Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dostumuzun sesini duyurmasına yardımcı olalım! Change.org

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    https://www.change.org/p/emniyet-m%C...gn=autopublish

Merhaba, adım Caner.

16 Nisan günü Kartal sahil yolunda motosiklet ile yolculuk sırasında lüks araçlı bir sürücü tarafından fiziksel ve ruh sağlığımı kaybettim. Vuran araç kaçarak beni ölümle burun buruna bıraktı. Dört tarafında kamera ve Mobese bulunan sahil yolunda ben, motorum ve hareket ettiremediğim bedenim ile kaldım. Aylardır polisten hiçbir haber yok ve günbegün iyileşmeyi bekliyorum.

16 Nisan 2017 tarihinde saat 22.00 sularında Kartal Sahil Yolunda motorumla iki arkadaş ilerlerken lüks BMW marka mavi renk bir araç tarafından öldürmeye teşebbüs eder gibi bize çarpıldı. Çarpmanın etkisiyle beton direğe çarparak durabildik ve yola savrulduk. O kaza bacaklarıma ve yürümeme maloldu! Yoğun bakımda yattım ve hala tedavim devam ediyor. Bu süre zarfında ne bir polisten gelen haber, ne de mobeseden hiçbir ses yok.

Sizlerden tek isteğim bedenimin sorumlularını bulmamda yardımcı olun!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zamanında motorcu dostu bariyer için de imzalamıştım , bunun için de imzalayacağım. Artık ne zaman adalet yerini bulur : Kader kısmet.

ha silahla vurmuşsun ha arabayla hiç bir farkı yok ama sorun yok burası türkiye hallolur en fazla ölüp gidersin sıkıntı yok

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ya böyle bişey olabilir mi yemin ediyorum çıldırıyorum ya bilerek çarpıp kaçmak nedir ve hala yakalanmamış mı bu şahıs biz neden yaşıyoruz gerçekten anlamıyorum başkaları canı sıkıldı diye bizi hayattan koparabilir mi böyle bişey mümkün mü valla ha ne yazacağımı şaşırdım bunun gibilerini vereceksin ailesine onlar yapacak gerekeni bu polislerde onların üstünde vicdan yok mu yarın öbür gün onların canı yanmicak mı diyecek çok şey var da işte

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında motorcu dostu bariyer için de imzalamıştım , bunun için de imzalayacağım. Artık ne zaman adalet yerini bulur : Kader kısmet.
    Bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir, elbet farkedileceğiz ve yüzümüz gülecek hocam.

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha silahla vurmuşsun ha arabayla hiç bir farkı yok ama sorun yok burası türkiye hallolur en fazla ölüp gidersin sıkıntı yok
    Doğru diyorsun, insan canının değeri yok. Cezayı kesecek olanlar güçlülere yalanmakla meşgul.

Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya böyle bişey olabilir mi yemin ediyorum çıldırıyorum ya bilerek çarpıp kaçmak nedir ve hala yakalanmamış mı bu şahıs biz neden yaşıyoruz gerçekten anlamıyorum başkaları canı sıkıldı diye bizi hayattan koparabilir mi böyle bişey mümkün mü valla ha ne yazacağımı şaşırdım bunun gibilerini vereceksin ailesine onlar yapacak gerekeni bu polislerde onların üstünde vicdan yok mu yarın öbür gün onların canı yanmicak mı diyecek çok şey var da işte
    Lüks Mavi BMW - Kartal Sahil Yolu ve mobeselerden herhangi bir sonuç ortaya çıkmaması. Çok güzel değil mi ?
    Forumdan rastgele 5 kişi yollasak eminim işe yarar bir şeyler yakalar o kayıtlardan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Hepimizin başına gelebilir.. Allah yardımcı olsun kardeşim.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Çaylak . adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba, adım Caner.

16 Nisan günü Kartal sahil yolunda motosiklet ile yolculuk sırasında lüks araçlı bir sürücü tarafından fiziksel ve ruh sağlığımı kaybettim. Vuran araç kaçarak beni ölümle burun buruna bıraktı. Dört tarafında kamera ve Mobese bulunan sahil yolunda ben, motorum ve hareket ettiremediğim bedenim ile kaldım. Aylardır polisten hiçbir haber yok ve günbegün iyileşmeyi bekliyorum.

16 Nisan 2017 tarihinde saat 22.00 sularında Kartal Sahil Yolunda motorumla iki arkadaş ilerlerken lüks BMW marka mavi renk bir araç tarafından öldürmeye teşebbüs eder gibi bize çarpıldı. Çarpmanın etkisiyle beton direğe çarparak durabildik ve yola savrulduk. O kaza bacaklarıma ve yürümeme maloldu! Yoğun bakımda yattım ve hala tedavim devam ediyor. Bu süre zarfında ne bir polisten gelen haber, ne de mobeseden hiçbir ses yok.

