Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbulda yağmur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pcx
    Bugün İstanbulda uzun zamandır yağmayan yağmur başladı. Bende ilk defa yağmurda motor kullandım. Su geçirmez diye aldığım pantolon ve mont su geçirince baya sinirlendim. Mont ve pantolonun iç astarlarını çıkarmıştım o yüzden su geçirmiş olabilir mi acaba. Bu arada ıslanmama rağmen yağmurda motor kullanmak zevkliydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı okankalaycı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün İstanbulda uzun zamandır yağmayan yağmur başladı. Bende ilk defa yağmurda motor kullandım. Su geçirmez diye aldığım pantolon ve mont su geçirince baya sinirlendim. Mont ve pantolonun iç astarlarını çıkarmıştım o yüzden su geçirmiş olabilir mi acaba. Bu arada ıslanmama rağmen yağmurda motor kullanmak zevkliydi.
    Açıkla şu su alan markayı da bu kış kimse almasın yanlışlıkla .... Su almaz deyip te su alan ürün mü olur
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğim kadarı ile su geçirmez denilen ne kadar ürün var ise bir yerlerinden muhakak geçiriyor bu işin en kesiim çözümü bir yağmurluk alacaksın (ecnebi işi pahalı markalar hariç)

Motosikleti
    Pcx
    Pantolonu 200 tlye montu 250 tlye aldım aslında alırken bende inanmamıştım su geçirmeyeceğini ama üzüldüm gene �� marka prohel mont rider pantolon

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı okankalaycı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolonu 200 tlye montu 250 tlye aldım aslında alırken bende inanmamıştım su geçirmeyeceğini ama üzüldüm gene �� marka prohel mont rider pantolon
    Almadan once sorsaydiniz keske. Su gecirmez pantolon, mont hiksye. Benim eldivenlerde su gecirmez ama alirken satici soyledi ilk 45 dakika mi ne gecirmiyor diye :D Hakikaten oyle.
    Esimin uzun zaman once aldigi bir yağmurluk tulumu var. Hein gericke marka 400tl civari. Ekipmanlarin ustune giyiyordu o tulumu. Su gecirmiyor.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Gidin decathlondan 50 liralık eldiven alın muazzam su soğuk kar kış kıyamet ne 45 dk ne 6 saat geçirmez kesinlikle Yağmurluk ıvır zıvır ne varsa decathlondan alın pişman olmazsınız
    frankestayn1 bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidin decathlondan 50 liralık eldiven alın muazzam su soğuk kar kış kıyamet ne 45 dk ne 6 saat geçirmez kesinlikle Yağmurluk ıvır zıvır ne varsa decathlondan alın pişman olmazsınız
    Eldivenlerin korumasi olani var mi peki? Genelde kislik eldivenlerde koruma namina birsey yok ve aşiri kalin oluyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tam işten çıktım yağmur atıştırmaya başladı sele altında yağmurluk alt vardı giymeye üşendim ve eve varana kadar çok fena ıslandım kot pantolon sırılsıklam oldu. Üstümde mont vardı onun üstüne de yağmurluk giydim üst kuru kaldı ama alt fena oldu yani bununla 4 etti Islanmak. Bundan önce en son doluya yakalanmış selde gölde mücadele etmiştim.

Motosikleti
    Pcx
    Normal pantolon ve tsihrt üstüne zaten mont ve bir pantolon daha giyiyorum bir de onların üstüne yağmurluk giyene kadar çıldırırım ��

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    dechlanton nun yağmurluklarına bi göz atın derim.Ben memnunum.
    Tabi kaldıysa stokta...
    starvays bunu beğendi.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dechlanton nun yağmurluklarına bi göz atın derim.Ben memnunum.
    Tabi kaldıysa stokta...
    Oradan 90₺ ye aldıgım mont sıfır yağmur ve rüzgar geçiriyor.

Bu arada bugün mrf lastiklerinin azizliğinden uzunca zaman sonra ilk kazamı yaptım Yayaya yol vermek için önümdeki araç aniden durunca duramadım ve mutlu sonla kavuştum. Çok şükür motoru devirmedik, hasar oluşmadı mutlu mesut yolumuza devam ettik. Sanırım kış lastiği zamanı geliyor

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldivenlerin korumasi olani var mi peki? Genelde kislik eldivenlerde koruma namina birsey yok ve aşiri kalin oluyorlar.
    Koruması yok tabi ancak yağmurda çamurda rüzgarda rahatsız, huzursuz olmaktansa korumasız ama işimi gören eldiveni tercih ederim. Biraz basit bir düşüncem var: yağmurlu, rüzgarlı havada bassak bassak ne kadar basabiliriz? Kontrollü ve dikkatli gidildiği için haliyle herkes yavaş gidiyor ve donmaktansa bu riski almaya değer diye düşünüyorum. Ayrıca sıcak ve kuru asfaltta düşmekle, ıslak asfalta düşmenin etkiside aynı değil. Kalınlığı konusunda da haklısın ancak çeşit çok olduğu için elbet rahat kullanabileceğiniz eldivenleride bulabilirsiniz.
    okankalaycı bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Decathlon outdoor urunlerde basarili,alternatif olarak av malzemeleri satan yerlerdeki yagmurluk,mont,pantalon ve eldivenlerde iyi iş goruyor.

