Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Honda CBR150R vs Yamaha R15 vs Suzuki GSX-R150 // Honda CBR Üretimi Değişiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni Emisyon Standardı Euro 4 kapsamında uygulandığı için 125cc ve 250cc olan honda motorlar kaldırıp baştan yeni modeller eklenip 150cc ve 300cc olarak geleceği söyleniyor;

Biraz araştırayım dedim sadece hondaya özel değilmiş sanırım.

Yeni Modelleri Honda CBR150R vs Yamaha R15 vs Suzuki GSX-R150;

Part1 İnceleme Honda CBR150R vs Yamaha R15 vs Suzuki GSX-R150;

♦ Honda CBR150R;

♦ Yamaha R15;

♦ GSX-R150;

Resmi Yamaha India Ülkesi"Yamaha YZF R15"
    Suzuki GSX-R

Asıl soru bizde Euro 4 sisteminde adım attığımıza göre 2018 modellerin de bizim ülkemizde satışa sunulur mu diye merak ediyorum
    satışta olursa ki farz edelim hepsi euro 4 standartlarına göre olacağı için fiyatları ne olabilir bu konu hakkında bilginiz varsa yorumlarda yazarsınız

"Honda 150R ile Suzuki GSX-R150 daha iyi görünüyor sanki kafa olarak bu sefer Honda hepsinden güzel duruyor "

Bi kaç araştırma sonucu bunlara ulaştım yanlış veya doğru tartışmaya açık konu yorumlarınızı bekliyorum yanlışım varsa herhangi bi yerde kusura bakmayın çünkü bunlar kesin doğru olmayabilir onu söyliyimde kimsenin hayalleriyle oynamayalım bide formda yeniyim nereye açıcagımı bilemedim konuyu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Satışa sunulurlarsa en az 22 bin TL etiket koyacaklarından, sunulmasın.
    frankestayn1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fiyatlar ne zaman belli olur acaba 1 ocakta mı yoksa şubattaki motosiklet fuarında mı ?

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar ne zaman belli olur acaba 1 ocakta mı yoksa şubattaki motosiklet fuarında mı ?
    fiyatın önceden belli olmasının bir faydası olmuyor çünkü 3. aydan sonra geliyor ilk motorlar.. yani geldikleri andaki fiyatlar geçerli.. fuarda stand açmış mesela firma ama yeni model gelmedi daha da fiyatı belli değil diyor geçiyor

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatın önceden belli olmasının bir faydası olmuyor çünkü 3. aydan sonra geliyor ilk motorlar.. yani geldikleri andaki fiyatlar geçerli.. fuarda stand açmış mesela firma ama yeni model gelmedi daha da fiyatı belli değil diyor geçiyor
    Piyasada ki fiyatlar değişebilir bu 2. el cbr125 motoru olanlar üretimden kalkan bi motor olacak artık yeni modeli üretilmeyecek 150cc üretilecek bu durumda piyasada ki ikinci el fiyatları değişir yinede cbr 125r almak isteyenler için beklemelerini öneririm bide 16 yaşında ehliyet alacak kardeşlerimiz için başlangıç 125cc di euro 4 de uyumlu olduğumuzu sayarsak 150cc en düşük motosiklet olacaksa A1 ehliyet cc sınırı 150ye çıkartılacak gibi geliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    10 senede bunları satarlar sonra elektrikli motosikletlere geçiş.Avrupa 2030 ylından sonra ülkeye benzinli dizel araçların giremeyeceğini söylüyor.

10 senede bunları satarlar sonra elektrikli motosikletlere geçiş.Avrupa 2030 ylından sonra ülkeye benzinli dizel araçların giremeyeceğini söylüyor.
    2030 yılına kadar ben keyfimi alırım vallahi o zamana kadar ama 2030 yılında doğanlar bu konuyu düşünebilirler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HeSurge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2030 yılına kadar ben keyfimi alırım vallahi o zamana kadar ama 2030 yılında doğanlar bu konuyu düşünebilirler
    Keyfini alacağım deyince sanki bunlardan yok şuan.Ne farkı var yeni cbr 150 nin cbr 125 ten yaw ? Görünüş olarak bence bir farkı yok.2012 model cbr 125r bile aynı gözümde.

