Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aileyi motora ikna etmek.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, uzun zamandır içimde motor hevesi var. Motor alacak parayıda biriktirdim. İstediğim motoruda buldum. Her şey hazır alsam yarın gidip alacağımda ailemi bir türlü ikna edemedim şu motora. Herkes karşı çıkıyor. Bana neler önerebilirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ailem hep karşıydı. 14 yaşındayken ailemden gizli mobylette enduro aldım. 3-4 gün aileden gizli bindim. Sonra babam yakaladı kürekle parçaladı motoru.

23 yaşımdayken ağır vasıta ehliyeti alırken motor ehliyetinide aldım. Ailem yine karşıydı. Süremediğim birşey kalmasın A ehliyetide alacağım diyip geçiştirdim.

27 yaşında haber vermeden motor aldım. Eve gelip ben motor aldım dedim. Hala laf ediyorlar ama alıştılar.
    bursalıali ve mombohunter bunu beğendiler.

Bende dedemle yaşıyorum, zamanında 350 jawası varmış. Dayım deli gibi motora binip sürmeye başladı diye motoru jettaşıyla kesmiş. Aynısını yapar diye korkuyorum

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Noptech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dedemle yaşıyorum, zamanında 350 jawası varmış. Dayım deli gibi motora binip sürmeye başladı diye motoru jettaşıyla kesmiş. Aynısını yapar diye korkuyorum
    hahahahaha ulan ne güldüm gece gece :D :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cok ilginc bir konu... Daha once hic rastlamadim. Genc bir arkadasimiz, ailesinin guvenliginden duydugu endise ile icindeki motosiklet aski arasindaki yasadigi celiskiyi paylasmis bizimle... Forum uyelerinin, bu siradisi ve daramatik hadise hakkindaki yorumlarini cok merak ediyorum. Sahsen cevap vermeden once bi kac gun kendi icimde dusunmem gerekiyor. Acaba forumda daha once boyle bir konunun benzeri acilmis mi diye de baksam mi ki? Belki oradan fikir alabilirim...

İşte tam olarak içimden geçenler bunlar. 👍

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu seviyeyi geçersen,dedenin B planina hazirlikli olmalisin,jet taşi ulaşilabilir durumdami?ve eski kondisyonu yerindemi..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Aileni niye ikna ediyosun ki 4 kişi mi bineceksiniz motora?

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Herkes almadan önce kırarım keserim biçerim diyodu. Babam plan yapmış. Çantaları takıp tura gitcekmişiz beraber. İş sende bitiyo.
    HONDA

#BZ3082

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aileyi motora ikna etmek diye bir sey yoktur, motoru aldiktan sonra aileye ben buna biniyorum artik demek vardir.

O noktaya gelene kadar sen sen degilsin Iddiali mi oldu? Aile sonra motoru mu yakmaya kalkti? Yakti mi motoru? Ikincisini al. Kimse senin icin en iyisi nedir senden daha iyi bilemez.

Motosikleti
    Kardeşim benimde öyleydi ama kendi dediğimi yaptım aldım motoru. Kabullendiler mecbur. 2. yi aldım bide üstüne aile ortamı huzursuz :D
    cbr 500 r aldım yarış motoru tarzında olduğu için babam sanıyor ki motor 300 yapıyor, anlatıyorum baba 187 yapıyor motor diyorum hala anlatamıyorum yok o 300 yapar diyor :D

Arkadaşımın babası yolda zx10r görmüş aslında modelini de bilmiyorda geçen arkadaşa motor bakarken aynı kişi de ordaydı babası aha ben bunu geçen 170 le geçemedim çok hızlıydı felan diye bi muhabbet geçti baktım motor zx10r :D
    İlk motor alacağım zaman cbr 125 alacaktım aslında bu sebepten alamamıştım içimde kaldı ulan bi cbr 125 alıcam :D

Ailem üzüldü ama bi şekilde alıştılar, aileni üzmek istemiyorsan alma diycem ama hayat senin hayatın sen yaşıycaksın almak istiyosan alırsın sana kimse engel olamaz almak istersen. Ama bi de aileni düşün ne kadar üzülebileceklerini düşün.

Alma diyemem ama git al kabullenirler de diyemem çünkü aile bu başka şeye benzemez. Karar senin.

Bence bunu burda sorman yanlış bana göre, motor alırsın başına bi iş gelirse burda sana fikri veren adam vicdan azabı çeker. Şahsen ben vicdan azabı çekerdim.
    Kararı sen vermelisin, karar senin kararın olmalı.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alın motoru koyun kapının önüne.
    Bir kaç gün dursun. Daha sonra ee hadi aldın motoru hiç binmedin, bin de görelim diyeceklerdir.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu seviyeyi geçersen,dedenin B planina hazirlikli olmalisin,jet taşi ulaşilabilir durumdami?ve eski kondisyonu yerindemi..
    Ulan çıldırıyorum :D :D :D

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer tek çocuksan "bi tanecik çocuğunuz var bana almıcaksınızda kime alıcaksınız" tarzında duygu sömürüsü yap böyle birazcık çüçücük :D

5 Kasımda yani bu hafta pazar a2 için direksiyon sınavına giriyorum sonrasında ekipmanlar ve motor gelicek inşallah. Darısı başına

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aileyi motora ikna etmek diye bir sey yoktur, motoru aldiktan sonra aileye ben buna biniyorum artik demek vardir.

O noktaya gelene kadar sen sen degilsin Iddiali mi oldu? Aile sonra motoru mu yakmaya kalkti? Yakti mi motoru? Ikincisini al. Kimse senin icin en iyisi nedir senden daha iyi bilemez.
    abi aynen dediğinizi 2 sene öne yaptım. Kimseye sormadım aldım motoru, ailem mersin e otobüs ile gelmemi beklerken motor ile çıktım geldim.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi aynen dediğinizi 2 sene öne yaptım. Kimseye sormadım aldım motoru, ailem mersin e otobüs ile gelmemi beklerken motor ile çıktım geldim.
    :D
    Bende 2. yi istanbuldan aldım 600-700 km yoldan getirdim, sen akıllanmazsın oğlum aferin devam et diyolar.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Bu konular sizcede can sıkmadı mı artık ?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sistem geçersiz bir işlem yürüttü ve kapatılacak.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok ilginc bir konu... Daha once hic rastlamadim. Genc bir arkadasimiz, ailesinin guvenliginden duydugu endise ile icindeki motosiklet aski arasindaki yasadigi celiskiyi paylasmis bizimle... Forum uyelerinin, bu siradisi ve daramatik hadise hakkindaki yorumlarini cok merak ediyorum. Sahsen cevap vermeden once bi kac gun kendi icimde dusunmem gerekiyor. Acaba forumda daha once boyle bir konunun benzeri acilmis mi diye de baksam mi ki? Belki oradan fikir alabilirim...

Üşenmedim araştırdım bu soruyu ilk defa soran kişiyi buldum. Çok selamı var. Güneyde sakin bir hayat sürüyor. Torun tombalak sahibi olmuş.
    killingroad ve hasmet bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Aileyi motora ikna etmek..
    -250 mi 600 mü 1000mi ?
    -Şu kadar tecrübem var Racing 600lük almak istiyom ben.
    -Cbr250 mi R25 mi ?
    -MT25 mi Duke 250 mi ?
    -3 daha koyup MT07 alsam mı ? (Zamlardan sonra artık yok.)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)