Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletiyle içsel bağ kuranlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    İstanbul trafiğinde rahat edeyim diye maxi scooter aldım fakat iş değişikliği sebebiyle güneyde 6 ay geçirdim. bulduğum her fırsatta taş toprak demeden yüksek rakımlara çıktım orman yollarına girdim ıssız koylara indim. ilkbahardan sonbahara 12.000 km yapmışım. motor 20bin oldu istanbul'a dönünce. biri bana aynı motorun 5bin km'si ile değiştirelim mi deseler hayatta kabul etmem. bu kadar anı paylaşmışım yollarda, doğanın içinde bırakır mıyım keratayı. böyle düşünen başkaları da var mı merak ediyorum. yoksa manyaklık mı nedir?
    zabuzaretta, mombohunter ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğinde rahat edeyim diye maxi scooter aldım fakat iş değişikliği sebebiyle güneyde 6 ay geçirdim. bulduğum her fırsatta taş toprak demeden yüksek rakımlara çıktım orman yollarına girdim ıssız koylara indim. ilkbahardan sonbahara 12.000 km yapmışım. motor 20bin oldu istanbul'a dönünce. biri bana aynı motorun 5bin km'si ile değiştirelim mi deseler hayatta kabul etmem. bu kadar anı paylaşmışım yollarda, doğanın içinde bırakır mıyım keratayı. böyle düşünen başkaları da var mı merak ediyorum. yoksa manyaklık mı nedir?
    Benimde öyle :D
    cbr 500 r alacaktım bunu satıp üzerine de ekleyip ama kıyamadım bende 2. olarak alacağım :D Hem çok az yakıyo hemde hiiiç yolda bırakmadı beni çinli felan ama maşallahı var.
    Motor Mondial mc roadracer 125
    emiliosantos bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Piaggio tutkusu başka bir şey. Bakımını yaparsan seni yıllar boyu sorunsuz taşır. Ben bunu satıp 150cc birşey alacaktım ama çeşitli nedenlerden dolayı vazgeçtim. Artık aramızda bir bağ oluştu. Şu sıralar yıka beni diyor ama elim ermedi bir türlü.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Piaggio tutkusu başka bir şey. Bakımını yaparsan seni yıllar boyu sorunsuz taşır. Ben bunu satıp 150cc birşey alacaktım ama çeşitli nedenlerden dolayı vazgeçtim. Artık aramızda bir bağ oluştu. Şu sıralar yıka beni diyor ama elim ermedi bir türlü.
    yıkayınca da güzelleşmiyor mu kerata :] bakımını aksatmadım ama cidden enduroların girmek istemeyeceği yollara soktum bana mısın demedi. o kadar dağ taş çukur yaptıktan sonra 15.000 bakımında usta'ya yaşıyor mu hala dedim hiç bir sıkıntısı yok biraz vidaları sıkıp temizliycez devam et dedi

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Bende de var o. Arada sigara içmeye gittiğimde okşayıp seviyorum. Yerden çamur alıp kıçına sürüyorum daha sexy görünüyor.
    emiliosantos ve killingroad bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ben daha alalı 800 km olmuş ama günde 3-4 kez bi bakıp geliyorum. Derste molaya çıkınca gidip bakıyorum. Gece yatmadan bi gidip bakıyorum. Az oturuyorum. Böyle değişik bi his. Anlatılması biraz zor.
    emiliosantos ve mombohunter bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    herkesin kendine göre mantıklı sebebi vardır ama ben bu yükselteyimcileri anlamıyorum. yadırgamıyorum yanlış anlamasın ama bana hiç bir kızın vermediği keyfi, huzuru, özgürlüğü veren bu aletten daha iyisini alıcam diye ayrılamam, ömrü bitene kadar.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Motorumu seviyorum ama gözüm sürekli başka motorlarda kendimi durduramıyorum. Param olsa bisürü motor alırım :D

Motosikleti
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu seviyorum ama gözüm sürekli başka motorlarda kendimi durduramıyorum. Param olsa bisürü motor alırım :D
    merak ediyorum bu farklı bakış açılarının psikolojik bi açıklaması var mı diye? her insan daha iyisini ister, değişiklik güzeldir vs ama vazgeçme eşiğine gelince bunu eylem olarak kolayca yapabilir mi onu merak ediyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Eğer ilk motorunuz ise ve maddi durumunuz müsait ise satmayarak kenarda tutabilirsiniz, yapan arkadaşım var. Birlikte iyisiyle kötüsüyle anılar yaşamış olabiliriz, ben de duygusal bağ kuranlardanım ama her son yeni bir başlangıç olarak bakarım olaylara. Bu her iki taraf için geçerlidir. Sizin motorunuzu satın alan kişinin uzun zamandır hayal ettiği bir motordur belki sizin gibi duygusal bağ oluşacak yeni sahibi ile. Onunla yeni maceralar yaşaması da en az kendim gezmişim gibi sevindirir beni.

