Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptıkları saymakla bitmez Zaferler mücadeleler unutulmaz.
    Öyle bir Lider düşününki 1929 yılında Türkiye Cumhuriyetini kuracak 1930 yılında Kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımak için yasalar çıkartacak. Kadınlara insan olarak bu kadar değer veren hakları için mücadele eden çok az insan vardır.
    Allah gani gani Rahmet eylesin ATAM...
    Düzeltme yapayım sağolsun bir arkadaşımız yaptığım yazımdaki hatayı farketmiş uyardı beni Cumhuriyet ilan edildiği tarih 1923 iş yüzünden hızlı yazarken klavyeye yanlış tuşa basmışım kusuruma bakmayın.
    BLUERAY bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Tarkan'ın kendisi söyleyip ve kendisi hazırladığı video..

BLUERAY ve yürekçe bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzeltme yapayım sağolsun bir arkadaşımız yaptığım yazımdaki hatayı farketmiş uyardı beni Cumhuriyet ilan edildiği tarih 1923 iş yüzünden hızlı yazarken klavyeye yanlış tuşa basmışım kusuruma bakmayın.
    Uyaran arkadaşa kendi adıma teşekkür ederim. Uyarması genel bilgi açısından faydalı ama üzülmeyiniz, sizin kusurunuz yok...

Bu milletin sizin gibi bir ferdi varken, kusursuz bir vatan aşkı ve Ata mızın özlemi ile bir aradayken, o fertte kusur aranmaz... varsa bişey... İHMAL aranır...

Sevgi ile kalınız...
    bektanist ve yürekçe bunu beğendiler.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Herhangibir insan düşünün,
    sanatçı, sporcu, devlet yöneticisi olabilir.

Vefatından neredeyse 80 sene geçmesine rağmen hala bu kadar özlemle anılıyor ise,

Hiçbir zorlama olmadan insanlar vefatını anıyor,
    saygısını göstermenin yollarını arıyor,
    gözleri doluyor ise

o insan büyük bir insandır.

Ruhu şad olsun.
    Erdost ve hachiko bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    "işittim ki, bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. ben kimseyi zorla milli meclise davet etmedim. herkes kararında özgürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. ben bu mukaddes davaya inanmış bir insan sıfatı ile buradan bir yere gitmemeye karar verdim. hatta, hepiniz gidebilirsiniz. asker mustafa kemal mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağını alır, bu şekilde elmadağ’ına çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı savunurum. kurşunlarım bitince de bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunları ile yaralanır, temiz kanımı, mukaddes bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. ben buna and içtim!"

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Ülkenin köpeği bile Ataya minnettar..Bugün çekilen video..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Sen bizsiz biz sensiz çok eksiğiz çoook..

_chaotic_, BLUERAY, Akhunturk ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    linç edilmeyi göze alarak yazıyorum: biraz abartmıyor muyuz gençler?

let the linç begin

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başımız sağ olsun. Çok büyük adamdı.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

let the linç begin
    Biz kalbimizde yaşatıyorduk, onun devrimlerini, ilkelerini her geçen zmanda biraz daha anlayarak ama şimdilerde "anketlerden gelen bir karar vardır" deyip katılım çoğaldı Geçici paniğe mahal yok !

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bu resimleri gördükçe içimdeki küllenen umut tekrar yeşeriyor Atasına korkmadan saygısını sunabilmektir erdem.

Dünyanın öbür ucundan gelen bir sporcu diyor'ki Tarihe bu kadar saygı olması bir Ülke için önemli.

tartışma açmamak adına başka bir şey yazmıyorum.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Ata'mıza duyulan saygı,özlem ve minnet zoruna gıden kısıler onun konusuna gırıp herkesin adına konusup,gereksız kelımeler sarf etmesin lütfen.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yukarıdaki resimleri paylaşan arkadaştan Allah razı olsun, kalbi olan insanın duygulanmaması mümkün değil.
    yeditepely bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Dün Tahran dan döndüm. İnsan atanın kıymetini daha bir anlıyor böyle ilkel ülkeleri görünce.