Yakin zamanda decathlon´dan mont aldim ruzgar ve yagmur gecirmiyor,benzer bir urunu daha uygun fiyata av marketten arkadasim aldi,daha fonksiyonel(cep,fermuar,cirt,astar kalitesi),bir tik daha iyi.ayrica çatir çatir pazarlik yapabiliyorsun.

Motosikleti
    kawasaki ninja
    goretex malzeme degilse hepsi gecirir... waterprooflara aldanma ben goretex ayakkabi ile su havuzunun icinde yuruyorum damla almiyor fiyat pahali ama

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    250TL'lik mont su geçirir tabi. =) Adam gibi GoreTex ürünler olmadığı müddetçe su da geçirir, hava da geçirmez, neler neler olur =)

Ben su geçireceğini bildiğim Tech90 kotumla yoldayım iki gündür, özellikle bu sabah leş gibi ıslandı bacaklarım, REZALET =)
    Ha evden çıkmadan önce de alt yağmurluğa bakıp "gerek yok yeaa" dedim. :D

İşmont Dudullu şubesinden kendime uygun 3XL alt yağmurluk aldım. Üst 2XL vardı, ama üzerime olacağına şubede emin olduktan sonra(2XL bile olmuştu 3XL daha rahat olacaktı)internet şubesinden sipariş verdim ve üst yağmurluğum da geldi.

Alta 67 üste 112 TL gibi bir para ödedim. Kargo vs toplam 190 liraya geldi. Full koruma giyip üzerine bu takımı giyeceğim. Fosforlu sarı, beyaz parlayan çizgileri var.

Fakat cesaret edip çıkamadım bu yağmurlarda. Acemiyim henüz, 2500 km'deyim.
    okankalaycı ve BESTAPO bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pcx
    Bu sabah mont ve pantolonun termal iç astarlarını geri taktım ve hiç ıslanmadım çok şiddetli yağmur yapmadığı sürece su geçirmez gibi duruyor astarın üzerine dün akşam bardakla su döktüm suyu hiç almadı baya yararı oldu ama illaki biryer den geçer eldivenin üzerine de beyaz ameliyat eldiveni takmayı planlıyorum hiç su geçirmez artık

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    şuana kadar aldığım bütün su geçirmez bot, pantolonların hepsi su aldı.
    okadar para veriyorum birde rezilik çekiyorum
    normal yağmurluğum var oda ağ kısmında yağmur alıyor ayaklar ıslanıyor 60 tl'ye balıkçı tulum cizmesi aldım diğerlerinden iyi cıkıcagına eminim tek sorun giyip cıkarmak bıde taşımak iş yerinde bırakıyorum aşırı yagmurlarda giymeyi düşünüyorum üstünede işmontdan aldıgım yagmurluğu giyineceğim

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Dünkü yağmurda, tam yağış saatinde 45-50 dakika sürdüm. E5-TEM-trafik karışık.
    Motor naked, CB500F.

Revit Voltiac mont su geçirmedi. Ancak göbek bölgesinden alttan su girdi.
    Spidi Superstorm H2out üst pantolon, diz bölgesindeki fermuardan su geçirdi. Özenli giymemiştim, fermuarı kapatan kumaş bölüm açık kalmış olabilir.
    Tcx Jupiter Goretex ayakkabı, ayağımda ıslaklık hissettirdi yol boyunca. Ama ayağım ıslanmamış, bana öyle gelmiş.
    Nolan N87 kask: Su damlaları, buğu vs derken önümü göremedim, çok rezillik çektim. Yolun bir bölümünü vizör açık gittim mecburen.
    Venom yazlık eldiven: O konuya hiç girmeyelim.
    okankalaycı, starvays ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Buğu bu sabah beni de bezdirdi, pinlock'ı da atmışım galiba, nalet olsun yenisini alıcam mecburen.
    Ipone'nin yaptığı su kaydırıcıya da nalet olsun, 60kmh'ye çıkıcam kafamı yan çeviricem de paşamız suyu itecek.
    Würth'ün falan araba için yaptıkları vizöre zarar verir mi acep?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)