Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

82 ile radara girmek...

Motovento
    REKLAM ALANI
    thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    Arkadaşlar siz siz olun altınızda ne tür motor olursa olsun 77 km/h yi geçmeyin.1 hafta boyunca plan yapıp pazar günü sabah 3 motor toplandık.Planımız Finike'den çıkıp Antalya' ya gitmek ve orda kurşunlu ve düden şelalerini görmekti.Planımız üçümüzün birden radara girmesiyle daha başlamadan bitti.Sanmayın ki çok yüksek hızlarda girdik.Ben honda vfr ile 82 ile yakalandım.suzuki gs500 ü olan arkadaş 81 le vede tl1000r ı olan arkadaşta 85 ile radara girdik.daha doğrusu girmişiz.Polis abilerimiz çekti bizi kenara ve 101 er ytl vede 5 er ceza puanımızı kesip bizi uğurladı.82 ile radara girmek o kadar moral bozuyo ki anlatamam.Biz 3 motor full korumalı.kafamızda kask,üstümüzde montlar dizlikler polis otosunun yannda ceza yerken yoldan plakası olmayan kafasında kask olmayan en büyüğü 15 yaşında 5 motorlu bize bakarak belkide içlerinden alay ederek geçtiler.Bu adaletsizlik değil de ne.Çok dokunuyo be yaw...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    geçmiş olsun arkadaşım. bence motorların hız limiti arabalarla aynı olmalı. yavaş gidince tehlikeli oluyor. bütün arabalar sizi sollarken siz sağa kaçmaya çalışıyorsunuz.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Otomobillere şehir dışı hız sınırı 90km/h iken tek gidiş tek geliş şehirlerarası yollarda kamyonlar otobüsler motosikletlileri tehdit etsin korna selektör ile stres kaza yaptırsın arkadan sıkıştırsın diye motosikletletlere hız sınırı 70km/h. Ben bunu anlıyorum.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Otomobil 90
    Otobüs 80
    motosiklet 80
    kamyon 70

yanlışmı hatırlıyorum.. 3 km içinmi yazdılar
    ceza yazabilmeleri için tahdidin en az yüzde 10 unu geçmesi lazım yani bu da 88 yapar. bence hemen trafik mahkemesine dilekçe ver haklıysan zaten anında iptal ediliyor.........,

Hakkını ara arkadaş. Öğrensinler paranın kolay kazanılmadığını......Hayatta ceza ödemeyecekleri için seni beni anlamazlar......Haklıysan hakkını ara....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Daha önce de yazmıştım. Bizde büyük bir güvenlik sorunu var.
    Size bir örnek :

Bir odaya çekirge bırakılıyor.Bazı çekirgeler ; odadan kaçmayı başarıyor.
    Bazıları da odanın içinde dolaşmaya başlıyor. Birkaçtane vatandaş da odanın dışındakileri yakalamak yerine ; içindekileri kovalıyor.
    Yani demek istediğim şudur ki.

Bilinçli motorcu ; kask,koruma giyen insan zaten çantada keklik. Ceza yemeye razı. Ama önce kabahati büyük olanlarla mücadele etmek lazım...

Bu örnek vermek istedim.Hani yanlış anlamayın hakaret yok.Ben de motorcuyum.Ben de ceza yiyiyorum.

Hatta benim de başıma geldi. Ceza makbuzunu imzalarken ; yanımdan 1 motora binmiş 3 öküz geçti...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil 90
    Otobüs 80
    motosiklet 80
    kamyon 70

yanlışmı hatırlıyorum.. 3 km içinmi yazdılar
    ceza yazabilmeleri için tahdidin en az yüzde 10 unu geçmesi lazım yani bu da 88 yapar. bence hemen trafik mahkemesine dilekçe ver haklıysan zaten anında iptal ediliyor.........,

