sorunsuz bir şekilde.

Ha bu arada bu satıcılarda para kazanıyor, bu adamlarda vergi ödüyor, bu adamlarda yurtdışından getiriyor malı ama iki katı para kazanma peşinde değil. Sadece bu FC-Moto değil onlarca güvenle alışveriş yapabileceğiniz site var. Hatta dönemsel olarak üçte biri fiyata bile denk gelebiliyor alışverişler.

Arkadaş "Nerde öyle marjlar" demiş ya. Güldüm.

https://i.hizliresim.com/RO8zQj.png

https://i.hizliresim.com/pGMJEL.png

https://i.hizliresim.com/kX7dEm.png
    Satıcıları savunmak gibi bir kaygım yok, ama;
    1- daha yüksek nakliye
    2-Gümrük vergisi,harçlar,müşavir,antrepo vs vs
    3- Buradan biri çıkıp o 4500 liralık kaskı alıncaya kar geçen zamanda, o parayla başka birşey yapmanın maliyeti (kısaca fırsat maliyeti işte)
    4- 5.60+ benzin ....

Artık burada yanlış giden ne varsa ekle listeye, içtiğin suyun salakça fiyatına kadar.

Falan diye gider işte liste...
    Ayrıca emin ol, günde 10 tane sipariş alsın Türkiye'den, o fiyatlar da orada durmaz.
    Evet malzemeler pahalı, ama motor kültürünün bu kadar düşük olduğu bir ülkede, ayakta kalmak da kolay değil.
    Aslında her işte durum biraz öyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu serbest piyasa muhabbetini bırakın o dediğiniz şey fakirin aç zenginin tok zenginin kaliteli fakirin kalitesiz yaşaması demek devlet müdahalesinin olduğu karma ekonomi herkes için daha iyidir emin olun serbest piyasa sizin zararınıza
    Şu anda elde olan bu
    killingroad ve artemis99 bunu beğendiler.

Niennasill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıcıları savunmak gibi bir kaygım yok, ama;
    1- daha yüksek nakliye
    2-Gümrük vergisi,harçlar,müşavir,antrepo vs vs
    3- Buradan biri çıkıp o 4500 liralık kaskı alıncaya kar geçen zamanda, o parayla başka birşey yapmanın maliyeti (kısaca fırsat maliyeti işte)
    4- 5.60+ benzin ....

Artık burada yanlış giden ne varsa ekle listeye, içtiğin suyun salakça fiyatına kadar.

Falan diye gider işte liste...
    Ayrıca emin ol, günde 10 tane sipariş alsın Türkiye'den, o fiyatlar da orada durmaz.
    Evet malzemeler pahalı, ama motor kültürünün bu kadar düşük olduğu bir ülkede, ayakta kalmak da kolay değil.
    Aslında her işte durum biraz öyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Şu anda elde olan bu
    Demişsin ya "Ayrıca emin ol, günde 10 tane sipariş alsın Türkiye'den, o fiyatlar da orada durmaz." diye FC'den Haziran ayında aldığım shoei kask Mayıs üretimi, öylede güzel sirkülasyonları var ve forumda ara FC'den sipariş verenlerin sayısı seni şaşırtabilir.

Ayakta kalmak kolay değil konusuna gelelim, bana kalırsa kalmasınlar bu fiyat politikası ile zaten. Madem satılmıyor o zaman 1000 liraya satarken kar edebileceği ürünü 2500 liraya satıyorsa ve indirimle 2300 liraya düşüyorsa bir iki tanesi batar, hatta batmamak için bir hafta boyunca herşeyi yine kar ederek %50 fiyatına satar ki bu da diğer firmaları zora sokar çünkü piyasada tokluk yaratır belki o zaman akıllanırlar.

