Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

250cc super sport motosiklet tercihi (rc,cbr,r25 vs.)

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli forum üyeleri beni topa tutacağınızı bildiğim halde bu konuyu açtım. Motosiklete yeni başlayacağım daha öncede konu açmıştım, günlük yaklaşık 40km yol gideceğim. Arada çevre yolu arada şehir içi olacak normalde ilk terciğim Yamaha mt125 ti fakat herkes gideceğin yola göre 250 lik ile başla diyince bende bunun mantıklı olacağını düşünerek bu konuyu açtım. Sizlerden yardım istediğim konu ise 250 likler arasında kalmış olmam, aklımda bir kaç motosiklet var özellikle KTM RC 250 çok beğeniyorum ama piyasada diğerlerine göre çok az, al sat yapmayacağım belki uzun süre bineceğim. Yedek parça fiyatlarının ortalama olduğunu duydum sizce doğru mudur? Birde yakıtı nasıldır. Bu arada RC yi yi ilk planda tutma sebebim ABS kaydırmalı debriyaj çelik fren hortumları vb şeyler. Sizin de önerileriniz varsa dinlemekten zevk duyarım. Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    125 motorlara verilen paralara yazık 250cc zaten başlangıç seviyesi. Yerinde olsam pulsar 200rs alırdım parçaları ucuz performansı gayet yeterli üstüne birde abs olduğundan tadından yenmez

hocam biraz şekilli şukullu olsun istiyorum pulsarı çok beğenmiyorum iyi motordur orasını ayrı tutuyorum.

Motosikleti
    Superlight200
    şekil şukul istiyorsan hyosung gt250r'a bakmanı tavsiye ederim ama yerinde olsam abs'li motorlar önceliğim olurdu. pulsar,ktm

Özellikle RC 250 ler çok hoşuma gidiyor ama üretimini durdurmuşlar canavarın sıkıntı olur mu sizce.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bulunduğum şehirde KTM servis ağından emin olsaydım RC 250 alabilirdim açıkçası. Servis ağı ve servis kalitesi bence önemli bir faktör. Yakıt olarak çok aşırı bir fark yok bu modeller arasında. İstisnai olan R25 var bildiğim. O da güç ve sıkıştırma oranının yüksek olmasından diye biliyorum. Parça fiyatları da artık genel düzeyde her markanın yüksek maalesef. KTM dışında donanım olarak tek seçeneğiniz şu an için Pulsar RS gibi görünüyor yukarıda yazıldığı gibi. 2018'i bekleyecek olursanız da Euro 4 uyumlu ve tamamı ABS li modeller gelecek ama hemen gelirler mi o da bilinmez. Gelseler de fiyatlar ne olur bilinmez.

Açıkçası 2. el düşünüyorum. Ankaradayım Ktm nin yedek parça olayında tek sıkıntısı tek elden olması.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Servisi ortalama bence bakımı 7500km de bir oluyor. Benim önceki motorum rc200dü abs yoktu ama çok yatıyosun motora elim bileğim ağrıyordu belkide ben alışamadım şimdi 2017 duke aldım 250 keşke rc alsaydım diyorum o bilek ağrısına değer kesinlikle abs çok çok çok önemli bide kaydırmalı debriyaj var tadından yenmez bence hiç düşünme bütçe yetiyorsa al çok seveceksin herkes bakıyor makinaya gidişi duruşuda çok güzel sorunsuz kroniksiz bir alet.

Motosikleti
    xsr 900
    r25 kullaniyorum, bugun tekrar alma sansim olsa suzuki gsx 250r alirim, abs ve daha sekil gosterge.

Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisi ortalama bence bakımı 7500km de bir oluyor. Benim önceki motorum rc200dü abs yoktu ama çok yatıyosun motora elim bileğim ağrıyordu belkide ben alışamadım şimdi 2017 duke aldım 250 keşke rc alsaydım diyorum o bilek ağrısına değer kesinlikle abs çok çok çok önemli bide kaydırmalı debriyaj var tadından yenmez bence hiç düşünme bütçe yetiyorsa al çok seveceksin herkes bakıyor makinaya gidişi duruşuda çok güzel sorunsuz kroniksiz bir alet.
    önerilerniz için teşekkür ederim. RC 200 ün sakin uzun yol kullanımında yakıt tüketimi neydi acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 kullaniyorum, bugun tekrar alma sansim olsa suzuki gsx 250r alirim, abs ve daha sekil gosterge.
    2. elde 20 nin aşağısına yok ki hocam bütçe 14-15 civarı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

r25 i kullanmadım ama üzerine oturdum oturuş pozisyonu en rahat motordu ama ne yazık ki abs kaydırmalı debriyaj yakıt tüketimi avantajıyla RCnin öne geçtiğini düşünüyorum performans isteseydim ilk bakacağım motor r25 olurdu.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    gsx dediğiniz motoru kullandınızmı bilmiyorum ama görünüşten başka bişi değil. inazuma gibi 150km hızı geçmeyen bir motora sırf abs var diye 20 bin Tl nin üstünde para vermek pek akıllıca mı? bilemiyorum.
    I live my dream life.

Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gsx dediğiniz motoru kullandınızmı bilmiyorum ama görünüşten başka bişi değil. inazuma gibi 150km hızı geçmeyen bir motora sırf abs var diye 20 bin Tl nin üstünde para vermek pek akıllıca mı? bilemiyorum.
    Cunku 250cc, 190 mi bassin :/

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cunku 250cc, 190 mi bassin :/
    gerektiği yerde gaz kolunu çevirince gidebilmeli çünkü 250cc. 150 yapabilen 125cc lik motosikletlerde mevcut ama olay top speed değil. sürekli 190 gitmesin 250cc motosikletten 200 yapmasınıda beklemıyoruz ama trafikte okadar denyo varken bazen gerekli olabiliyor o anlık ivmelenme.
    I live my dream life.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    zaten 15 bütçe demişsin.r25 biraz zor olabilir temiz denk gelmez onu geç.gsxr250 zaten bildiğin inazuma 22hp inazumaya çirkin diyenlere yapılmış ns200 bile onu yolda üzer tipi harika.ktm 250 bulabilirsin muhtemelen 2015 denk gelicektir.ankaradasın zaten servis parça sıkıntın olmaz.ama sana tavsiyem eğer boyun tutuyorsa tabi kawasaki ninja250 sl al direk hiç uğraşma derim.ama boyun 175 den uzun değilse uzunsa da bir üstüne bin dene.fiyat kalite olarak gayet güzel bir motor.güç kalite görüntü bence harika.r125 de aslında alınır ama 11 bilemedin taş çatladı 12 max oda çok temiz olcak vs.12 verdikten sonra ninja250sl 14 15 e bence tertemiz bulabilirsin

