Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

9-10Kasım 2017 Benzine zam geliyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az kaldı, yakında ben hep 20 tllik alıyorum diyemeyeceksiniz çünkü 20 tllik benzin sizi en fazla diğer benzinciye kadar götürecek.
    Geçenlerde 20 liralık benzin aldım.

Çalıştırıp gaza bastığım anda benzin ışığı yanıp sönmeye başladı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Zamsız hayat çok sıkıcı

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Hafta sonu mazota zam geliyormuş. Susmaya ve oturmaya devam edelim. Millet tepkisini koymadığı sürece tepemize çıkarlar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oturmaya devam edelim.
    Aynı fikirdeyim, bir kalkarsak çok fena yapabilirler, şimdilik orası sağlam kalsın bari
    zekeriyaimam bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Benzine 13 kurus motorine 10 12 kurus zam bekleniyor

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Lpg ucuz kaldı , Lpg kullananlar hükümetimize yeterince para veremiyoruz , Meclis Başkanımız 2012 arabaya biniyor diye mahcup.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar haklı dolar olmuş şu kadar euro olmuş bu kadar abd kapıları kapatmış arabistan reform yapıyor.yılbaşına gelmeden benzinin litresi 6 TL yi deviricek.çok normal arkadaşlar devlet önlem almalı taşın altına elimizi sokmalıyız
    Hocam bu kafayı nasıl yaşıyorsan söyle bizde yaşayalım.Vatandaş zaten yıllardır elini taşın değil DAĞ'ın altına koyuyor,sen gelmiş Devlet'cilik oynuyorsun.Madem taş altına el konulacak önce o 20 bin liralık maaşlar düşürülecek,Medya'nın önünde utanmadan vatandaşın parasıyla "Ben passat sevmiyorum AUDİ istiyorum diyebilen şeref yoksunu üst kademedekiler haklarından mahrum edilecek,15 bin tl lik bayram ikramiye'si almayacak,Vatandaşa %4 Polise %7 zam yaparken kendilerine %17 lerde zam yapmayacaklar.Ülkemizde artık gidişat belli benzin'in pahalılaşmasi,doviz yükselmesi,enflasyon artmasi,dis borclarin cogalmasi , ve vatandasin bankalara olan borcunun yükselmesi ekonomimizin ne kadar çöktügünün en belirgen etkenleri.Ekonominin tekrar duzelecegi zamanlarada çok var hatta belki hic gelemeyebilir.Çünkü diger devletler uzayda istasyon kurarken,yeni kesifler yaparken ve teknoloji ile guclenirken,biz hala kendimizi dev aynasında görüp"Biz yüce türk devletiyiz,Osmanlı'nın torunlarıyız "vb sözlerle egomuzu sisiren aslinda basit bir motosiklet bile uretemeyen alt seviye bir ülkeyiz.
    bursagsli, ..YaNKee.. ve xinzao bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Evet, sorun devletin uyguladığı yanlış ekonomik politikalardır. Kaynak yaratmadıgi için vergileri dengesiz şekilde uyguluyor.

Düşünün durum o kadar vahim ki MTV zammı bile %25 olarak yapıldı. En son MTV'ye kaldılar.

Taşıma su çözümleri ile değirmen dönmez. Ama yıllardır böyle,kimse gerçekten tümden yapıyı değiştiremedi veya istemedi veya izin vermiyorlar veya herneyse..

En basit örnek, hayvancılık, Türkiye'yi dışardan et ithal etmek zorunda biraktilar. O kdr eksik kalmışız bu alanda,planlama yok,hiçbirsey yok. Gider elin Sırbistanindan et alırsın böyle... Destekle besiciliği, hem insanlar göç etmesin,kendi koylerinde,topraklarinda yaşasın,hem vatandaş kendi etini yesin,yerli etini. Domatesin kilosu olmuş 9 tl. Bu nedir ya.. Düşük gelirli vatandas domates,ekmek, biraz peynir yerdi.. Simdi lüks oldu...

Yine olan vatandaşa oldu. Ama yarın seçim olsun %50 yine. Anlamıyorum halkımı...

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, sorun devletin uyguladığı yanlış ekonomik politikalardır. Kaynak yaratmadıgi için vergileri dengesiz şekilde uyguluyor.

Düşünün durum o kadar vahim ki MTV zammı bile %25 olarak yapıldı. En son MTV'ye kaldılar.

Taşıma su çözümleri ile değirmen dönmez. Ama yıllardır böyle,kimse gerçekten tümden yapıyı değiştiremedi veya istemedi veya izin vermiyorlar veya herneyse..

En basit örnek, hayvancılık, Türkiye'yi dışardan et ithal etmek zorunda biraktilar. O kdr eksik kalmışız bu alanda,planlama yok,hiçbirsey yok. Gider elin Sırbistanindan et alırsın böyle... Destekle besiciliği, hem insanlar göç etmesin,kendi koylerinde,topraklarinda yaşasın,hem vatandaş kendi etini yesin,yerli etini. Domatesin kilosu olmuş 9 tl. Bu nedir ya.. Düşük gelirli vatandas domates,ekmek, biraz peynir yerdi.. Simdi lüks oldu...

Yine olan vatandaşa oldu. Ama yarın seçim olsun %50 yine. Anlamıyorum halkımı...
    Herkes zaten senin gibi geniş açılı bakabilseydi tabloya %5 bile olmazdı o rakam.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Maalesef Anfibi. Durumlar rezalet

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Ölmüş eşşek kurt tan korkmaz.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Haftalık benzin zammı konusu açılıp sabitlenebilir. Yoksa her x konudan biri benzin zammı olacak. (Gerçi diğerleri de dolar ve artan fiyatlar.)

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    26 Ekim��Benzine 9 kuruş zam
    30 Ekim��Benzine 12 kuruş zam
    30 Ekim��Motorine 17 kuruş zam
    8 Kasım��Benzine 13 kuşruş zam
    İşsizlik��%12
    Enflasyon��%12
    Memura %4
    Emekliye��%3.36
    Dolar��3.90
    Euro��4.50

Nasıl, eğleniyor muyuz ? (ALINTIDIR)
    Salurbey bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    bu gece eve gelirken girdim petrol ofisine tabelada 5.48 yazıyordu ulan dedim daha zam gelmemiş alayım bari, aldım benzini girdim ödemeye bir baktım fiyata 5,61 yazıyor fişte. vay be dedim geçen sene nisan ayında ilk benzini almıştım motora 4,20 falandı benzin fiyatı. 1 buçuk senede 1 tl 40 kuruş zaman gelmiş. sene başına 1 tl zam geliyor mnskm!
    Salurbey bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    geçen zamda fullemiştim bu zamdan etkilenmedim
    genelde hep 50 liralık alıyorum bana göre zamlı değil
    devlete para lazım elimizi taşın altına koyalım
    benzine zam iyi oluyor yoksa yollarda çok araç olurdu, evden çıkmazdık

bu kafayı yaşayıp toz pembe bir hayat bizimde hakkımız!

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Dunning-Kruger sendromu ;
    Bu varsayımda iki bilim insanı, "Yanlış sonuçlara veya talihsiz seçimlere varanlar, sonuçların yanlışlığını veya seçimlerinin talihsizliğini anlayabilecek yetkinlikte de olmayabilirler." görüşünü savunmaktadır.

Varsayım
    1.Yetkin olmayan insanlar becerilerine aşırı değer biçme eğilimindedirler.
    2.Yetkin olmayan insanlar diğer insanlardaki gerçek beceriyi fark edememektedirler.
    3.Yetkin olmayan insanlar kendilerindeki yetersizliğin boyutunu görememektedirler.
    4.Eğer bu yetkin olmayan insanlar becerilerini geliştirmek üzere eğitilirlerse, geçmişteki eksikliklerini fark edip kabul etmektedirler.

Sonuç olarak insanlar, bir konu hakkında ne kadar az biliyorsa, o konu hakkındaki az olan bilgisi aslında ne kadar az bilgi sahibi olduğunu fark etmesini engellediği gibi, sanki konuyla ilgili her şeyi biliyormuşçasına bir özgüven kazandırmaktadır.

kaynak wiki.

elon musk gibi bir karakteri ağırladığımız günlerde kendisine yukarıdaki yazıya ulaşım imkanımız olmadığını anlattıysak soru işaretlerine basarak marsa kadar gidebilir.

yukarıdaki bilimsel varsayım tanıdık geldi mi ?
    hadi ışık yakalım.

"eğitim düzeyi arttıkça oy oranımız düşüyor"

benzin fiyatları ile ilgisini kurabilirsiniz.
    umarım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İşin ilginç yanı, bu araştırmayı işleri kötü giden uluslararası şirketlerin sahipleri yaptırıyor, neden ? En salak adamlar hep yönetici oluyor, aklı başında olanlar olamıyor, bunu bir türlü çözemiyorlar. Sonuçta bu araştırma ortaya çıkarıyor ki, bilgisiz kişiler o cahilliğin verdiği sınırsız özgüvenle her işe atlıyor, yaparız-ederiz uçuyor,kaçıyor. Azıcık aklı başında olanlar riskleri de gördüğü ve hesapladığı için daha pasif kalıyor ve sonuç = tataaaa...

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    65 liraya maxi scooter doldurmaya basladık yeter be

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Artık çok daha az kullanıyorum yetmiyor cidden kazandığımız paralar zaten sosyal hayat falan hak getire.Bi zevkimiz motor vardı onuda kısıtlamak zorundayız artık...
    F54 bunu beğendi.

Baba bana dokunmazların tecdit konuları fakirin bu sene kömür deki artış ironisi neticeyle yine agabeylerin üzüntü verici ve laf üstüne laf koyanlardan olmayıp taş üstüne taş koyanlardanız diyenlenlerin insani rolleriyle vatandaşın gözünü boyayanların içten pazarlıkçılıkla yapılan yanlışların her kelamıyla laf cambazı yapanların her kelimesiyle söylemek istenilen çok şey varda işin kısacası demek istediğim şu ki selda bağcanın dediği gibi adaletin bu mu dünyaa !!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)