1- "daha yüksek nakliye" demişsin yurtdıiından gelişi aynı hatta çogu avrupa ülkesine girişinden daha ucuz.
    2- "Gümrük vergisi,harçlar,müşavir,antrepo vs vs" Ha burada devlete müracat ama yinede %50 ile sattığı üründen kar elde ediyor bu adamlar.
    3- "Buradan biri çıkıp o 4500 liralık kaskı alıncaya" ticaret diyoruz, gerçi o da tartışılır 3 senelik bir kaskı kakalamak ne kadar ticaretse artık.
    4- 5.60+ benzin .... " devlete müracat ama yine 100 liralık ürünü 250 lira yapmıyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Fcmoto'da görünen fiyatların VAT hariç fiyatlar olduğunu unutmayın. İhracat yaptıkları için VAT'sız fiyatı yazıyorlar Türkiye siparişinde.
    Yoksa buradaki X mağazası da 2000TL'ye sattığı bir ürünü Almanya'dan biri sipariş verirse 1700TL'ye satar.

Satıcıların çoğunu sevmiyorum Türkiye'de, ama fiyatların çoğunlukla nedeni dükkanların über kar marjları değil.
    Alpinestars bir İtalyan markası. Almanya'ya nakliyesi ile Türkiye'ye nakliyesni bir tutmayın isterseniz? Nesi daha ucuz?
    Ayrıca ben de çok bayılsam da Louis - Fc Moto gibi örnekler doğru kıyas yerleri değil. bu firmalar kendi ülkelerindeki diğer mağazalara göre de çok ciddi ucuz olan, acayip hacimlerle iş yapıp acaip indirimlerle mal alan yerler. bizim kütüpiyoz mağazanın dengi oradaki irili ufaklı mağazalara bakarsanız onlarda da fiyatlar öyle fcmoto seviyesnde ucuz değil.

Yani kimseyi savunma niyetim yok, fazla yapıştı bu aralar bu itham üstüme ama, buradaki bakkalı eleştirmek için oradaki Dünya devini kıyaslamayın, orada da bakkal var, ona bakmak gerek.

Ayrıca, FC Moto gibi bir çok Avrupa devinin çok ama çok iyi yaptığı bir şeydir, bizimkiler yapınca sevmediğin "%50 ile mal satmak"

Herneys, kimsenin savunucusu değilim. Ben de ekipmanımın neredeyse tamamını yurtdışından aldım, herkese de al diyorum. Ama eleştireceğimiz şeyi eleştiriken de doğru söylemek lazım.
    zekeriyaimam ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ticaretten, ithalattan, şirket işletmesinden zerre kadar anlamayanlar gelmiş burda ahkam kesiyorlar %50-%70 marjmış yurtdışı fiyatları ile burdakileri kıyaslayamazsınız. Adam bunu kendine almıyor satıp para kazanacak dükkan kirasını sabit giderlerini karşılayacak elemanına maaş verecek vsvs . 0.3 dolara dediğiniz ekran korumayı ithal edebilmek için ne kadar masraf yapması gerek biliyor musunuz? en dandirik en ucuz üründen getirsen resmi olarak ithal etmeye kalksan bir kere hiç masrafın olmasa gümrükçüye 250TL+kdv minimum komisyon ödersin. Peki bu parayı kazanabilmek için kaç tane ekran koruyucu satman lazım hesapla bakalım işin içinden çıkabilecek misin? Ucuz ürünleri tabi ki katlamak zorundasın. 3-5 kuruş kazanırsa o para yemek parasına yetmez adamın. Üstelik bir kere satmakta yetmiyor yeni mal alıp dükkanı döndürmen lazım.
    Nihai tüketici olarak fiyatı en uygun bulduğumuz yerden alışveriş yapmakta özgürüz. Ama bu işten ekmeğini kazanan insanlara da dolandırıcı kazıkçı muamelesi yapmaya hakkımız yok. Bir malın kaça malolduğu, başkasının o işten ne kadar kar ettiği kısmı ticari sırdır bizi ilgilendirmez. Nasıl ki bizim maaşımızın başkalarını ilgilendirmediği gibi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Burada her zaman olduğu gibi en çok kazanan yine devlet aldığı fahiş vergilerden dolayı ki büyük küçük bütün esnafın beli bükülmiş durumda ...

