Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletler İçin Trafik Sigortası Zorunlu mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun Aleykum;

Arkadaşlar yeni motor almayı düşünüyorum 2. el , borcu harcı yok ruhsatı da üstüme alıcam ama trafik sigortası hakkında sorularım var öncelikle;

Trafik Sigortası yaptırmam şart mı, yaptırmazsam herhangi bir cezası varmı ?

Yaptırırsam fiyatı ne olur ve ne zamana kadar süresi geçerli olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Trafik sigortası motosikletler için de zorunludur. cc farketmez. 125cc imzamdaki motoru 60 küsür liraya yaptrıdım ben. Fiyat motordan motora değişebilir.
    Cezası da var diye biliyorum. Zorunlu T.S. diyolar çünkü.
    Süresi 1 senedir bu arada.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    gerekli canim kardesim. hemde ilk yaptirman gereken sey zorunlu trafik sigortasidir

peki nerde yaptırabilirim bilginiz varmı güzel insanlar ? yani bi acentemi yoksa sigorta şirketleri yaparmı ? motorum mondial 125 KT.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    adı üstünde sigorta Allah göstermesin bir kazaya karışırsan sen bu borcun altından kalkarım dersen yaptırma ama polis ilk çevirmede motoru bağlar sen 50-100 liradan kaçarken hem otopark ve çekici ücreti hemde ceza ödemek zorunda kalırsın. Sigortasız hiç bir şekilde motora binmeyelim arkadaşlar..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigorta şirketleri ve onların acentelerinde yaptırabilirsin.Yaptırmadan önce en az 3-4 farklı şirkete fiyat sor çünkü aynı motoru farklı şirketler çok farklı fiyatlara yapıyor bazen kampanyalar indirimler oluyor.Bir de arka arkaya iki sene aynı şirkete yaptırırsan 2. sigortada hasarsızlık indirimi olabiliyor.

ya forumda gördüm yıllığa 34 Liraya yapan da var 88 TL ye yapan da şimdi öğrenciyim aradaki 52 Lira benim için önemli ama karasızım tabi araştırma yapmak gerek zorunluysa yapılması gerekiyor....

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Pendikty61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya forumda gördüm yıllığa 34 Liraya yapan da var 88 TL ye yapan da şimdi öğrenciyim aradaki 52 Lira benim için önemli ama karasızım tabi araştırma yapmak gerek zorunluysa yapılması gerekiyor....
    Öğrenci indirimi yok malesef hatta bindirimi var. Öğrenciysen 30 yaşından küçüksündür kesin, bu nedenle sadece kâr amacı güden sigorta şirketleri tarafından en riskli sürücü grubunda olduğun göz önünde bulundurulur ve çok fazla prim ödersin.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenci indirimi yok malesef hatta bindirimi var. Öğrenciysen 30 yaşından küçüksündür kesin, bu nedenle sadece kâr amacı güden sigorta şirketleri tarafından en riskli sürücü grubunda olduğun göz önünde bulundurulur ve çok fazla prim ödersin.
    Ne güzel memleket ne yapalım katlanıcaz..

Merhabalar arkadaşlar ben 2. El bir kymco süper 8 aldım geçiçi ruhsatını aldım yani noterden satışını aldım maalesef trafik sigortasını yaptırmadan kullandım ruhsatın aslınıda almayan gidemedim üşengeçlikten 4 ay oldu ve satmaya karar verdım alıcıda cıktı ama alım satımda nasıl bir yol izleyeceğim ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    noterde satış yap devam

Yani trafik sigortası ve ruhsat gerekmıoyormu noterde asıl ruhsatı ıstemezlermı geçiçi ruhsat varya bende o bakımdan dıorm

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortasız yakalanırsan cezası var. Sigortayı geç yaptırırsan yine cezasını da üstüne ekleyip yaptırıyorsun, bu da demek oluyor ki o parayı senden öyle ya da böyle alıyorlar, yaptırıp binmekte fayda var Ben en ucuz internet üstünden yaptırdım. Bilgileri doldurduktan sonra pahalı geldi, sayfayı kapattım.
    İletişim bilgini verdiğin için onlar ertesi gün arıyorlar seni, o en ucuzu oluyor işte

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    şirkete, motorun cinsine, plakaya, ruhsat sahibinin yaşına, daha önce kaza yapıp yapmadığına, ceza yiyip yemediğine göre değişkenlik gösteriyor.
    ben honda cbr250r aldım, 195 lira ile 400 küsür lira arasında teklif vardı. en ucuz güneş sigortadaydı, oradan yaptırdım.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Yaş küçük olduğu için kaza riski yüksek deyip fazla çıkıyor sigorta hele ki ilk motorun ise baya baya yüksek fiyatlar gelecektir

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    sigorta çok gerekli kardeşim başına bir şey gelse önce trafik sigortası soruyorlar.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    çok gerekli kesin bir yerde kaza yapcaksın sonra vah halime dersin

nusarname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 rs
    kardeş 100 200 tl den kaçma bence banada az çıkar diye 1 motor aldm tam 1800tl trafik sigortası çıktı oda en ucuzu anadolu sigorta dierleri hep 2000 2600tl arası deişiyor neyse ben ödemedim aldımtan sonra o fiyatı görünce tabiki ödemedim öyle 8 9 ay kullandm 1 baktm ne görem artık acıdılarmı bilmiyorum fiyat yükselmesi gerekirken 1200tl ye düşmüş bende gidip direk ödeyip kurtuldm

evet zorunlu, üstüne devir aldıktan sonra 15 günlük ücretsiz sigorta hakkın oluyor, hiç yaptırmazsan bişey olmaz, polis sorgulama yaparda sigortanın olmadığını görürse o anda sigortacıyı arayıp hemen yaptırabilirsin, ama gün geçtikce cezası falan oluyor mu bilmiyorum, eğer oluyorsa bu sistem saçma cezasını ödüyorsakda o zaman sigortalı olmalıyız falan filan

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    adam 5 yılda ikna olmuştur herhalde sigorta gerekliliğine..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)