Ben genel olarak yaşanmışlığın güzel bir şey olduğunu düşünürüm. İkinci elcilerden, malum siteden vs. kullanılmış ürün almayı severim (her üründe değil tabii ki) hepsinde bir yaşanmışlık vardır. Yeni aldığım ayakkabımı da biraz üstüne basar o sıfır halini bozarım. Simetriyi de hiç sevmem asimetri candır. Nerelere geldi konu.

Deli diyorlar bana, desinler değişemem...

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    bir keresinde motoru iki kere satmıştım :D her seferinde adama kendimi acındırıp geri almıştım :D
    emiliosantos ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dile kolay, ben şu anki motorumla 65.xxx kilometredir beraberim. Üstüne 2 motor sattım, bunu satmadım. Çok doğru bir karar vermişim. Arasıra yanından gçerken, ''naber len kerata?'' diye top case e falan bi şaplak atarım. 2 gündür görüşemiyoruz, her gün arayıp soruyorum bıraktığım kişilere, nasıl, güneşte falan kalmasın, çor-çocuk üstüne çıkmasın diyorum. Dayanamayıp akşam almaya gideceğim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    18.03.2016 tarihinde 41 bin kilometrede aldım ve şu anda 62.5xx kilometrede. yani 21 bin kilometreyi geçti ve yarın tam olarak 1 sene 7 ay olacak beraberliğimiz yani 570 gündür bende diyeceğim yarın. ortalama günde 37,7 kilometre gezmişim.

hiç unutmam bir gün özel sebeplerden dolayı motosikletim ile baş başa sokakta yattım. ilk zamanlar satmaya çalıştım fakat engeller çıktmıştı ve satamamıştım.

hatta satmaya götürdüğümde motoru gösterirken biraz üzüldüğümüde itiraf edeyim. şimdi onu asla satmayacağım, bir ömür benim olacak.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dile kolay, ben şu anki motorumla 65.xxx kilometredir beraberim. Üstüne 2 motor sattım, bunu satmadım. Çok doğru bir karar vermişim. Arasıra yanından gçerken, ''naber len kerata?'' diye top case e falan bi şaplak atarım. 2 gündür görüşemiyoruz, her gün arayıp soruyorum bıraktığım kişilere, nasıl, güneşte falan kalmasın, çor-çocuk üstüne çıkmasın diyorum. Dayanamayıp akşam almaya gideceğim.
    .....

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Daha iyisini alacak imkanım doğar doğmaz motordan soğurum binmek bile gelmez içimden 3-5 demem satarım
    Mekanik birşeye vefa diye bir duygu beslemem asla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben motosikletimle cinsel bağ kuruyorum. Tahrik ediyor beni, yumusacik selesi falan....

Ya hu bu ne bicim basliktir,ne bagi ne duygusu, bizim emrimizdeki metal bir makina alt tarafi. Sen bu gidisle ileride cikacak yapay zekalara yada humanoid lere asik falanda olursun. Neyin kafasini yasiyorsunuz anlamiyorum.

Motosikleti
    Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosikletimle cinsel bağ kuruyorum. Tahrik ediyor beni, yumusacik selesi falan....

Ya hu bu ne bicim basliktir,ne bagi ne duygusu, bizim emrimizdeki metal bir makina alt tarafi. Sen bu gidisle ileride cikacak yapay zekalara yada humanoid lere asik falanda olursun. Neyin kafasini yasiyorsunuz anlamiyorum.
    haklısın ona anlam yükleyen bizleriz. ama ben ona minnet duyuyorum çok acayip anlar paylaştım o metal makine sayesinde, göremeyeceğim yerler manzaralar gördüm sıkıldığım daraldığım anlarda emri verdim uzaklaştırdı beni. kaşı gözü aklı duygusu olanlardan daha fazla anlam yükledi hayatıma. sana da cinsel deneyimlerinde mutluluklar diliyorum. motul kullanmayı unutma daha keyifli anlar yaşarsın.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bazı şeyler sadece ulaşım aracı değildir. Motosiklet sizin için çok değerli olmayabilir fakat birçoğumuz için çok değerli. Boşuna demir at demiyoruz. Bir atla jokeyin arasında nasıl bir bağ varsa bir motosikletle de bir insan arasında bağ olabilir. Her şey sadece cinsel bağ değildir. Bazı zamanlarda hiç arkadaşınız dostunuz yokken, yalnızlık çekerken o motosiklete binip uzaklara gitme hissini eminim birçoğumuz hiçbir şeye değişmeyiz.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İnsanları ve doğayı sevin, makinaları değil.
    New Shamy bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yanlız değilmişim. Makinalara insandan daha çok değer verdiğim doğrudur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)