Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha 50 lt topcase ve nmax çanta demir

Motovento
    REKLAM ALANI
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,
    Motorum nmax 155. Orjinal çanta demiri mevcut. Topcase ihtiyacım vardı. Biraz büyük olsun istedim yamahanın orjinal 50 lt. çantasını aldım. Lakin demir ve çanta uyumsuzmuş :( oysa demirin ilanlarından birkaçında 39 ve 50 lt için uygundur yazdığını okumuştum :( hatalı bilgiymiş :( Şimdi ben bunları birbirine nasıl uyduracağım. Uyduramazsam aldığım fiyattan satışa koyacağım. Topcase + sırt dayama + kontak uyumlu anahtar.

Önceliğim kullanmak, bana fikir vermenizi rica ediyorum. İmkansız derseniz satacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    resim atarsaniz cozum bulabiliriz

Upload sitelerini yükleyebiliyorum ama buraya telefondan link koyamıyorum.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Linki burada gösterecek şekilde koyamıyorsunuz anladığım kadarıyla telefondan. bana özel mesajdan kopyalarsanız ya da buraya o haliyle kopyalarsanız ben görüntülenecek şekilde linki yönlendiririm.

Çanta konusunda fikrim 50 lt bir şekilde uydurulabilse bile çok büyük görünecektir nmax üzerinde. Gerçekten o boyuta ihtiyacınız çok yoksa satmak ya da değiştirmek sanki daha hayırlısı olacaktır.

Sevgili Akhuntürk. Yardımcı olacağınız için teşekkür ederim büyüklük konusuna gelince o konuda sıkıntı Çekeceğimi zannetmiyorum. Linkleri birazdan buraya koyarım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yamahadan aldıysanız değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz. 50lt büyük zaten nmax için. Çirkin durur.

https://i.hizliresim.com/kXby5y.jpg
    https://i.hizliresim.com/NOpRjQ.jpg
    https://i.hizliresim.com/YOD7oA.jpg
    https://i.hizliresim.com/a1Lb77.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Arkadaşlar ,
    Ürünü yamahadan almadım. İkinci el olarak satın aldım. Hiç kullanılmadığı bariz belli. Üstünde toz dahi YÖK. Lakin kırmızı olan kısmında hani şu ışık geldiğinde parlayan kedi gözümü diyelim herneyse işte o kısımda çok ufak bir çatlak var. Kapalı otoparkta teslim aldım o nedenle karanlıkta göremedim. Satıcı arkadaşı daha sonra aradım haberinin olmadığını söyledi, gereksiz polemiğe girmek istemedim, kabullendim. Zaten çokta problem bir şey değil. Ama maalesef benim çanta demirime uymadı :( 39 lt olan 600 civarıydı ben bunu 850ye aldım. Hem büyüklük olarak hem de şekil olarak çok daha güzel olduğu için tercih ettim. Gerçekten de iki çanta arasında epey fark var. Büyük olması benim için sıkıntı değil. Bunu kullanmak istiyorum ama kullanamazsam elbette satmak zorundayım :( Fotoğraflar için linkleri koydum yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler Akhuntürk

https://i.hizliresim.com/ByrBMp.jpg
    https://i.hizliresim.com/ZOZyDG.jpg
    https://i.hizliresim.com/o6jMgb.jpg
    https://i.hizliresim.com/lbdg7J.jpg
    https://i.hizliresim.com/V30JVZ.jpg
    https://i.hizliresim.com/nJRqgV.jpg

Çantanın fotoğrafları bu şekildedir. Dediğim gibi kullanamayacaksam satmayı düşünüyorum. İlgilenen olursa benimle irtibata geçebilir.
    Akhunturk bunu beğendi.

Rica ederim .

Çantanın girmeyen iki çıkıntısını dıştan testereyle biraz kesersem sanki olacak gibi. Çünkü diğer çıkıntılar demirdeki yuvalarına oturuyor gibi. Eğer oturmasa da çok milimetrik bir hata olmuş olur. Yarımşar santim ya da en fazla birer santim kesin olacak gibi, Siz ne dersiniz önerir misiniz ? Zayıflatacağını düşünmüyorum çantayı ...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çantanın girmeyen iki çıkıntısını dıştan testereyle biraz kesersem sanki olacak gibi. Çünkü diğer çıkıntılar demirdeki yuvalarına oturuyor gibi. Eğer oturmasa da çok milimetrik bir hata olmuş olur. Yarımşar santim ya da en fazla birer santim kesin olacak gibi, Siz ne dersiniz önerir misiniz ? Zayıflatacağını düşünmüyorum çantayı ...
    Riskli bir hareket Eğer bir sorun yaşarsan ayakları kesilmiş halde satma şansın da azalır ve çantanın değeri çok düşer. Kesmeden önce iyi düşün derim.

Dediğin gibi fotolara bakınca ayakları biraz traşlasan uyacak gibi görünüyor.

Benim tavsiyem ise bu çantayı satıp uyumlu bir çanta alman yönünde . Ama tercih senin tabii ki.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Riskli bir hareket Eğer bir sorun yaşarsan ayakları kesilmiş halde satma şansın da azalır ve çantanın değeri çok düşer. Kesmeden önce iyi düşün derim.

Benim tavsiyem ise bu çantayı satıp uyumlu bir çanta alman yönünde . Ama tercih senin tabii ki.
    Gidip testere aldım bile ama hala kararsızım. Çantayı koyayım bir de alttan fotoğraf çekeyim bir de öyle bakın ben tam yuvalara oturuyor diye düşünüyorum ama yanılıyor da olabilirim yanılıyorsam de kesersem facia :(

Aslında 39 ve 50 litre çantaların Alt kısmının ölçüleri olsa tam net fikrim olacak...

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Testere ile kesme bence, çok kaba bir kesim olur. Spiral makine ile tıraşlama yapa yapa yerine oturduğu zaman işlemi bırakırsın, ama testere ile kesersen 1-2 mm fazla kesme ihtimalin yüksek ve böyle bir durumda o çanta boşken bile huzur bozucu vuruntu ve ses yapabilir

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Testere ile kesme bence, çok kaba bir kesim olur. Spiral makine ile tıraşlama yapa yapa yerine oturduğu zaman işlemi bırakırsın, ama testere ile kesersen 1-2 mm fazla kesme ihtimalin yüksek ve böyle bir durumda o çanta boşken bile huzur bozucu vuruntu ve ses yapabilir
    İletinizi görmeden işe giriştim ve yaptım bile Evet dediğiniz gibi işçiliğe ehemmiyet versem de testerenin inçe oluşu, sağa sola kendi kendine yönlenmesi yüzünden kötü oldu. Pazartesi ofiste havya ile o kötü görüntüyü düzelteceğim. Sonuç olarak oldu, yuvalara oturdu. Sadece lastik pabuçlar yükseklik yaptı, onları söktüm. Şimdi onların yerine sünger yada sesi engelleyecek başka birşey koyacağım. Çünkü mevcut pabuçlar çantanın kasılmasına neden oluyordu, muhtemelende bu nedenle o kesip kısalttığım parçaları kırabilirdi.

Biraz tez canlı olduğumdan bu gibi durumlar çok karşılaşıyorum. Düşünmeden, etmeden, araştırmadan alıyorum, sonrası da bu hikayede olduğu gibi işte :(

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İletinizi görmeden işe giriştim ve yaptım bile Evet dediğiniz gibi işçiliğe ehemmiyet versem de testerenin inçe oluşu, sağa sola kendi kendine yönlenmesi yüzünden kötü oldu. Pazartesi ofiste havya ile o kötü görüntüyü düzelteceğim. Sonuç olarak oldu, yuvalara oturdu. Sadece lastik pabuçlar yükseklik yaptı, onları söktüm. Şimdi onların yerine sünger yada sesi engelleyecek başka birşey koyacağım. Çünkü mevcut pabuçlar çantanın kasılmasına neden oluyordu, muhtemelende bu nedenle o kesip kısalttığım parçaları kırabilirdi.

Biraz tez canlı olduğumdan bu gibi durumlar çok karşılaşıyorum. Düşünmeden, etmeden, araştırmadan alıyorum, sonrası da bu hikayede olduğu gibi işte :(
    250 TL ye de 50lt lik çanta var, 800 TL verip yamaha marka alıp testere ile girişmek olmamış, servise sorsaydınız bir çözüm bulurlardı belki.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    öneri olarak ben demiri genisletin yazicaktim siz cantayi kesmisiniz neyse hayirli olsun

Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öneri olarak ben demiri genisletin yazicaktim siz cantayi kesmisiniz neyse hayirli olsun
    Demiri kesmek daha zor olacaktı ve o demir başka çanta için kullanılamayacaktı :( Çanta ise yine hem nmax hem xmax' te kullanılabilir. Çantada ufak bi modifiye oldu sadece, şu an için sıkıntı yok. Sabah oğlumu okula bırakırken o halter tarzı çantasını attım çantaya, bir de yaslanmasını tembihledim. Bi sıkıntı olmadı. Ayrıca dün akşam caddeye çıkıp 50-60 hız yaptım. Dengede de sorun yok.
    Kestiğime pişman değilim tek üzüldüğüm işçilik kötü oldu. Testere ince olunda keserken sağa sola yalpalandı, pek düzgün kesemedim. Bi ara kestiğim yerleri ya havya ile yada eğe ile düzleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 TL ye de 50lt lik çanta var, 800 TL verip yamaha marka alıp testere ile girişmek olmamış, servise sorsaydınız bir çözüm bulurlardı belki.
    Mala değer vermem diyemeyeceğim. Malesef veririm. Hevesle aldığım bi eşyada bir çizik oldu mu gözümden düşer, artık daha hor kullanırım.
    Çantada modifiye yapmam tamamen psikolojik. 2. el alınca 176 tl farketti. Oysa gidip sıfır alsaydım bayii bana bu çanta bu demire uymaz diyecekti ve bu iş başıma gelmeyecekti :( Üstelik dediğim gibi satıcıya güvendim, pek kontrol etmedim ve kapalı otoparkta, karanlıkta teslim alınca çantanın reflektöründeki çatlağı da kontrol etsemde zaten göremezdim. çok karanlıktı. Neyse günahı boynuna...
    Böyle herşey üstüste gelince çantadan soğudum. Satıp 39 l almak bi seçenekti. Ama dedim ya psikolojik. Hatun dırdırı vs. bir de bu iş başıma gelince anasını satim dedim, kestim. Bunun günahıda benim boynuma. Yapacak birşey yok artık.

Hala aynı çantayı kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yok. Plastiği kaliteli bişiymiş ki kestiğim yerler zayıflayıp kırılmadı.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    nmax'e 50 lt yakışmıyor (Bana göre) ben 39 lt aldım size de tavsiyem aldığınız yere götürüp değiştirmeye çalışın. Üstünü vermek istemezlerse yerine aksesuar vs alırsınız.. Başka türlü satmaya çalışmanız size çok zarar ettirir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)