Motosikleti
    Piaggio X9 500

let the linç begin
    Bu seferlik olsun..Abartan ben değilim , bitmiş teslim olmuş devleti umutları tükenmiş yoksul aç hasta bir milleti tekrar bir araya getirip peşine sürükleyerek (şurada iki kişiye sözün geçmez) 7 düvele karşı savaşıp bir devlet kuran , cephede bile halkını nasıl cahillikten kurtarırım nasıl okumuş bilgin bir halk haline getiririm diye düşünen , kadınlarımızı nasıl birey haline getirebiliriz düşünen , ülkeyi kurtardıktan sonra aman diyip keyfine bakmak durur iken kara tahtanın başına geçip halkına alfabeyi öğreten , kadını köleden bir birey haline getirip seçme ve seçilme hakkı veren öğretmen doktor hatta pilot olmalarını sağlayan , geleceğe dair yön verip bilim sanat diyen, tarlada çiftçisine modern tarımı anlatan , fabrikalar kurduran , diğer tüm ülkelerle savaş halinde iken ilişkiler sıfır sorunla onurlu bir ülkeyi bırakan , halk kendi yönetimini kendisi tayin etsin diyip cumhuriyeti kuran , halk dini şarlatanların elinden öğrenmesin diye diyaneti kuran , yüce kitabımızı okuyup anlasın diye cebindeki parayla türkçeye çevirip dağıttıran , eski borçları kapatıp satılmış tüm limanları yoklukta sıfır borçla kapatan , hasta hasta fransızlardan hatayı alan ülkenin tüm gerici unsurları ile savaşan , ülkenin tüm dünya ile entegrasyonunu sağlayan insan Mustafa Kemal Atatürk'tür...

Evet abartan Mustafa Kemal Atatürk'tür..

Bana alt tarafı 94 tane resim koyup düzenlemek düştü..
    tommygun, yürekçe ve zabuzaretta bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Alıntı yeditepely adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ata'mıza duyulan saygı,özlem ve minnet zoruna gıden kısıler onun konusuna gırıp herkesin adına konusup,gereksız kelımeler sarf etmesin lütfen.
    elinde "ataölçer" mi var senin?

Atatürk'ü sevmek bu değil arkadaşlar.
    Atatürk'ü sevmek taş taş üstüne koymaktır. Atatürk'ü sevmek çok çalışmaktır. Atatürk'ü sevmek memleketin tüm insanlarını sevmektir.
    Atatürk'ü gerçekten sevseydik şu anda bir güney kore idik.
    ama biz içi boş, köhne sloganlardan; anmalardan, törenlerden hoşlanıyoruz. rakı masalarında memleket kurtarıyoruz.

Atatürk'ü sevmek bu değil...
    yürekçe ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    hokahey,

adamin hayatini okudum demistin daha once. Yeni mi okudun hemserim. Sen biraz daha oku, cok cok daha fazlasini oku, isine gelenleri degil hepsini oku... Şu cahilliginden siyril biraz. Ne demek yahu abartiyomuyuz gencler diye soylemde bulunmak. Ne cürrettir bu. Zoruna mi gitti.

Senin, bu topraklarin vatan olarak adlandirilmasi icin yapilan fedakarliklardan zerre kadar bilgin olsa, M.Kemal Atatürk icin, adamin hayatini okudum gibi basit bir sifat kullanmaz, bu saygisizligi yapmazdin.

Edepsizligin yeri yok. Aykiri dusunuyorum ben sivriyim, muhalifim gibi dikkat cekmek icin yapilan cocukca davranislarin da yeri yok.

Abartilan bisey yok, senin zoruna giden bisey var....
    tommygun ve yeditepely bunu beğendiler.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    elinde "ataölçer" mi var senin?

Atatürk'ü sevmek bu değil arkadaşlar.
    Atatürk'ü sevmek taş taş üstüne koymaktır. Atatürk'ü sevmek çok çalışmaktır. Atatürk'ü sevmek memleketin tüm insanlarını sevmektir.
    Atatürk'ü gerçekten sevseydik şu anda bir güney kore idik.
    ama biz içi boş, köhne sloganlardan; anmalardan, törenlerden hoşlanıyoruz. rakı masalarında memleket kurtarıyoruz.

Atatürk'ü sevmek bu değil...
    Kardes hayırdır sana.Bı oncekı yazında ruhu sad olsun dıyorsun sımdı abartmıyormuyuz gençler dıyorsun.Tutarsızmısın nesın anlamadım ki..