Ben olsam Cbr 150 gelince en az olacak 17bin-18bin tl onun yerine gider 2012 model cbr 125r alırım yarı fiyatına bakarım dalgama.

Kısacası geçen yıl 250cc verilen fiyatlar ile 150cc satacaklar. Yani motosiklet satışının devamlılığını sağlamak istiyorlar. 250cc parası verip 150cc motor sahibi olacaz!!!! Ben asla 150 cc motora 6500 den bir kuruş fazla vermem.
    frankestayn1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısacası geçen yıl 250cc verilen fiyatlar ile 150cc satacaklar. Yani motosiklet satışının devamlılığını sağlamak istiyorlar. 250cc parası verip 150cc motor sahibi olacaz!!!! Ben asla 150 cc motora 6500 den bir kuruş fazla vermem.
    valla benim boy kilo müsait olsa alırım ikinci el cbr 125 bunları alan alsın.

Keyfini alacağım deyince sanki bunlardan yok şuan.Ne farkı var yeni cbr 150 nin cbr 125 ten yaw ? Görünüş olarak bence bir farkı yok.2012 model cbr 125r bile aynı gözümde.
    Dostum orda zaten benzinli motosikletlerden bahsettim keyfimi alırım diye 2030 elektrikli motosikletlere geçer dediğin için yanlış anlamışsın

öznel olarak senin gözünden aynı olabilir bence değil nesnel olarak euro4 uyumlu olduğu için absli bi motor öncelikle herşeyi euro4 uyarlı yapılmış yani aralarında dağlar var sadece ikiside motosiklet diyebilirim

HONDA CBR 150R

HONDA CBR 125R

Görüşüne saygı duyuyorum orası ayrı
    Benim görüşümde bu motosikletler çıktığında o parayı buna vericeğine cok sağlam temiz 2. el bi honda cbr250r alınır çokta güzel keyif alınır üstüne ekipmanı bile alırsın
    korayuzuner1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeşim hızlı gittikten sonra abs ne yapsın ? Hemde motosiklette.Alttaki 9bin küsür üstteki 18 bin küsür

Motosikleti
    1998 electra glide
    Benim Düşüncelerim şunlar

1- Fiyatlar tavan yapacak.. en ucuz motor 20.000 civarı olacak
    2- 300 CC yerine 250 CC gelecektir yoksa fiyatından dolayı satılmaz ( R25 e yapılan zamdan sonra alınmaması gibi)
    3- Dolar dahada uçacak Yen dahada değerlenecek olan motor fiyatlarına olacak.
    4- 2018 fiyatları çok cep yakacak 2. el piyasası artacak sıfır motor alanlar zenginler olacak :D
    5- Çoğu hayal eden kişi bu motorları alamayacak aynı benim gibi :D

Tahmini olarak fiyatlar:
    150 CC olan 16.000-19.000 Arası olacaktır , 300cc (250) 20.000- 25.000 arası olacaktır , Yamahanın en düşük cc li 150 (125) 20.000-23.000 arası olacaktır :D
    tahminleri alayım :d

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben dedim eleman dedim zam geliyor al diyosunuz zam geliyor al diyosunuz bunun sonu yok dedim.Sen maaşına yüzde kaç zam alıyosunki %20 %30 zam yapılan bişeyi alıyorsun dedim.Dinlemediler zam geldikçe aldılar geldikçe aldılar.Bugün gelinen fiyatlar belli.

Yarın yine aynı devam ederse yine yükselecektir ama bir sonu da mutlaka olacaktır.Çünkü kimse para basmıyor.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede 150 devri bitti arkadaşlar. Ehliyet yasası gereği 125 cc ile 250 cc arası motor kolay kolay satamazsınız. Hele zevk motorunu hiç satamazsınız. 300 lük dersen de zaten R3 filan mevcut olan motor ama vergi kanunları gereği de bu ülkede 250cc motor satmak 300 satmakdan daha kolay ve karlı bir iş olur. 300 lükte ekstra vergi farkı acayip biniyor çünkü. O yüzden bu ülkede 300cc motorda artık kolay kolay gitmez. Honda Türkiye'ye yeni seriler getirirse onlar 125 ve 250 lik olacaktır gene.

300cc olanların 250cc olarak geleceğinden şüpheliyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler