Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Elcik ve Diz Koruma - Çalınır mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Selamlar

Malum kış geldi, takım elbise ile gidip geliyorum işe ve geçen sene epey üşümüştüm. Bu sene aynı eziyeti çekmeyeyim diye elcik ve diz örtüsü alayım diyorum. Fakat motoru dışarıda bırakıyorum, yazın çalınmıştı hatta iki sonra polis buldu.

Fakat bu ürünleri hiç kullanmadım daha önce, o yüzden kolay sökülüp takılan şeyler midir ? Akşam motoru bıraksam biri gelip iki hamle ile söküp götürebilir mi ? Çalınma ihtimali düşük tabi de, çalınmaz diyemiyorum. Kullanan arkadaşların yorumu nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çalınmaz öyle kolay kolay. Bir kere aynaya falan sabitliyorsunuz. Aynayı sökmeden çıkaramazlar + çalsa da para edecek bir şey değil. Benim eski scooterda vardı satışa çıkardım 20TL ya dahi satılmadı. Kuryelere soruyorum gerek yok dediler. En sonunda dominos pizzaya gittim verdim ihtiyacı olan kullansın diye. Dizliği bilmiyorum bana pek kullanışlı gelmiyor almadım.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Ben sırf şu muhabbet yüzünden o duruma göre ekipman seçmiştim gerçi iyi de oldu. İhaleye giderken takım elbise şart oluyor malum. Ben prohell in botari kışlık montunu kullanıyorum. Kışlık eldivenle güzzel ikili oluyorlar. Montu tavsiye etme sebebim hem uzun boy olması hem de içindeki kaygan kumaş sayesinde elbise kırışmıyor ve giyip çıkarmak çok kolay oluyor. Pantolon olarak ise ben maxi skuter kullandığım için gerek duymadım ama arkadaşıma bacaktan fermuarlı pantolon almıştık. pantolunun üstüne giyiyorsunuz. 30 sn de giyip çıkarabiliyorsunuz. Markası modeli aklıma gelmedi internette ufak bir araştırma bulunabilir. Çok çeşit yok zaten.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Valla semtine göre değişir. Çalınmayacak eşya yoktur. Hırsızın tıynetine göre çalacağı eşya değişir.

Mesela bizim mahalle biraz varoş sayılır. Birkaç ay önce apartmanın dış kapı zili çalındı. Gerçek manada çalındı yani. Geçen ay da brandamı çaldılar. Fakat motosikletlere dokunmuyorlar çok acayip.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kışlık eldiven al alt kısma da içlik giy yine üşürsen pantolon üzeri giyilebilen ekipmanlardan alabilirsin. Takım elbise olmaz yahu nasıl öyle gidiyorsunuz kış vakti, korumasız içliksiz. İşyerinizde üstünüzü değişin bari. Takım elbiseniz buruşmasın.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Baska bir konuda daha soylemistim....

Çalinmamasi icin bir gerekce sunabilirmisiniz...

Bu sözüm nereden geliyor.... Yangin onleme ve sondurme egitimi verirken sorarim... yanginin baslamasi icin bana bikac sebep soyleyiniz diye. Soylerler...

Sonra ikinci soru gelir. Şu an bu binada bir yanginin baslamamasi icin bir gerekce soyleyebilirmisiniz....

Calarlar abicim, calmasalarda i..lik olsun diye zarar verirler... nasilsa bedava...😉

önerim, 100 tl kadar daha butce ayirip bir alarm takmandan yanadir. Motoru komple kaldirmaya niyeti yok ise o ses o şerefsizi uzaklaştirir.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Motosiklet bile çalınır ki diz koruma neden çalınmasın.
    Benim motorda tucanonun diz örtüsü var, kolay sökülebilir birşey değil ama bağlantı yerlerinden kesilirse hemen çıkar, o zaman da para etmez tabi. Elcik koruma olarak ta yine tucanonun bir koruması var, kolay çıkabileceğini düşünmüyorum. Bence al, herşeyi düşünürsek kafayı yeriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)