Sen mesajında herkes adına abartmıyormuyuz dıyorsun,ben zoruna gıden yazmasın dıyorum demek senın zoruna gıttı ki atladın hemen mesajıma Komik duruma dustugunun farkına var bence.

Amacın tartısma cıkarmaksa merak etme gereksız gordugum kısılere 2 dk mı bıle ayırmam.Sırf alıntı yaptın dıye cevap verdım.

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hokahey,

adamin hayatini okudum demistin daha once. Yeni mi okudun hemserim. Sen biraz daha oku, cok cok daha fazlasini oku, isine gelenleri degil hepsini oku... Şu cahilliginden siyril biraz. Ne demek yahu abartiyomuyuz gencler diye soylemde bulunmak. Ne cürrettir bu. Zoruna mi gitti.

Senin, bu topraklarin vatan olarak adlandirilmasi icin yapilan fedakarliklardan zerre kadar bilgin olsa, M.Kemal Atatürk icin, adamin hayatini okudum gibi basit bir sifat kullanmaz, bu saygisizligi yapmazdin.
    saygısızlık yok. adamın hayatı dedim, ne diyeyim "hz. Atatürk" mü diyeyim?

adam bas bas bağırıyor " beni değil fikirlerimi, düşüncelerimi önemseyeniz" diye ama sen adam dedim diye saygısızlık yaptığımı söylüyorsun.

bunları bi aşalım..

Motosikleti
    aşmayalim birader... aşmayalim. ...

Onu aşalim bunu aşalim deriz, yarin haddi aşmak normal görülmeye başlanir. Herseyin bir edebi adabi var. Hz Muhammed icin, adamn hayatini okudum demeye, basit bir sekilde vasfi olmayan bir kimse icin kullanilan o betimleme ile hitapta bulunmaya cigerin yetiyormu...

Hz.Ataturk demende de bir sakinca olmaz, tabi Hz. kisaltmasinin ne anlama geldigini biliyorsan.

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşmayalim birader... aşmayalim. ...

Onu aşalim bunu aşalim deriz, yarin haddi aşmak normal görülmeye başlanir. Herseyin bir edebi adabi var. Hz Muhammed icin, adamn hayatini okudum demeye, basit bir sekilde vasfi olmayan bir kimse icin kullanilan o betimleme ile hitapta bulunmaya cigerin yetiyormu...

Hz.Ataturk demende de bir sakinca olmaz, tabi Hz. kisaltmasinin ne anlama geldigini biliyorsan.
    bak kardeşim, "kişileri değil, fikirlerini önemseyelim" diyorum. basit, sade, yalın ve net. önemli olan fikirlerdir. ve senin o fikirleri ne kadar zenginleştirdiğin ve ileriye taşıdığındır..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ata'mızı minnetle anarken;

Allah'tan
    Ordumuza güç
    Tüm kolluk kuvvetlerimize muktedirlik
    Şehitlerimize rahmet
    Gazilerimize şifa
    Evlatlarıni askere gonderen ailelere sabır
    Bizlere de birlik beraberlik

ihsan etmesini niyaz ederim.
    Bu vatan icin, bir yel degmiş saç teli dahi kutsaldir benim icin ( din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın )

Yurtta sulh, cihanda sulh...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Size bir Mustafa Kemal anektodu aktarayım mı?

Gazi, Cumhurbaskanıdır.
    Dönemin Yunan Genelkurmay Baskanı görusmek ister ve odasında kabul eder.
    Yunan Genelkurmay Baskanı, ısrarla egedeki adalar konusunda ısrarcı sekilde taleplerde buludukça; Gazi, kendisinin sadece Cumhurbaskanı oldugunu ve bu konuları hükümet ve dönemin Türkiye Geneljurmay Baskaniyla görusmesi gerektıgine iknaya çalısır.
    Ama yüz bulan Yunan Komutan biraz daha konuyu uzatinca; Mustafa Kemal makam koltugundan kalkıp 10 dakika kadar müsaade ister.
    Istedigini almaya yaklasip, korkuttuğunu dusunen Yunan komutan yuzundeki ifadeyle bekler ve 10 dakika sonra odaya askeri üniformasıyla Mustafa Kemal girer ve makam koltuguna degil, direk Yunan Komutanın karşısındaki sandalyeye oturup der ki;
    - Şimdi konusabiliriz!

Yunan Genelkurmay Baskanı kisa bir tereddütren sonra aniden odayı terkeder!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)