Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yetti canıma

Motovento
    REKLAM ALANI
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletim var ama tam anlamıyla faydalanamıyorum. Nasıl mı? Motosikletimi alırken fazla fazla vergimi verdim. Maaşım daha elime geçmeden muhasebede devlete ait kısmı kesiliyor ve elime vergilendirilmiş kutsal .ük kadar bişiy kalıyor. Gidiyorum benzin istasyonuna 30 tl'lik alsam bunun 20küsür tl' sini devlete yine ödüyorum. Ben bu boyumla üzerime düşen tüm vazifelerimi fazlasıyla yerine getirirken devlet neden işini doğru yapmıyor. Bakın vergisini ödediğim motosikletimden nasıl faydalanamıyorum. Şimdi tapu dairesinde işim var ama otoparkı yok, hoş olsada zaten bi işe yaramıyor çalınma durumunda. Neyse işim bi yarım saat kadar sürecek ama o sırada motorum çalınacak mı, çıktığımda yerinde bulabilecek miyim diye endişe etmekten gidemiyorum. Zincirleyecek bişiy bulsak kaldırımda o da yasak ???

Söyleyin hırsızlardan endişe ediyorum ama aslında hırsızların devletten endişe etmesi gerekmez mi? Ben neden endişe ediyorum. Endişe etmekten motorumu kullanamıyorum. Motoru almamdaki amacım pratik olması ama ben bu pratikliği yaşayamıyorum daha doğrusu yaşatmıyorlar...
    rEnE, fatih.met, khaledome ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    Ülkemiz son yıllarda sosyal hukuk devleti olmaktan tamamiyle çıktı. Toplumun da farkettiği üzere vergilendirme sistemi tamamen çökmüş durumda. Halk için devlet yapısı ortadan kalktı ve devlet için devlet yapısı kuruldu. Osmanlı düzenine geçildi anlayacağınız. ÜLkenin sağlam bir reforma ihtiyacı var yoksa bu düzen böyle devam eder.
    birbilent ve twisten bunu beğendiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Vergi konusuna hic girmeyeyim sonsuz derinlik ve problem iceriyor durduk yerde canim sıkılmasın yine.

Ancak motor icin teknotakip gibi bir gps taktirabilirsin icin rahat olur telefondan takip edersin sık sık bir durum oldugunda basarsin dugmeye motoru kapatirsin. Bazi luks sitelerde motorlar icin ozel park yeri oluyor tipki avm dekiler gibi umarim bunlarin sayisi cogalir bir an evvel

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemiz son yıllarda sosyal hukuk devleti olmaktan tamamiyle çıktı. Toplumun da farkettiği üzere vergilendirme sistemi tamamen çökmüş durumda. Halk için devlet yapısı ortadan kalktı ve devlet için devlet yapısı kuruldu. Osmanlı düzenine geçildi anlayacağınız. ÜLkenin sağlam bir reforma ihtiyacı var yoksa bu düzen böyle devam eder.
    Haklısınız, ben sokağa çıktığımda devleti göremiyorum. Her yerde uyuşturucu çekmiş gençler yerlerde yatıyorlar. Hırsızlar deseniz aşırı cüretkar olmuş. Biz namuslular korkarken namussuzlar cesaret bulmuş...

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Motoru aldığım gün, notere gitmeden kilidimi aldım. Sonra bir kaç ay o kilit için çalıştım kaskımı falan öbür malzemeleri, 5 ay kadar sonra alabildim. Şimdi rahatlıkla bir yere bırakıp kilitleyip gidebiliyorum. Olan benim 5 ay kullanamadığım zamanıma oldu Vergi olayına yapacak birşey yok

Alıntı escape0813 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığım gün, notere gitmeden kilidimi aldım. Sonra bir kaç ay o kilit için çalıştım kaskımı falan öbür malzemeleri, 5 ay kadar sonra alabildim. Şimdi rahatlıkla bir yere bırakıp kilitleyip gidebiliyorum. Olan benim 5 ay kullanamadığım zamanıma oldu Vergi olayına yapacak birşey yok
    Vergiden şikayetçi değilim. Elbette ki vergi adaletsizliği var ama onu burada konu etmiyorum. Ben devlete karşı tüm sorumluluklarını yerine getirirken neden devlette bana karşı üstüne düşeni yapmıyor ben bunu sorguluyorum. Hırsızlık almış başını gitmiş, 14-15 yaşlarındaki çocuklar yapıyor hırsızlığı yada yaptırılıyorlar. Çevirme de denk gelse şase/motor no bakmadığı söyleniyor. Karakola gidip de ilgilenilmediğini söyleyen çok kişi var. Hatta bir arkadaş kendi motorunu bulmuştu ama hırsızlardan alamıyordu, gitmiş polislere söylemiş. Bulduysan kendin alsana kardeşim tepkisiyle karşılaşmış... Ben bu fahiş vergilerimi kuruşu kuruşuna verirken devlette benim can ve mal güvenliğimi sağlamak zorunda değl mi?

Kilit işine gelince elbette benimde kilitlerim var. Bir yere gittiğimde kitliyorum. Ama kitleyebilecek yer olmayabiliyor yada oluyor da kaldırımda falan oluyor. Kaldırıma falan bağlasak o da suç. Neymiş kaldırıma motorlu araç çıkmazmış. Tamam çıkmaz haklısınız kardeşim de ben nereye kitleyeceğim motorumu? Kaç gündür işim var gideceğim sırf bu yüzden endişe edip gidemiyorum. Yarın sabahtan gideceğim artık, inşallah kitleyebileceğim yer vardır.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hırsızın yönettiği ülkede başka ne bekliyodun ki?
    fz6_fazer ve Mertcan39 bunu beğendiler.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Kardeşim çok sıkmışsın sen kendini bu kadar kasma biraz rahat ol yani biz alıştık artık vergiye zam sigortaya zam benzine zaten zam gelmesse şaşırırım motoru gece gündüz sokakta bırakıyoruz çalınacakmı çalınmayacakmı diye düşünmekle ömür geçmez alabildiğin önlemini al örnek vermek gerekirse 2 tane kilit al bi tanesi sağlam olsun diğer gün içinde kullanabileceğin bir kilit tabiki en baştı internetten bitane alarm al taktır yani bunlar seni biraz uğraştırır belki ama kafan rahat olur diğer mevzulara gelincede yapacak birşey yok devletimiz varolsun sitem etmek boşuna biraz biz fazla yıpranızcaz hepsi bu bu kadar kasmaya gerek yok
    kafayı yer insan
    twisten bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bu ay 75liracık kesinti oldu asgari ücretli çalışanlardan durmak yok

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Saraya para lazım,avrupa bizi kıskanırken,küçücük bir zamcık yapmışız çok mu? Ne demiş şair
    fakire şükretmeyi öğreteceksin ki!ZENGİNİN DÜZENİNİ BOZMAYACAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    aslinda esas olan vergilerin yuksek olusu vs degildir.
    onemli olan odedigin verginin karsiliginda duzgun hizmet alip almamaktir.
    veya bu hissin toplumun geneline verilmesidir.

iskandinav ulkelerinde vergiler cok daha yuksek. ama karsiligini aliyorlar.
    egitim saglik ulasim vs.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben devlete karşı tüm sorumluluklarını yerine getirirken neden devlette bana karşı üstüne düşeni yapmıyor ben bunu sorguluyorum.
    Sosyal devlet olmadığı için.
    (Devlet sorumluluklarının hangisini doğru olarak yerine getiriyor ki? -"Ama yol yaptı" cılar, bi s. gidin)
    (Bisiklete binip gidin)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)