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    O çok kazanıyor bu az kazanıyor diye birbirimize sataşmak yerine bu durumu devlete anlatmak gerekiyor ama ne hikmetse kimse sesini duyurabileceği tek alanda sessiz kalırken, maddi olarak iyice dara girdiğimizde birbirimize sardırıyoruz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı yeditepely adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın malı ister 1000e satar ister 5000'e satabılıyorsa sorun yok.Alan razı veren razı.Kimse mecbur değil ki 1000tllik mal almaya

1000 liralık malı yuzde 50 ındırıp kar edenlerle mı ulke adaletsız oldu yani OOoo ondan once neler var neler saymakla bıtmez.Buna mı takıldınız.
    Sorun var. Bir kere yapılan etik değil. Ticaret ahlakı olmayan insanlara ekonomiyi serbest bırakırsan sonuçları bu olur. Adama sorarlar neden Avrupa'da bu şekilde kar marjları yok diye. Bunun bir sonraki safhası, patlama olduğunda havaalanında patlama olduğunda fahiş fiyat uygulayan şerefsiz taksiciler oluyor işte. Bu ülkede para harcamakla övünen görgüsüzler varken siz isteyen istediği kadar kar yapar diyemezsiniz. Ben devletin yerinde olsam koyarım kar marjı limitini bakalım ne oluyor ? Ya da ne kadar kar o kadar vergi uygularım adam pet şişe susyu 50 TL'ye satsa bile 1 TL'ye sattığından az kazanır. Burası Avrupa veya ABD değil, biz alım gücü olarak ancak Hindistan'la yarışırız ama fiyatlarımız Avrupa'nın bile ötesinde. Bizim şu anda kullandığımız internet hızlarını bu adamlar 10 sene önce yarı fiyatına kullanıyordu.
    mhmtesk bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Satıcıların çakallıkları belli ama böyle bir ekonomide adamların başka şansı yok.Nerdeyse Dolar 4 Euro 5 TL oldu.Yurtdışından getirmeleri,gümrüğü filan bir sürü masraf.Zaten vergilerle devlet arkadan bunlara dayıyor adamların da tek şansı böyle fiyatlar koymak.Eminim ki çoğu zar zor ayakta duruyordur zaten.
    artemis99 bunu beğendi.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Anlaşılan motosiklet ürünleri dükkanında çalışanlar ve sahipleri rahatsız. Ben bunu anlyorum son mesajlardan.

Hep birlikte hesaplayalım. Alışveriş tarihi 06/08/2017 bu arada. Toplam tutar kargo vs ile 4157 lira. Türkiye'de ödenen %18 KDV dahil 4905 lira. Ha bu arada Almanya'da Vat %19 çok değişen bir şey yok yani.

Yine aynı tarihte notlarımdan bakarak söyleyeyim Türkiye'den alışveriş tutarı muadil pantalon ile 8205 lira. Pantalon hariç zira o pantolan Türkiye'de yok ne yazık ki eş değer bir pantalon yaklaşık 2000/ 2500 lira

Arada cebeimde kalan tutar 8205 - (4157 x 1,18 kdv) = 3300 lira. Şimdi isteyen istediği yerden alsın diyorum ben. Dükkan kirasını mı savunursun buradaki adamıni başka şeyini mi bilmem. Tabi bu yurdışında ki firmalarda "Ticaretten, ithalattan" anlamıyorlar onlara gökten zembille düşüyor mallar.

Quad87, EmirŞengezer ve RODWIN250R bunu beğendiler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Hasanpaşada Shoe GT-Air 1.800TL ye bırakıyorlar.
    130TL fark için garantiden neredeyse muafsın, kask gibi hassas bir ekipmanı kargoya veriyorsun.

