Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek Teker Arif"İn Oğlu Pistin Tozunu Attırıyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Antalya'da "Tek teker Arif" olarak bilinen babasının motor tutkusundan dolayı 8 yaşından bu yana motosikletle yarışlara katılan Toprak Razgatlıoğlu, adeta kupaların müdavimi oldu.

MUSTAFA KURT - Antalya'da "Tek teker Arif" olarak bilinen babasının motor tutkusundan dolayı 8 yaşından bu yana motosikletle yarışlara katılan Toprak Razgatlıoğlu, adeta kupaların müdavimi oldu.

Alanya ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu, babasından aldığı bayrağı yukarılara taşımaya çalışıyor.

Babası tarafından çok küçük yaşlarda motosikletle tanıştırılan Razgatlıoğlu, motokrosla başladığı serüvenini motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP'ye taşımayı hedefliyor.

Türkiye ve dünyada birçok pistte yarışan Toprak Razgatlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, motosiklet tutkusunun kendisine de geçtiğini, 8 yaşında ilk yarışa katıldığını belirtti.

Motorun üzerinde bir hayat

İlk deneyiminde 250 cc'de yer almayı beklerken, babasının kendisini 600 cc'de İzmir'de pist yarışına çıkarttığını aktaran Toprak Razgatlıoğlu, şunları kaydetti:

"Ardından da gerisi geldi. İki yıl Türkiye Şampiyonası'nda yarıştım, sonra yurt dışına çıktım. Almanya'da da iki yıl yarıştım. Türkiye'ye döndüm, Red Bull MotoGP 250 cc'de (MotoGP'nin başlangıcı) iki yıl yarıştım. Sonra Kenan ağabey (Sofuoğlu) beni 2014 FIM Avrupa Superstock 600 Şampiyonası'na götürdü. Burada birinci oldum, 2015 yarışına katılmaya hak kazandım. 2015'te de 600 cc'de Avrupa şampiyonu oldum. Ardından 1000 cc kategorisine geçtim. Bu sezon ikinci yılım. İlk sezon kötü, bu yıl iyi geçti. Ancak iki yarış eksikliğimden dolayı şampiyonada ikinci oldum."

"Seneye Dünya Superbike Şampiyonası'nda yarışacağım. İnşallah dereceler yaparak kupayla Türkiye'ye dönerim." diyen Razgatlıoğlu, şampiyonluktan sonra gelen teklifleri değerlendirebileceğini ifade etti.

Toprak Razgatlıoğlu, çocukluk yıllarında motorun üstünden hiç inmediğini, şimdilerde ise antrenmandan antrenmana motosiklet sürdüğünü bildirdi.

"Tek başına antrenman yapmak başka, dünya şampiyonu Kenan ağabeyle yapmak başka. Her antrenmanda bir şeyler kapıyorsunuz." ifadelerini kullanan Razgatlıoğlu, bu sporu ileriye götürme çabasında olduğunu dile getirdi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    moto gp de görürüz umarım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bebeklik fotografı yokmuydu?
    Bula bula bunu mu bulmuslar google'dan?

Bu yıl takımin tek sbk motoruna binecek Toprak.
    İyi yerlere geleceğini umuyorum.
    Tabi bu Rea denen uzaylı sağken herhangi birinin şampiyon olma şansı ne kadar var orası tartışmaya açık.
    Alonedark93 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gene bi şampiyon
    gene sakarya lı

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bebeklik fotografı yokmuydu?
    Bula bula bunu mu bulmuslar google'dan?

Bu yıl takımin tek sbk motoruna binecek Toprak.
    İyi yerlere geleceğini umuyorum.
    Tabi bu Rea denen uzaylı sağken herhangi birinin şampiyon olma şansı ne kadar var orası tartışmaya açık.
    Bebekken de böyleymiş abi gerek görmemişler o yüzden..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)