Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR650F mi ? NC750X mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba 22 yaşındayım rs200 den geçiş yapacağım alacağım motor 2.el olacak motoru hafta icleri 3 km işe git gel olarak kullaniyorum pazar günleri 200-300 km lik turlara çıkıyorum cbrın görüntüsü ve sesi hoşuma gidiyor nc nin ise rahatlığı ve bagaj olanakları iki motor arasında kararsız kaldım siz hangisini alırdınız ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    önce amacını, sonra tarzını belirle. iş ve tur konusu ağır basıyorsa tabi ki nc daha fazla rahat ettirecektir. fakat ben haylazım diyorsan 650f almalısın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    elma armut hangisini seviyorsan artık sen seçiceksin.rs200 den sonra birazdan helvacılar gelir fıstıklı mı sademi diye soru sorucaklar ondada karar ver derim.ben 650f derdim öbürü bildiğin araba motoru çok kısa devir çeviriyor ve genelde insanlar sıkıcı buluyor.bana göre sıkıcı sana göre zevkli olabilir

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Motosiklet sürmekten zevk almak istiyorsan 650f

Station VW Passat mı, Mini Cooper mı?
    MotoRR bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Station VW Passat mı, Mini Cooper mı?
    < iLk@yy > ve Stock Sever bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Yaşa bakarsak ikisi de değil.
    Nc yaşlı işi, 650f ise epeyce tecrübeli işi.

Biraz daha genç işi olup 500 cc ve altı tavsiye ederim.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Benelli TRK 502'yide inceleyin bence.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr650f 200km de stabil gidebilen bir motor iken nc750x in stabil hızı 150-160. Bu hızlarda bile rüzgar CBR dan çok daha fazla etki eder sana. Onu bilerek seç. Ben 120-150 giderim bana yeter hız isteğim yok diyorsan NC750X. Ama ben hız istiyorum diyorsan CBR650F.

Bu arada NC750 3-4 litre yakar ama CBR min. 5.5 yakıyor bildiğim kadarıyla. Onu da hesaba kat.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    3 yıl cbr 250r kullandıktan sonra 650f e geçmiş biri olarak, gerçekten motor kullandığını hissedeceksiniz diyebilirim. Ancak bu motor sürekli şehiriçi işe git gel yapayım, arkasını yükleyeyim tarzı bi motor değil.
    Nc ye göre çok yakar ancak virajlarda da bi o kadar keyif verir insana

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Beklenti meselesi. Evlilik arifesi öncesinde motor baktığım dönemde ikisi de aklımda olan modellerdi. Sattığım motor CBR250'di. Akabinde ikisi de tatmin eder. 650F oldukça güçlü, hazırsan kesinlikle 650F. Ancak hazır değilsen NC alırsın, bizim güzide ülke ekonomisi sağolsun, sıkılınca aldığın paraya, hatta daha fazlasına satar başka makina alırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cbr 650f kötü işçilik ve parça kalitesi, zirildayan grenaj, titreyen ve gazi kapatip actiginizda kesinti yapip kendine gec gelen bir motor. NC derseniz yurumeyen, suspansiyon ve freni zayif olan cakma bir motor. İkiside birbirinden kotu, al birini vur otekine.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Gönül CBR650F ister, cebe göre mantıklı olan ise NC'dir.

Bende bir ara aynı kararsızlığa düşmüştüm.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Dostum bence tercihini nakeddan yana yap çünkü işe gideceğim diyorsun birazda keyifli olsun diyosun anladığm kadarıyla al bi mt 07 rahatına bak veyahudda cb650f

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    NC'yi al. Her gün işe gidip gelirken 200 km sürate çıkmayacaksın ama her gün benzin yakacaksın. O iki motorun yakıt tüketimleri arasında 100 km'de en az 1.5 litre fark olacaktır, yemişim gidip gitmemesini. Ayrıca motor hacmine bağlı yüksek torku ve bunu CBR650F'e göre çok daha düşük devirde veren motorundan ötürü NC alt devirlerde çok daha iyi gidecektir. Bagajı da cabası. Dezavantajı ise vergisi olur.

Bu arada 3 km yol için o motorları çalıştırmaya değmez. Yanlarına ufak Çin malı düzgün bir skuter al.
    blueway2 bunu beğendi.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Şu anda arkadaşa en mantıklı seçim naked gibi duruyor az yaksın iyi gitsin rahat olsun = NAKEDDDD

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    km ve motor tecrüben nedir ondan da bahsetsen daha iyi fikirler verilebilirdi. mesela o makineyle başlayıp bu motora geçmek istiyorsan tavsiye etmem.. birde ihtiyacını karşılayacak olan motora bakmanda fayda var. mesela 650f e çantayı çok yakıştıramadığımdan takmıyorum.. tabi doğal olarak yanıma almam gereken eşyalar olunca zorlanıyorum.. çantasız motor bazen tatsız olabiliyor.. yazın sıcakta herşey elinde gezdiriyorsun yada kışın yanına yağmurluk vs almakta zorlanıyorsun.. ama bu gibi şeylere ihtiyaç duymam yada rahatsız olmam diyorsan bu iki seçim arasından 650f tavsiye ederim.. nc kullanmadım hiç ama inceleme fırsatım oldu.. eğer çantam olsun, daha rahat sürüş diyorsan o zaman nc tabiki..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)