Yurtdışında FCMOTO ile Türkiye deki firmaları karşılaştırılman efsane. Bir kez daha ticaretten anlamadığın anlaşılıyor.

Fiyat farkları gayet normal, isteyen yurtdışından alabilir. Neden şikayet ediliyor anlamıyorum çok para kazanıyorlarsa sen biraz daha ucuza getir sat görelim. Duamızı almış olursun.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanpaşada Shoe GT-Air 1.800TL ye bırakıyorlar.
    130TL fark için garantiden neredeyse muafsın, kask gibi hassas bir ekipmanı kargoya veriyorsun.

Yurtdışında FCMOTO ile Türkiye deki firmaları karşılaştırılman efsane. Bir kez daha ticaretten anlamadığın anlaşılıyor.

Fiyat farkları gayet normal, isteyen yurtdışından alabilir. Neden şikayet ediliyor anlamıyorum çok para kazanıyorlarsa sen biraz daha ucuza getir sat görelim. Duamızı almış olursun.

Şimdi 1800 liraya bıraktıkları kaskın bir tarihine bak, ne kadar rafta kaldığını bir düşün, kaç kişi kafasına takmıştır bir hayal et..

1- FC'den gelen kask Mayıs 2017 üretimi. Temmuz'da alınmıştı hatırlatırım. Müsait olunca foto çekip atarım.

2- Garantiden felan muhaf değilsin. Adamlar söylediğin herşeyde bir çözümleri var. Bir tarihte sıkıntılı bir ürünü geri göndermeden yenisini gönderip, diğerini o şekilde istemişlerdi. Ha tabi bizim buralarda inanılmaz yararlanıyorsun garantiden hatta shoie nin mesela tamirhanesi var kadıköyde ve hatta bizim satıcılar inanılmaz garantiye sokma meraklısı herşeyi. Yine başka bir komiklik.

3- Haklısın ticaretten anlamıyorum, cebimde nereydeyse alışveriş yaptığım kadar para geri kaldı onu burada ki yamyamlara yedirmedim diye,

4- Ben niye satayım gir siteye sipariş ver, komiklik peşinde olmana gerek yok.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    birileri birilerine zorla bi seyler mi satmis?

https://www.youtube.com/watch?v=KjeEusWxdZQ
    https://www.youtube.com/watch?v=KjeEusWxdZQ

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Site donanımhabere döndü yav.Ölücüler her yerde.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekonomide 'game theory' diye bi konu var eğer bunun hakkında biraz araştırma yaparsanız aslında bu indirim mevzularının sadece bir ilüzyondan ibaret olduğunu anlarsınız.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Demişsin ya "Ayrıca emin ol, günde 10 tane sipariş alsın Türkiye'den, o fiyatlar da orada durmaz." diye FC'den Haziran ayında aldığım shoei kask Mayıs üretimi, öylede güzel sirkülasyonları var ve forumda ara FC'den sipariş verenlerin sayısı seni şaşırtabilir.

Ayakta kalmak kolay değil konusuna gelelim, bana kalırsa kalmasınlar bu fiyat politikası ile zaten. Madem satılmıyor o zaman 1000 liraya satarken kar edebileceği ürünü 2500 liraya satıyorsa ve indirimle 2300 liraya düşüyorsa bir iki tanesi batar, hatta batmamak için bir hafta boyunca herşeyi yine kar ederek %50 fiyatına satar ki bu da diğer firmaları zora sokar çünkü piyasada tokluk yaratır belki o zaman akıllanırlar.