Sizlerden tek isteğim bedenimin sorumlularını bulmamda yardımcı olun!

https://www.youtube.com/watch?v=P2BK-DGrk3I
    https://www.youtube.com/watch?v=5lvkKxiG3OI
    dostum imzaladım kampanyayı ama mobese ve polisten ses çıkmaması çok ilginç bir avukatla görüşebildiniz mi ? Olayları takip etmesi için mobeseden aracın bulunması yarım saat sürer neden dönüş yapılmamış. Birinin birşeyi olabilir mi araçtakiler ? Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmanız gerekir.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Mobese kayıtları normal şartlarda 15 günde bir silinir. Eğer biri özellikle sildirmediyse

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    +1 imzalandı

Umarım faydamız olur.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Geçmiş olsun. Hepimizin başına gelebilir umarım yapan adalet önünde hesap verir hak ettiği cezayı alır.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hepimizin başına gelebilir hatta benim geldi 10 gün olmuştur belkide olmamıştır. adam beni bilerek düşürdü ve kaçtı. kaza yaparken plaka almak aklına gelmiyor insanın. kaval kemiğim iki yerinden şişmişti iyileşmedi henüz. maaş yatınca ucuz yollu bir silah edinmem lazım ne yapayım. bu devirde mertlik yok, araban varsa ez gebersin motorcu! o zaman bende adamın lastiğine sıkarım ne hali varsa görür.

kendimi korumaz isem kim koruyacak beni? devlet mi? devlet vatandaşı düşünüyor da benim mi haberim yok?

aşırı karaktersiz bir halka sahibiz ve kimseyle tartışmaya gelmez, sinirlerinize hakim olmak zorundasınız yada hiç tartışmadan direk zarar vereceksiniz. aksi halde böyle haber konusu oluyoruz yada habere bile çıkmadan geçip gidiyoruz.

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobese kayıtları normal şartlarda 15 günde bir silinir. Eğer biri özellikle sildirmediyse
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum imzaladım kampanyayı ama mobese ve polisten ses çıkmaması çok ilginç bir avukatla görüşebildiniz mi ? Olayları takip etmesi için mobeseden aracın bulunması yarım saat sürer neden dönüş yapılmamış. Birinin birşeyi olabilir mi araçtakiler ? Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmanız gerekir.
    Olayın başından başından beri arkadaşımızın üyesi olduğu GMK'nın avukatları ilgilendi, onların elinden geleni yaptığına eminim.
    Benim şahsi düşüncem o araçtaki kişilerin korunduğu yönünde.
    Bu arada uzun zamandır gelişmelerden haberdar olmadığımı da söyleyeyim.

Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 imzalandı
    Alıntı theabir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım faydamız olur.
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Hepimizin başına gelebilir umarım yapan adalet önünde hesap verir hak ettiği cezayı alır.
    Desteklediğiniz için teşekkürler.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepimizin başına gelebilir hatta benim geldi 10 gün olmuştur belkide olmamıştır. adam beni bilerek düşürdü ve kaçtı. kaza yaparken plaka almak aklına gelmiyor insanın. kaval kemiğim iki yerinden şişmişti iyileşmedi henüz. maaş yatınca ucuz yollu bir silah edinmem lazım ne yapayım. bu devirde mertlik yok, araban varsa ez gebersin motorcu! o zaman bende adamın lastiğine sıkarım ne hali varsa görür.

kendimi korumaz isem kim koruyacak beni? devlet mi? devlet vatandaşı düşünüyor da benim mi haberim yok?

aşırı karaktersiz bir halka sahibiz ve kimseyle tartışmaya gelmez, sinirlerinize hakim olmak zorundasınız yada hiç tartışmadan direk zarar vereceksiniz. aksi halde böyle haber konusu oluyoruz yada habere bile çıkmadan geçip gidiyoruz.
    Çok geçmiş olsun size de umarım bir daha böyle bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Maalesef insanlarımızın empati yeteneği yok ve anlık sinirlerine yenik düşüp çevresine büyük zararlar verebiliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Kampanyayı son kez görüntülediğinden bu yana, imzacı sayısı 717 kişi oldu. Her imza işe yarıyor - şimdi sen de imzala.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu nereden biliyorsunuz ?

CCTV kayıt ve görüntü arşivleme teknikleri konusunda uzmanlığınız mı var? Birisinden mi duydunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Bir konu da daha düşüncemi arz etmek isterim, Trafik Kazası..

İşin içinde kasıt var ise trafik kazası zaten denmez bunun adı cinayettir ama buna yol açan motorlu araç, araç değil silah kapsamında değerlendirilmelidir. 6136 sayılı kanuna bakıldığında silah olmayan ancak silah olarak kullanılmaya elverişli tüm alet, edevat ve eşyalar, kullanım amacına bağlı olarak silah şeklinde değerlendirilir der... İşin içinde kasıt var ise o araç bir silahtır.

