Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 250 yeni kasaya çevirme ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar selamlar biraz araştırırken internette 2013 ve 2014 model cbr 250 nin şaselerinin aynı olduğunu öğrendim bilgiler doğru ise tabi . Şuan kullandığım motor sym gts 250 eski kasa , yeni kasa ile arasında grenaj farkı var mesela ön kafa demiri , ön grenaj ve farlar değiştimi herşey uyumlu yeni kasayla aynı oluyor..
    Acaba cbr 250'de aynı mıdır bilginiz varmı ? 2013 model aldım diyelim , depo , sağ sol grenaj , kafa demiri , ön grenaj ve farla ilerleyen zamanda yeni kasaya çevirmek mümkün olur mu sizce bilen abilerim kardeşlerim cevap verirse çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grenaj ne kadar haberin var mi

Motosikleti
    Grenajlara nette baktım ortalama parçaları 1000tl civarına toplayabiliyoruz ama sonuç olarak iki motorun şasesi aynı mı farklı mı benim şuanki motorumdaki gibi set olarak yeni kasa alındığı zaman direk uyumlu şekilde takılabilir mi aklıma takıldı

**Farı şu su busu derken yeni kasa CBR2500 alman çok çok çok çok çok çok daha ucuza gelir..

**Ayrıca tam set grenajda 1000 den fazla tutar.

**Büyük ihtimal 20'li yaşlarda ergensin bu soruyu sorduguna göre , olur öyle normaldir gelir bu yaşlarda böyle fikirler insanın aklına .

**araç şirketleri sıfır araç satmakdan kar elde etmek üzüne kurulmaz , yedek parça ve bakım dan kar elde etmek üzerine kurulur, Hangi aracı alırsan al tek tek parça toplamak ile sıfır alman arasınde minimum 3 kat fark vardır. Yani sıfır bir CBr ne kadar bilmiyorum ama diyelim ki 18 olsun onu parça parça honda alırsan 18*3 olur ki honda yedek parçada ucuzdur digerlerinde bu daha fazla olur.

** Renault megan araç 100ERuo kar ile fabrika satıyor bayiye yanlış duymadın 100eruo , 420TL ,yada 120$ diger firmalarda da üç aşagı beş yukarı böyle, Sıfır araç satışından kar elde etmek beklenmez, yedek parça servis den kar eder üreticiler..

Bize zamanında kimse böyle şeyleri öğretmedi abilerin olarak bilgi verelim..

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Teoride kulağa hoş geliyor da .... , dedikleri gibi bir maliyet hesabı yaparsan abilerin ne demek istediğini anlarsın , bu yüzden hayalden vazgeç git yeni kasa cbr 250 R al yoluna devam et

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    oluyor belki ufak tefek vida yerlerine el atman gerek ama çoğunluğu uyumlu aynı olay bir ara cbr600 rr larda da vardı paran varsa alıp dene en olmadı satarsın zaten

Motosikleti
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    **Farı şu su busu derken yeni kasa CBR2500 alman çok çok çok çok çok çok daha ucuza gelir..

**Büyük ihtimal 20'li yaşlarda ergensin bu soruyu sorduguna göre , olur öyle normaldir gelir bu yaşlarda böyle fikirler insanın aklına .

**araç şirketleri sıfır araç satmakdan kar elde etmek üzüne kurulmaz , yedek parça ve bakım dan kar elde etmek üzerine kurulur, Hangi aracı alırsan al tek tek parça toplamak ile sıfır alman arasınde minimum 3 kat fark vardır. Yani sıfır bir CBr ne kadar bilmiyorum ama diyelim ki 18 olsun onu parça parça honda alırsan 18*3 olur ki honda yedek parçada ucuzdur digerlerinde bu daha fazla olur.

** Renault megan araç 100ERuo kar ile fabrika satıyor bayiye yanlış duymadın 100eruo , 420TL ,yada 120$ diger firmalarda da üç aşagı beş yukarı böyle, Sıfır araç satışından kar elde etmek beklenmez, yedek parça servis den kar eder üreticiler..

Merhabalar, öncelikle zahmet edip uzun yorum yazdığınız için teşekkür ederim yaş olarakta tahmin ettiğiniz yaştan 5 6 yaş kadar daha büyüğüm ergenlik dönemi çoktan bitmiş olsa gerek Sorduğum bir soru yüzünden ergen muamelesi yapmanız yerinde olmamış pek alındığımı söyleyebilirim velhasıl yanlış anlaşılmadır olur böyle şeyler sorun değil birbirimizin yüzünü görerek konuşamıyoruz sonuçta Benim bu soruyu sormamdaki amacım dediğim gibi şuan mesela kullandığım motor 2009 model sym gts 250 modeli , far ve kafa grenajı ve kafa demiri değişimiyle mesela bu motor yeni kasaya dönüyor şaseleri aynı çünki.. Acaba cbr 250r modelinde de durum aynı mı bunu öğrenmek istemiştim hepsi bu Maliyet konusu çok önemli değil bir ay sağ sol kafa grenajını alırım , diğer ay farları depoyu.. işten fırsat bulduğumda ise montajına uğraşırım. Direk yeni kasayı almak tabiki bunun en kolay ve basit yolu fakat ben kendi el emeği vererek yaptığım şeyleri daha çok severim , detaylı şeylerle uğraşmayı seven bir yapım var açıkcası o yüzden sordum Arabadan örnek vermişsiniz sistemini biliyorum olayların aydınlatmanız için çok teşekkür ediyorum. Motorla uğraşmayı dediğim gibi tamamen hobi , önceden arabaya harcardım artık arabaya bile binmiyorum diyebilirim boş yatırıyoruz kapıda motorun tadı gerçekten başka Bu arada araç ile ilgili bir sorununuz olursa elimden gelen yardımı edebilirim , yedek parça olsun , montaj işçilik yardımcı olabilceğim kaliteli ustalarım vardır mekanik ve kaporta için hayırlı geceler

Alıntı AZADE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teoride kulağa hoş geliyor da .... , dedikleri gibi bir maliyet hesabı yaparsan abilerin ne demek istediğini anlarsın , bu yüzden hayalden vazgeç git yeni kasa cbr 250 R al yoluna devam et
    Selam , parçaları 3 aşşağı 5 yukarı hesapladım hemen hemen 1500 tl gibi bir rakama geliyor , amaç işin oluru varmı onu merak ediyorum hayalden ziyade teşekkür ederim

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oluyor belki ufak tefek vida yerlerine el atman gerek ama çoğunluğu uyumlu aynı olay bir ara cbr600 rr larda da vardı paran varsa alıp dene en olmadı satarsın zaten
    yorumunuz için teşekkür ederim , işi yapmaya karar verince en iyisi gidip parçaları yerinde kontrol ederek kıyaslamak olucak , vida yerleri denk geliyor mu gelmiyor mu . olmadı zaten sıfır ürünler , satışa çıkartırız çok sağolun

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yalancıyı sevsinler mi

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Selam , parçaları 3 aşşağı 5 yukarı hesapladım hemen hemen 1500 tl gibi bir rakama geliyor , amaç işin oluru varmı onu merak ediyorum hayalden ziyade teşekkür ederim

Gerçekten ciddiysen tabiki oluru var , o kadar zor değil ama bayağı emek ister demedi deme diğer bir husus parçalar tam yerine oturtamazsan zamanla ses yapabilir , vibrasyon yapabilir buna bağlı kırılmalarda meydana gelebilir.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Hocam cok ıyı guzel bır dusunce ama parcaların malıyetı ve rısk var ılla yenı kasa istiyorsanız donusturmek yerıne dırek satın almak daha mantıklı.

Sıze soyle bir onerım var madem bukadar meraklısınız manıtou 7 gıbı bır tasarım yapıp
    Kalıplayıp fıber dokturmek tam sıze göre hem egzotık ve ozel bırsey hemde hobı ve ugras olur zaten olan bır sey yerıne şahsınıza munahsıt birşey yaparak daha fazla tatmın olabılırsınız

Motosikleti
    Artık Yok...
    kolayı var servise gidip bir servisdeki ustaya sorsan onlar bilirler neticede motorları devamlı soyup giydiriyorlar şase aynı ise bağlantı noktaları kesişim noktaları aynı ise söylerler en azından aynı olmasa bile uydurulup uydurulamıycağı konusunda sana bilgi verirler.. hatta belki yaptıran bile olmuşdur oluyor şu falanca yaptı bile diyebilirler.. yada şu bu nedenden ötürü olmaz derler.. kısaca son ağızdan direk net bilgiyi alırsın..

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Facebook grubunda bir arkadaş yapmıştı araştır oradan istersen

Motosikleti
    Arkadaşlar değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim öncelikle. Sabah aksilik olmazsa kısmetse notere gidip motorumun satışını vereceğim. Önümüz kış şimdi ayırdığım bütce yok ama bi 10 binlik cbr bakabilirim ama yaza kadar depoda yatacak. Yada bunun yerine nisan mayıs ayına kadar araçla devam edip yaza yeni kasa cbr 250 yada yamaha r25le girebilirim diye düşünüyorum �� araç değişme hevesim vardı ama kısmet değilmiş motoru değişicem sanırım

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalancıyı sevsinler mi
    Sevsinler , hemde dilenci sevsin ,hemde erkeginden ..

Bu sistem böyle çalışır , Masrhall yardımı ile bedava traktör verdi ABD bize satıgı yedek parça tam tamına 3 katı tutu traktörlerin. Aslında bir degil 3 traktör almış gibi olduk .Sayısal veriler bunu diyor ..Traktör de bilmem belki hakikaten işlteme maliyeti yüksek bir araçtır genelide böyle deseler diyecek bir lafım yok ..

TR de işletme maliyetine pek bakılmaz ,degerde verilmez ama yurt dışında olanlar bilir yazar , vergiler burda ki gibi fuhuş olmadıgı için ,araçların ilk maliyetinden daha çok işletme maliyetine önem verirler , Nedeni ni bilmiyorum ama TR önemsiz olmasının belkide de bakım mantıgı olmadığı için de olabilir .

Neyse sen doblona tugranı yaptır , dombra müzügini çalıp dolan boş ver üzme böyle şeyler ile güzel kafanı ,
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bende arkadasımınkını denemıstım oluyor cıkma parcalarla olabılır.mesele gecen sag sol hrc cıkma grenjı 150 tl ye satan bır satıcı vardı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Çeviren birine denk gelmiştim. Bütçesi sizi zorlamazsa yapabilirsiniz. Sizin içinde tatlı bir uğraş olur

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grenaj 1000 tl ye çıkacağını sanmıyorum yakın zamanda r25 kaza yaptı sadece ön amortisör 4000 tl
    bende kanuni marka var akunun yanındaki kapağı 2014te 35 tl ye almıştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)