1- "daha yüksek nakliye" demişsin yurtdıiından gelişi aynı hatta çogu avrupa ülkesine girişinden daha ucuz.
    2- "Gümrük vergisi,harçlar,müşavir,antrepo vs vs" Ha burada devlete müracat ama yinede %50 ile sattığı üründen kar elde ediyor bu adamlar.
    3- "Buradan biri çıkıp o 4500 liralık kaskı alıncaya" ticaret diyoruz, gerçi o da tartışılır 3 senelik bir kaskı kakalamak ne kadar ticaretse artık.
    4- 5.60+ benzin .... " devlete müracat ama yine 100 liralık ürünü 250 lira yapmıyor.
    Konu o değil arkadaşım, git başkasına sataş.
    Ben de İspanya'da buldum ucuz oradan getirttim.(intercom)
    Tüketici olarak elbette hangisi işine geliyorsa oradan alacaksın.
    Ama süper karlar falan kısmını unut. Mevcut koşullarda herkes bir şekilde işini döndürmeye çalışıyor.
    Çok kazanıyorlarsa aç bi tane sen de kazan, ya da ucuza sat biz de alalım.
    Senin için söylemiyorum ama, bayat kasktan (beklemiş) şikayet edenler var.
    Bu demek; esnaf için kenara bağlanmış, ve beklediği sürede hiçbir halta yaramamış para demek. Adam keyfine beklemiyor köşede herhalde.
    Demek ki sürüm yok, sürüm olmayınca pazarlık yapıp fabrikadan düşük fiyata alabilme imkanı yok.
    Buraya nakliye ile, oraya nakliye tutarı bir değil. Avrupa ülkesinde kurulu online mağaza ithalat yapmıyor. Ek vergiler yok.
    (Bir ton da temel arz-talep üzerine hatalı yorumlar da var ama neyse)
    %50 ile satılan her ürün kar anlamına gelmez, stok maliyetinde kaçınmak ve nakite dönmek için de kullanılır. Ayrıca etkili bir marka tanıtım yoludur...
    Neyse telefon klavyesine en daha fazla yazmaya uğraşamıycam.
    (Ne satıcıyım, ne de çalışan)

Motosikleti
    DavidmipAJ

tek söyleyeceğim Fc-moto gibi firmalar online al sat yapmıyorlar. kurulu düzen ithalat ile çalışıyorlar 1996'dan bu yana.

https://www.fc-moto.de/About-us

"Mevcut koşullarda herkes bir şekilde işini döndürmeye çalışıyor." kesinlikle katılıyorum. Ekmeğim gramajını düşürerek mesela ya da x firma kendini döndürmek için 100 liralık malı 200 lira yapıyor zira y firması kendini döndürmek için aynısını yapmış ama devlet açıkları yamamak için hepsine tekme tokat dalmış maddi anlamda.

Amacı karıştırmayalım burada. Amaç motosiklet camiasında alım gücü düşük insanların en azından daha düşük bütçe ile daha kaliteli ürünler kullabilmesi sağlamak adına bilgilendirme yapmak. İnanıyorum ki kimse itiraz etmeyecektir burada buna.
    *Heka ve tyrung bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hornet 650
    Aynı kalite malı internette daha ucuza buluyorsam onu alırım.

Ticaretten, ithalattan, şirket işletmesinden anlamama gerek yok.

Beni cebimden çıkan para ilgilendirir.

Garanti şartlarını internet satıcıları, sokak başındaki esnaftan daha iyi karşılıyor bunada hiç şüpeniz olmasın.

Motosikleti
    Café Racer
    Bir şey yazardım da durduk yere ceza almanın bir mantığı yok.

X mağazasında elma 3 lira, Y mağazasında elma 5 lira.

Y mağazasından alayım da dükkanın kirası çıksın.

Zamanında ben anlatmaya çalıştım bu ahaliye, nasıl alınır, süreç nasıl işliyor vb diye.

%50 indirim var diye mağazalara üşüştü herkes, aynı fiyata zaten internette mevcut bu ürün zaten.

Bi bak biz ne diyor, kime diyoruz.

Bilal'e anlatır gibi anlattım, üşenmeden resim ekledim filan filan.

Kira önemli, indirim de varmış, koşun mağazalara.

Konunun linkini de bırakıyorum buraya, üşenirsiniz aramaya diye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler