Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Balata problemi (imdat)

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Selamlar, su an motorun basindayim. On balatayi degistirdim, hidroligi yeniledim..

1- kuba filinta 200
    2- ön fren disk
    3- uyumlu marka deltaforce balata usülüne uygun takildi
    4- pistonlar söküldü, benzin ile temizlendi, yuvalarin ic kismi guzelce silindi.
    5- Yeni dot4 hidrolik koyuldu, havasi alindi.
    6- pistonlar en dipte normal pozisyonda duruyor.

problem,

tekerin ic kisminda olan balata diske yapisik duruyor, digerinde sorun yok 1mm kadar boslugu var. Teker dönmüyor.

Hic ugrasmayip balatayi zimparalayarak pratik yonteme basvurmadan once sizlerede danismak istedim.

Yanitlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

alt fren merkezini amontisore baglayan civatalari gevsetip, insan gibi sıkınca iki balata orta noktasini buldu. Demekki balata degisiminden yapilan tum islem sonrasinda bu vidalari gevsetip tekrar abanmadan sıkinca kaliperde kendi hizasini aliyormus.

Birde fren hidroligi bazi bunyelerde allerjik reaksiyon yapiyomus. Eldiven takmak lazimmiş.

Anaaaa kaşi kaşi bitmedi kipkirmizi oldu elim yahu...

Neyse... saglicakla kaliniz 😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    zaten balata diski silmeli diye biliyorum fren yağını doğru koyduğunuza emin olun dot 3 dot 4 olayı var çinliler dot 3 kullanıyor çoğu artı olarak dot 4 sanırım kimyasaldı boyaya zarar vermez ama dot 3 boyayı hallediyor haberiniz olsun

Muhtemelen baskı yapan balatanın pistonları tutmuş vaziyette,söküp o ringleri ve pistonları temizleyin,sökülemeyen tipte imal edilmişse komple baskı sistemini değiştirin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)