Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor otomatik fren yapıyo?

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler gercekten sinir olmaya başladım ya motorum kymco agility 125 ama yolda giderken örneğin 50 de giderken gazı tamamen bıraktığım anda motor otomatik frem yapıyo cok ağım şahım bi fren deil ama beni öne doğru eğcek kadar yapıyo mesela 60 la giderken gazı bıraktğmda yaklaşk 200 metre ilerde duruyo kendi kendine. Frenlerle alakası yok motor kendi yapıyo bunu. Kötü tarafı hem selede öne kayıyorum hemde yakıtta büyük etkisi oluyo. Bikaç motorcuya sordum motor komprosere biniyodur gibisinden bişeyler dediler bazılarıda kymcoda var böyle felan dediler. Gercekten boyle bisey varmı yoksa benim motordamı sıkıntı var?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    hahahaaa (on karakter)

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahaaa (on karakter)
    Anlamadım?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emo132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadım?
    puhahahahaha ( on karakter )

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Buna "motor freni" denir.

http://www.uzmantv.com/motor-freni-hangi-durumlarda-kullanilir

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna "motor freni" denir.

http://www.uzmantv.com/motor-freni-hangi-durumlarda-kullanilir
    Kardeşim motor freni olduğunu anladıkda diğer motorlarda niye yok bide bu on karakter diyen elemanlar ne demek istiyo?

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Motor freni denen şeyi duymadın mı hiç? Gazı bıraktığın zaman pistonu teker döndürmeye çalışır tabi bu bi süre olacağı için durur.

Arka tekeri zincir gerdirmek veya başka bir maksat ile geriye çektiyseniz ister- istemez tel gerilmiştir. Arka frenin ayar vidasını biraz gevşetmeyi dene.

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekeri zincir gerdirmek veya başka bir maksat ile geriye çektiyseniz ister- istemez tel gerilmiştir. Arka frenin ayar vidasını biraz gevşetmeyi dene.
    Dostum öyle birşey yapmadım önceki sahibi yaptımı bilmem ama bide scooterlerda zincir yerine kayış oluyo aklında bulunsun
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Emo 600 rr la okulun önünde hava atıcam, asker düğününde şöyle lastik yaktım, sokak aralarında teker yapıyorum gazlıyorum diye konular açıp gelip burda bunu sorarsan adama hahahahaha diye gülerler. 16 17 yaşında burda senim yaşının 2 katı olan insanlarada kardeş! eleman diye hitab edersen her açtığın konuda böyle karşılanırsın
    Kavel, ilkervirlan, ali1494 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı emo132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öyle birşey yapmadım önceki sahibi yaptımı bilmem ama bide scooterlerda zincir yerine kayış oluyo aklında bulunsun
    Ozaman kayışa bi bak gerilmiş mi ?
    yürekçe bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    çok normal bir durum, arkadaşın biri teknik olarak nedenini anlatmış.
    gazı kestiğinde motor rölanti benzini almaya devam eder, bu benzin tabi o an ki hızın için yetersizdir, gerekli deviri çeviremeyecektir ve dolayısı ile frenleme yapar.

örneğin benim motorda bu kompresiyon olayı hayli yüksektir ve trafik lambasında sadece motor freni ile durma imkanı verir.

eğer gazı kestiğinde motor frenini kullanmak istemiyorsan aynı anda debriyajı çekmebilrsin.

fakat doğrusu şudur: motor freni dahilinde frenleri kullanıp yavaşlamak dır. 3'cü viteste gazı bırakırsın, debriyajı çeker, kısa ara gaz verir vitesi düşürür ve yavaşca debriyajı bırakırsın, kısa süre sonra tekrar debriyajı çeker, kısa ara gaz verir, vitesi bire düşürür ve debriyajı tekrar yavaşca bırakırsın, son olarak ise debriyajı tekrar çeker, vitesi boşa alırsın ve son metrelerde motoru frenle durdurursun.

yakıt konusunda çok fazla etki yapacağını düşünmüyorum - lakin gaz kolu benzin akımını belirlediği için, bıraktığında rölanti benzininden fazlasını almayacaktır. belki biraz daha fazla çekecektir fakat gözle görülür bir fark yaratacağını düşünmüyorum.

umarım yardımcı olmuşumdur.
    ronnytechno bunu beğendi.

Motosikleti
    skuter skuter
    Zuzuuw bunu beğendi.

skuter skuter
    Başlıkta Skuter İçerir yazmayınca böyle oluyor işte.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Skuterde komprosore gırmıyor dıye bılıyorum modelden modele degısırmı bılgım yok fakat benım kullandıgım skuterlerde boyle bır durum yok akıp gıdıyordu.

Bana kalırsa sebebı arka kampananın geregınden fazla sıkılması vıda cok sıkılırsa arka frene etkı yapabılıyor.
    umurcan bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    şu anki suzuki 125 burgman'da (scooter) güzel bir kompresiyon mevcut, aşırı olmasada hissedilen motor freni mevcut.

Emo 600 rr la okulun önünde hava atıcam, asker düğününde şöyle lastik yaktım, sokak aralarında teker SDyapıyorum gazlıyorum diye konular açıp gelip burda bunu sorarsan adama hahahahaha diye gülerler. 16 17 yaşında burda senim yaşının 2 katı olan insanlarada kardeş! eleman diye hitab edersen her açtığın konuda böyle karşılanırsın
    Asker eglencesinde lastik yakmak veya ön kaldırmanın bu işle ne ilgisi var ben motor bloğu ile ilgili bir soru soruyorum ben ön kaldırıyom teker yakıyom diye motorun herşeyini bilme gibi bir zorunluluğum varmı? Ayrıca yaşımın iki katı olabilirsiniz ama bu sana beni küçümseme hakkı vermez sen benle nasıl konuşursan bende aynı şekilde konuşurum hep böyleyim ben ve ayrıca okulun önünde sürmeyi düşünüyorum sizin düşünceleriniz ne diye sormuştum biraz daha dikkatli okumanı isterim ve lafı doğru anlamanı. Ben yetişen yeni nesildenim ve siz çöp muamelesi yaparak sürekli beni ezerek daha iyi olcağmı sanıyorsunuz herhalde ama ben insanın dikine giden biriyim malesef. Bu arada o 600rr ı olan kişiden en yakın zamanda gopro alcam ve video cekip atıcam teker yapmamı felanda cekicem o zaman istediğin gibi gülersin.

Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skuterde komprosore gırmıyor dıye bılıyorum modelden modele degısırmı bılgım yok fakat benım kullandıgım skuterlerde boyle bır durum yok akıp gıdıyordu.

Bana kalırsa sebebı arka kampananın geregınden fazla sıkılması vıda cok sıkılırsa arka frene etkı yapabılıyor.
    Frenle alakası yok cunku bugün caddede giderken gazı bıraktım yine fren yapdı kontağı kapattım frenide kesdi.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter'da gazı salınca motor freni yapmaz yani yapmaması gerekli.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    acaba benim scooter arızalı mı? motor freni yapıyor - o bakımdan..

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Yüksek ihitimal kavrama kitli kalıyor.Debriyaj balatası kırmış olabilir yada başka arızalar olabilir çinli scooterde başıma gelmişti ama üstüne düşmemiştim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)