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten 15 bütçe demişsin.r25 biraz zor olabilir temiz denk gelmez onu geç.gsxr250 zaten bildiğin inazuma 22hp inazumaya çirkin diyenlere yapılmış ns200 bile onu yolda üzer tipi harika.ktm 250 bulabilirsin muhtemelen 2015 denk gelicektir.ankaradasın zaten servis parça sıkıntın olmaz.ama sana tavsiyem eğer boyun tutuyorsa tabi kawasaki ninja250 sl al direk hiç uğraşma derim.ama boyun 175 den uzun değilse uzunsa da bir üstüne bin dene.fiyat kalite olarak gayet güzel bir motor.güç kalite görüntü bence harika.r125 de aslında alınır ama 11 bilemedin taş çatladı 12 max oda çok temiz olcak vs.12 verdikten sonra ninja250sl 14 15 e bence tertemiz bulabilirsin
    Çok teşekkür ederim yedek parça ve yakıt konusunda z250 sl nasıl ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı semmihabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim yedek parça ve yakıt konusunda z250 sl nasıl ?
    şimdi z250 naked ninja 250sl race diye geçiyor.mt25 r25 hesabı yani.yedek parçada zaten şu an hangi japonu alırsan al öperler.ktm de de öpücekler.kawasaki ayrı bir öper diye biliyorum.z250sl vardı arkadaşta parça vs hiç bir işimiz olmadı o yüzden sadece fikirden iloyuyordu.yani keri gitmez fiyatlar.benzin konusu aslında şöyle arkadaşın götürdüğü serviste bir sıkıntı var kawasaki motora repsol motor yağı konuyordu.başka servis bunu duyunca hocam o yağ iyi ama bu motora çok benzin yaktırır yorar demişti o yüzden full depo 220 230 km civarı bir yol yapıyordu arkadaş.kısaca motorla uyumlu bir yağ kullanırsan tüketim bir miktar düşer.cbr dan çok yakarda litre farkı olmaz yani 3.5 ise ninja 4 olur.kaldıki r25 içinde 7 yakıyor 3 yakıyor vs herkesin bir atışı tutuşu var.kendi r25im 4.4 göstergede full depoda 250km yol yapıyorum karma kullanımda 130 140ı hergün geçiyorum desem yalan olmaz.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    sakin kullanımda ekranda ortalama 2.0 litre oluyor artçıyla 2.2 oluyor yakıtı seni çok memnun eder. Çok agresif kullandığım zaman pendikten mecidiyeköye kadar devamlı top speed ani hızlanma öküz gibi gaza yüklendim bakayım kaç yakıyor en fazla diye 3.4 ü geçemedim.

şimdi z250 naked ninja 250sl race diye geçiyor.mt25 r25 hesabı yani.yedek parçada zaten şu an hangi japonu alırsan al öperler.ktm de de öpücekler.kawasaki ayrı bir öper diye biliyorum.z250sl vardı arkadaşta parça vs hiç bir işimiz olmadı o yüzden sadece fikirden iloyuyordu.yani keri gitmez fiyatlar.benzin konusu aslında şöyle arkadaşın götürdüğü serviste bir sıkıntı var kawasaki motora repsol motor yağı konuyordu.başka servis bunu duyunca hocam o yağ iyi ama bu motora çok benzin yaktırır yorar demişti o yüzden full depo 220 230 km civarı bir yol yapıyordu arkadaş.kısaca motorla uyumlu bir yağ kullanırsan tüketim bir miktar düşer.cbr dan çok yakarda litre farkı olmaz yani 3.5 ise ninja 4 olur.kaldıki r25 içinde 7 yakıyor 3 yakıyor vs herkesin bir atışı tutuşu var.kendi r25im 4.4 göstergede full depoda 250km yol yapıyorum karma kullanımda 130 140ı hergün geçiyorum desem yalan olmaz.
    Ankara da var bir kaç tane güzel duruyor ama ne bileyim ktm den vazgeçiremeyecek gibi beni

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı semmihabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara da var bir kaç tane güzel duruyor ama ne bileyim ktm den vazgeçiremeyecek gibi beni
    valla bence yakın motorlar birbinine.ktm extra yatıyorsun yani en ufak cc de en gerçekçi ss oturuşu ktmde var.bence ufak cc de gereksizi geçtim yorucu olur belki r1 ile aynı açıdasın ama kullanımda öyle olmuyor yorucaktır.absli de bulabilirsen kawasaki alabilirsin.meraktan girdm acaba ne kadarmış diye ninja 250sl için 0km 2016 16.500 fiyat vermişler ara 16ya gelip alıyorum de valla billa verirler.0 km almış olursun belki kim bilir.

valla bence yakın motorlar birbinine.ktm extra yatıyorsun yani en ufak cc de en gerçekçi ss oturuşu ktmde var.bence ufak cc de gereksizi geçtim yorucu olur belki r1 ile aynı açıdasın ama kullanımda öyle olmuyor yorucaktır.absli de bulabilirsen kawasaki alabilirsin.meraktan girdm acaba ne kadarmış diye ninja 250sl için 0km 2016 16.500 fiyat vermişler ara 16ya gelip alıyorum de valla billa verirler.0 km almış olursun belki kim bilir.
    Düşüneceğim öneriniz için çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)