Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Aşkı ve Aile Sevgisi Arasında Kalmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba sevgili motosikletçiler benim bir problemim var ancak bu problemin kolay kolay çözüleceğini bilmediğim için pes etmeye karar verdim. Ben 21 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiiyim ve motosiklet almak için devletin verdiği kykda saolsun aç kalsamda motor aşkından dolayı para biriktirdim ve 7100 tl bütçeyi yaptım.Sonra bunu aileme söyledim benim yeterli param var ben ehliyetimi ve motorumu alıcam size haber vermek istedim diye.Ailem bu duruma karşı çıktı istemediler motosiklet almamıda binmemide benim iyiliğimi düşünüyorlarmış sakat kalsan veya Allah korusun ölsen ne yaparız biz dediler.Herneyse lafı fazla uzatmak istemiyorum birazcık tartıştık onlarla ve telefonu kapattım yüzlerine sinirden.Sonra tekrar aradım güvenlerini alayım motor konusunda diye aradım dedim kaskımı takıcam korumalarımı takıcam eğitmimi alıcıcam merak etmeyin diye biraz kandırdım ikna oldular ancak ertesi gün babamın arkadaşı oğlunun tüm koruma tedbiri almasına rağmen kaza yaptığını ve 6 aydır evde yattaığını söyleyince babam bu sefer yine beni aradı ve karşı çıktılar hep bir elden.Yine tartışma olunca telefonu kapattım.Sonra sakinleşince bir daha aradım ve bu sefer sesleri çok boğuk geliyordu oğlum biz sana yapma dedik biz bir ana baba olarak seni uyardık bizim sana gücümüz yetmiyor kendi bildiğini yap inşallah pişman olmazsın ama şunu bil ki bizim motor almana senin iyiliğin için gönlümüz yok bu şeytan işi dediler.Bende dayanamadım tamam anne baba siz daha iyi biliyorsunuz almıyacam motoru dedim ve çocukluktan beri olan hayalimi çöpe attım
    Artık motorcuları görünce gözlerim doluyor hep hayalimdi motora binip bir 15 dkkada olsa özgürlük hissini tadabilmem ama nasip olmadı elimde parada var motor almaya yok değil ancak olmayınca olmuyor hakkınızı helal edin açtığım konularda çok yardımcı oldunuz.Allah hepinizden razı olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

Güncell....
    tuncel_85 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bizimkiler bisiklete bile izin vermiyordu. Gizlice binerdim.Hey gidi günler. Ailenle arandaki bağ kuvvetli anlaşılan. Aileni üzmemen iyidir. Bizimkiler her konuda mantıksız derecede evhamlı olduğu için ve aşırı korumacılığa kaçtıklarından yaş 18 -20 gibi hiçbir konuda takmamaya başlamıştım. Aklıma ne eserse yaptım.Paraşüt, dalgıçlık, motosiklet, askerde komandoluk(1995) 😂😅😹

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Kardeşim öncelikle motora binmekle özgürlük arasında çok büyük farklar var motora biniyoruz diye hiç birimiz özgür sayılmayız özgürlüümüzü kısıtlayan birşeyler var olduğundan kaynaklı buda yani bu işi bilmedikleri için aslında ailende kendine göre haklı .

Benimde ailem karşı çıkıyordu ilk başlarda ben farklı katekulliler uygulayarak nabza göre şerbet vererek kabul ettirdim ama bu kabul edecekleri anlamına gelmiyordu hani haddinden fazla dikkat ederek yaptım bütün bu işleri sonundada herkes razı olmasada olmuş gibi görünüyor yani kimse kimseye engel olamıyor ama sana diyeceğim o ki eğer sende bu konuda aileni dinle hani en azından ortamın biraz yatışmasını bekle sana sunu yap bunu yap diyemem ama motor almadan önce onları çok sıkmadan çok üstelemeden motoru sevdirmeye çalış ve senind ne kadar istediğini anlamarını sağla böylelikle sende eğer birgün kabul ederlerse onların ne kadar kabul etselerde aslında istemeden ettiklerini bilerek davran benden söylemesi Allah korusun yarın birşey olduğunda sana bakacak kişi gene onlardır bunuda unutma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı Megamen291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili motosikletçiler benim bir problemim var ancak bu problemin kolay kolay çözüleceğini bilmediğim için pes etmeye karar verdim. Ben 21 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiiyim ve motosiklet almak için devletin verdiği kykda saolsun aç kalsamda motor aşkından dolayı para biriktirdim ve 7100 tl bütçeyi yaptım.Sonra bunu aileme söyledim benim yeterli param var ben ehliyetimi ve motorumu alıcam size haber vermek istedim diye.Ailem bu duruma karşı çıktı istemediler motosiklet almamıda binmemide benim iyiliğimi düşünüyorlarmış sakat kalsan veya Allah korusun ölsen ne yaparız biz dediler.Herneyse lafı fazla uzatmak istemiyorum birazcık tartıştık onlarla ve telefonu kapattım yüzlerine sinirden.Sonra tekrar aradım güvenlerini alayım motor konusunda diye aradım dedim kaskımı takıcam korumalarımı takıcam eğitmimi alıcıcam merak etmeyin diye biraz kandırdım ikna oldular ancak ertesi gün babamın arkadaşı oğlunun tüm koruma tedbiri almasına rağmen kaza yaptığını ve 6 aydır evde yattaığını söyleyince babam bu sefer yine beni aradı ve karşı çıktılar hep bir elden.Yine tartışma olunca telefonu kapattım.Sonra sakinleşince bir daha aradım ve bu sefer sesleri çok boğuk geliyordu oğlum biz sana yapma dedik biz bir ana baba olarak seni uyardık bizim sana gücümüz yetmiyor kendi bildiğini yap inşallah pişman olmazsın ama şunu bil ki bizim motor almana senin iyiliğin için gönlümüz yok bu şeytan işi dediler.Bende dayanamadım tamam anne baba siz daha iyi biliyorsunuz almıyacam motoru dedim ve çocukluktan beri olan hayalimi çöpe attım
    Artık motorcuları görünce gözlerim doluyor hep hayalimdi motora binip bir 15 dkkada olsa özgürlük hissini tadabilmem ama nasip olmadı elimde parada var motor almaya yok değil ancak olmayınca olmuyor hakkınızı helal edin açtığım konularda çok yardımcı oldunuz.Allah hepinizden razı olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

Güncell....
    Merhaba dostum,

Ne güzel paranı kendin biriktirmişssin. Bende küçüklüğümden beri motor isterdim. Hep geçiştirdi tabi bizimkiler. Daha sonra baktım bu iş böyle olmayacak. İşe girdikten 1 sene sonra hepsini bir anda aldım . İlk kabullendiler aldığım için. Sonra sat motoru çok tehlikeli dediler. Şuan 3. motorumu kullanıyorum. Hala aynı şekilde kullanma, binme , sat şunu diyorlar. Her zaman diyecekler. Haklılarda.. Türkiyede motosiklet sürmek kumar oynamak gibi. Kazanırsan herkes gibi yaşarsın. Kaybedersen bitersin.. Malesef böyle. Burda sana gaz verip, ben yaptım sende yap demiyeceğim. Ne yaparsan huzurlu olacaksan onu yap. Motora binerken ailenin rızasını almadığın için kötü hissediceksen hiç alma..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Koskoca adam olmuşsun, bence bu yaştan sonra aile onayına ihtiyacın yok.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Ailenle olan ilişki güzel saygı duyulası bir yaklaşım. Ancak olaya birde diğer taraftan bakmak lazım. Hayat senin hayatın ve çocuk değilsin şurda ekonomik özgürlüğünü eline almana 1 seneden az kalmış ve kendi kararların olacak. Sen bir karar alırsın ailenle paylaşırsın ve fikirlerini alırsın ama karar her zaman senindir. Ailenin içi rahat etsin diye ikna etmeye çalışabilirsin.

Bir arkadaşım var 24 yaşında ve hala annesinden gizli sigara içer,korkar. Gelmişsin kaç yaşına hala tinerci gibi kenarda köşede sigara içiyorsun diye dalga geçeriz. İyisiyle kötüsüyle hayat senin hayatın ve kararlarda senin kararın. İlerde "keşke yapsaydım" dememek için hayallerini yaşa derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)