Bu arkadaşımız ise, işin içinde kasıt olmasının kuvvetle muhtemel değerlendirildiği andan itibaren, cana kast nedeni ile silahlı saldırı kapsamında düşünce ile ve canavarca hisle, silahla kasten adam yaralama ve hayatın idamesine engel oluşturacak hallere sebebiyet verme, hürriyetten taksir ile yoksun bırakma gibi suçlar ile değerlendirilmelidir. Korkutmak için yaptım dese bile silahla tehdit olarak düşünülebilir.

Bunu gerçekleştiren şahıs, eğer bu durumda değerlendirilirse çok ciddi bir ceza alacaktır. Korunuyor ve/veya gizleniyor ise kendilerince haklı gördükleri gerekçe alacağı çok ciddi bir ceza ve ağır bir tazminattır.

Not: Avukat değilim, hukuk eğitimi aldım ve hukuk ile ilgilenmek hobimdir. Yazdıklarım sadece kendi görüşlerimden ibarettir. Yönlendirme yahut iddia niteliğinde düşünülmemelidir.

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu nereden biliyorsunuz ?

CCTV kayıt ve görüntü arşivleme teknikleri konusunda uzmanlığınız mı var? Birisinden mi duydunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Bir konu da daha düşüncemi arz etmek isterim, Trafik Kazası..

İşin içinde kasıt var ise trafik kazası zaten denmez bunun adı cinayettir ama buna yol açan motorlu araç, araç değil silah kapsamında değerlendirilmelidir. 6136 sayılı kanuna bakıldığında silah olmayan ancak silah olarak kullanılmaya elverişli tüm alet, edevat ve eşyalar, kullanım amacına bağlı olarak silah şeklinde değerlendirilir der... İşin içinde kasıt var ise o araç bir silahtır.

Bu arkadaşımız ise, işin içinde kasıt olmasının kuvvetle muhtemel değerlendirildiği andan itibaren, cana kast nedeni ile silahlı saldırı kapsamında düşünce ile ve canavarca hisle, silahla kasten adam yaralama ve hayatın idamesine engel oluşturacak hallere sebebiyet verme, hürriyetten taksir ile yoksun bırakma gibi suçlar ile değerlendirilmelidir. Korkutmak için yaptım dese bile silahla tehdit olarak düşünülebilir.

Bunu gerçekleştiren şahıs, eğer bu durumda değerlendirilirse çok ciddi bir ceza alacaktır. Korunuyor ve/veya gizleniyor ise kendilerince haklı gördükleri gerekçe alacağı çok ciddi bir ceza ve ağır bir tazminattır.

Not: Avukat değilim, hukuk eğitimi aldım ve hukuk ile ilgilenmek hobimdir. Yazdıklarım sadece kendi görüşlerimden ibarettir. Yönlendirme yahut iddia niteliğinde düşünülmemelidir.
    Yazdıklarınız çok değerli gerçekten.
    Umarım şahıs yakalanır ve onu koruyup saklayan kim varsa yargılanıp en ağır cezaları alırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Kampanyayı son kez görüntülediğinden bu yana, imzacı sayısı 859 kişi oldu. Her imza işe yarıyor - şimdi sen de imzala.

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    Kampanyayı son kez görüntülediğinden bu yana, imzacı sayısı 1.005 kişi oldu. Her imza işe yarıyor - şimdi sen de imzala.

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    Kampanyayı son kez görüntülediğinden bu yana, imzacı sayısı 1.371 kişi oldu. Her imza işe yarıyor - şimdi sen de imzala.

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    Kampanyayı son kez görüntülediğinden bu yana, imzacı sayısı 1.401 kişi oldu. Her imza işe yarıyor - şimdi sen de imzala.

İmzalar nasıl işe yarıyor?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Haberi izlemiştim. İmza atacağım bende. İnşallah faydası olur. En azından Caner arkadaşımızın isteğini yapmış olacağım.

Mobese kayıtlarından bulunamaması için kör nokta olması gerekiyor veya kayıt etmiyor olması gerekiyor. Olayın saati günü bilindikten sonra çekilmiş görüntünün bulunamamasının İMKANI YOK.

Geçenlerde,apartmanda olan bir hırsızlık olayının görüntülerini bulmak için 1 haftalık kaydı izledim. Sistemde görüntü oynatma hızını en fazla x8 olarak ayarlayabiliyordum, yani 24 saati 3 saatte izleyebildim. Bu nedemek;7 gün 24 saatten 168 saat yapar, buda 10080 dakikaya eşittir. Hırsızları yakaladığım görüntülerin toplam uzunluğu 8 dakika.

Yani 10.000 dakika içinde 8 dakikayı aramışım ama çok sabır gerektiren,zaman isteyen,başına oturup tüm dikkatiniz vermek zorunda olduğunuz bir süreç.

Bu olayda yaklaşık saatler belirli,gün belirli, polisin MOBESE'den izlemiş ve bulamamış olması İMKANSIZ.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)