Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sertifikamı 1yıldır bekletiyorum! Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlarım abilerim merhaba öncelikle. B ehliyetim var. 1 yıl önce de 2016 Eylülde a2 için sınavlara falan girip sertifikamı aldım ancak hala işletmedim ehliyetime. Randevu almadan önce ne gibi işlemler yapmam gerekiyor öncelikli 3 merak ettiğim soru 1) hangi bankaya gidip ne kadar yatırmam gerekiyor bi kaç para yatırılıyomuş galiba 2)tekrar sağlık belgesi almam lazım mıdır? 3)sertifikanın geçerlilik süresi ne kadardır
    Teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı ozanaykds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım abilerim merhaba öncelikle. B ehliyetim var. 1 yıl önce de 2016 Eylülde a2 için sınavlara falan girip sertifikamı aldım ancak hala işletmedim ehliyetime. Randevu almadan önce ne gibi işlemler yapmam gerekiyor öncelikli 3 merak ettiğim soru 1) hangi bankaya gidip ne kadar yatırmam gerekiyor bi kaç para yatırılıyomuş galiba 2)tekrar sağlık belgesi almam lazım mıdır? 3)sertifikanın geçerlilik süresi ne kadardır
    Teşekkürler şimdiden
    1) A1,A2 VE A HARÇ ÜCRETİ + DEĞERLİ KAĞIT+ VAKIF PAYI 143,70 TL+ 117 TL + 22 TL
    Çoğu banka alıyor. Bazı bankalar vakıf payını almıyor. Halkbank hepsini tahsil ediyor.
    2) Yeni tarihli sürücü olur sağlık raporu istenebilir. Almakta fayda var. Sağlık ocağı aile hekiminden ücretsiz
    3) Sertifika geçerlilik süresi 2 yıl.

Çok teşekkürler bir sorum daha var , Ehliyetim eski tip ehliyet onun için de ekstra bir ücrey yatırmam gerekli midir yoksa bu ücretler kapsıyor mu

ekstra ucret vermenize gerek yok zaten verdiginiz harclarda kart ucreti var

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Sağlık kontrolüne gerek yok, dosyan elinde heralde dosya içerisinde sertifikan, sağlık raporun, okul diploma fotokopisi, bir de yanlış hatırlamıyorsam temiz belgen olması lazımdı.
    Daha sonra ben akbanktan yatırdım 22 lira, gidip ehliyet için para yatırmam gerekiyormuş de söylüyorlar zaten tam adını unuttum polisle ilgili bişiydi.
    Sonra vergi dairesine gidiyosun, 143 küsür lira ehliyet harcı 117 lira kart ücreti ödüyosun sana 2 kağıt veriyolar onunla birlikte emniyete gidiyosun, ehliyet bölümüne gidiyosun istersen gitmeden önce randevu alabilirsin. Orda tüm işlemlerin halloluyor zaten sana geçici belge veriyorlar 15 gün geçerli ehliyetinde 10 güne felan geliyor kargoyla. Bana 6 günde gelmişti.

saglik belgesinin gecerlilik suresi 6 ay degil miydi ? eger oyleyse tekrar isteyecekler

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    2 yıl geçerli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)