Hakkını ara arkadaş. Öğrensinler paranın kolay kazanılmadığını......Hayatta ceza ödemeyecekleri için seni beni anlamazlar......Haklıysan hakkını ara....
    motosiklet hız limiti 70km/h ve %10 eklenince 77 km/h yapıyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06

hepsinin %10 toleransı vardır. yani %10 aşıma kadar ceza almıyorsunuz. arkadaşlar 4-5km farkla ceza yemiş. demekki polislerimiz bu konuda hiç taviz vermiyor. 78km ile radara girerseniz ceza yiyebilirsiniz.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ya biz de kek miyiz?Sesimizi duyurmaktan aciziz;kampanya başlatalım deniyor,sonrası malum...Daha çok ceza öderiz böyle...
    Kolpa Adamları

ozcanarora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altımda racing olacak ve 70 le gidecem ha.o zaman sctoor kullanıyım yavaş gidersem sırtımda ağırmaz huhaha

d_diablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT 600
    Alıntı ozcanarora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altımda racing olacak ve 70 le gidecem ha.o zaman sctoor kullanıyım yavaş gidersem sırtımda ağırmaz huhaha
    Tabi arkadasim sen al altina race makinayi 70 degil 270 le git hatta boyle dusunen butun arkadaslar hep beraber guruh halinde toplanip top speed yapin belki asfalt racing e kiyak yapar da dustugunuzde daha yumusak olur ha bi de o bahsettiginiz scoter olucak galiba trfik kurallarinin tartismaya acik oldugunu pek sanmiyorum insanlar bu kurallari sirf eziyet olsun ahada motorculara killik yapalim diye koymuyorlar herhalde bir otomobilin kamyonun ya da motorsikletin guvenli durus mesafelerinin ayni oldugunu sanmiyorsunuz herhalde kurallar bizlerin hayatini korumaya yonelik gereksiz yere esnetmeye calismayalim
    [FONT="Comic Sans MS"][B][I]Yasamin degerini bil; Ot degilsin yeniden bitmezsin...[/I][/B][/FONT]

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    durum böyleyse sehir dışı gezi yapıcağım zaman plakayı çıkarırım olay biter hayatımı ne riske edicem..çevirmelerdede durmam basarım
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    E o zaman benim şimdiye çoktan girmm gerekiyor şehir içi 70 le gidiyoruz napalım yoksa acımıyorlar utanmasalar bide altlarına alcaklar taksiciler, kamyoncular gine insan evladı yol veriyorlar taksiciler iyi ce bi................adiolmuşlar arlardan kaçmazsak halimiz duman çünkü ülkemizde daha motosikleti araçtan saymayan angutlar varr dikkatinizi çekerim ona göre polis olmadaığı zaman başınızın çaresine bakın kendinize iyi bakın hadi iyi günler

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Haksızlık çok,, sizlere ceza yazarken oradan daha çok kuralları çiğnemiş kişilerin geçmesi ve polislerin onları durdurmaması sizlere daha çok acı veriyor ve kanunun keyfi olduğuna kanaat getir,iyorsun...Haksızlık vede adaletsizlik diz boyu..

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ya iste çarpık sistem die işte buna denir..Eğer bir motor 70le giderse yanından 80-90 ile bir kamyon geçtiği zaman kendini yerde bulur..Böle bir cezayı motorsikletli polisler kesmez sanırım.Keşke motorlara ceza yetkisi sadece motorlu polislerde olsa belki daha adma akıllı kararlar verirler.Bide sanırım 1km bile geçseniz kesinlikle ceza yiyorsunuz çünkü kamerada kayıtları kalıyor olması lazım cezalıların...
    AKIN FİDAN

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    avrupanın birçok yerinde motosikletler otomobillerle aynı hız limitlerine tabi tutulurken ülkemizdeki bu ayrımcılığın nedeni bence ülkemizde kanun yapıcıların diğer herkes gibi, hala motosikleti öcü gibi görmeleridir. kanun çıkarken içlerinden biri (büyük olasılıkla hayatında motosiklete binmemiş) "abi bu iki teker güvenli değil, 70 olsun bunun limiti." demiş ve öyle kalmış gibi geliyor bana. işte size bazı avrupa ülkelerinden hız limiti örnekleri:

İngiltere---------------------şehir içi-şehir dışı-otoyol
    Otomobil ve Motosikletler --- 48km/s - 96km/s - 112km/s
    Fransa
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 90km/s - 130km/s
    Almanya
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 100km/s - işaretlerle belirtilmediği sürece sınırsız
    İtalya
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 90km/s - 130km/s
    Hollanda
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 80km/s - 120km/s
    Norveç
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 80km/s - 90km/s
    Danimarka
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 80km/s - 110km/s
    İrlanda
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 100km/s - 120km/s
    Belçika
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 90km/s - 120km/s
    İspanya
    Avusturya
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 100km/s - 130km/s
    Portekiz

Türkiye de ise işler biraz karışık
    Otomobil------------------- 50km/s - 90km/s - 120km/s
    Motosiklet----------------- 50km/s - 70km/s - 80km/s

yani bu bilgilerin anlamı şu: bukadar avrupa ülkesi doğrunun ne olduğunu bilmiyor, doğruyu ancak bizimkiler biliyor. herşeyimiz avrupalılardan farklı. bu kafayla hiçbiryere gidemeyeceğimize inanıyorum.

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı Mad Bike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durum böyleyse sehir dışı gezi yapıcağım zaman plakayı çıkarırım olay biter hayatımı ne riske edicem..çevirmelerdede durmam basarım
    İzmirli bir arkadaşım Aydın'dan İzmir'e üç çevirmeden tam tarif ettiğin şekilde geçti, sonra yola barikat kurup silahla durdurdular arkadaşı. Elinin parmaklarından çok kalem farklı ceza kestiler. Yani çekirge bir sıçrar iki sıçrar.... Bence plakasız olarak çevirmelerde durmayıp kaçmak çok riskli.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    kim bilir köprü ve otoyol ücretleri gibi bi atılım olur belki...???!!!
    ama kabullenen ve sineye çeken; sorun yok olarak anlaşılmaya mahkum!!!
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Gerçekten hiçbir kural tanımadan binen bu kadar kişi varken,kurallara uymak için bu kadar hassasiyet gösterenlere (odadaki çekirgelere) yüklenmek,en iyimser ifadeyle, kolaycılık oluyor.

Bu arada yeni trafik yasasıyla şehirlerarası yollarda hız limitimiz 90'a çıkarıldı diye biliyorum.
    AKLIN MOTORUNUN ÖNÜNDE GİTSİN

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bukadar avrupa ülkesi doğrunun ne olduğunu bilmiyor, doğruyu ancak bizimkiler biliyor. herşeyimiz avrupalılardan farklı. bu kafayla hiçbiryere gidemeyeceğimize inanıyorum.

motosikletle köprüden geçişlerde, otomobillerle aynı ücretin alındığı bir ülkede ben artık böyle şeyleri normal karşılıyorum.bi arkadaşın dediği gibi bu kurallara göre kimse racing makine almasın anasını satim.niye büyük markalar türkiyeye racing modellerini getiriyolarki, ne gerek var nasıl olsa 70 i geçemicez

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Ülkemizde maalesef eğitim eksikliği, Yasa yapıcıların motosikleti bilmemesi yani motosiklet kültürü olmaması nedeniyle böyle trajikomik uygulamalar çıkmaktadır. Bu nedenle bu tür olaylar doğaldır. Ama bizlerinde birlikte hareket ederek, sorunlarımızı dile getirmek hakkımız. T.B.M.M 'ye toplu olarak fax çekebililiriz. (Motosiklet kullanıcılarıda oy veriyor.) Toplu Sürüş yapabiliriz. İnsanlar olmadık şeyler için toplu yürüyüş yapıyorlarsa bu hakkımızda var. Şu an çekim hazırlığında olduğum MOTOSİKLET GÜNLÜĞÜ programımda bu sorunlarınızı dile getirebileceğimizden hiç endişeniz olmasın. Program kadrosunu Motosiklet kullanan ve motosiklet kültürü olan arkadaşlardan oluşmasına önem veriyorum. Sizlerinde önerilerinizi ve katılımlarını bekliyorum.
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler