Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuryelerin, Seni Geçeceğim Anlayışı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    istanbul'da motosiklet kullanan herkesin başına mutlaka geldiği bir olaydır. Lokantaların paket servis elemanlarını zaten biliyoruz, onları bu konuya dahil etmiyorum bile. Benim sinirlendiğim nokta köprü yollarında, otoyollarında rastladığımız genelde evrak kuryeliği yapan, ybr/cbf/tvs tarzı motor kullanıp çenesi açık kask takan arkadaşlara. Bu arkadaşlar trafik varken ve diğer tüm motorcular uslu uslu emniyetten giderken arkadan sizi taciz eder, ilerde emniyete biri gelince herkes arka arkaya durduğu zaman bu arkadaşlar, sizin içinizden geçeceğim mantığıyla herkesi deler geçer en önden devam etmeye çalışır. Yol açıldığı zaman ise durumlar 180 derece tersine döner, onlar artık uslu bir çocuk olmuşlardır çünkü altlarındaki aletler 100 km hıza anca çıkacakları için sağdan sağdan usulca devam ederler çünkü az önce duran trafikte içinden geçmeye çalıştığı kişiler boş yolda onları delecektir. Çok sinirliyim forum bu arkadaşlara eminim sizinde başınıza gelmiştir.
    roadpeople bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bende bir kuryeyim ancak meslektaslarim yolda beni bile sıkıstırıyor bu zaten onum tikali acik olsa ben gidecegim yok o illa en one gecicek ne desem bos yaptirim yok
    serif abi ve birbilent bunu beğendiler.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    kuryelerle ilgili önyargıları anlıyorum ama mesleki anlamda zamanla ilgili yedikleri baskıdan bizim pek haberimiz yok. biz ulaşım veya keyif için 2 teker üstündeyiz onlar 4 mevsim 12 ay. bu arada ben de her gün kıta değiştirdiğim için aynı sıkıntıları yaşıyorum ama ekmek paraları diyip geçiyorum
    escape0813 ve killingroad bunu beğendiler.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Evet bende arkadan gelen kurye arkadaşlara herzaman yol veriyorum. Onlar benim için öncelikli. Onlara saygı duymak lazım. Ben sabah birde akşam kullanıyorum. Kurye arkadaşlar bütün gün motor kullanıyorlar. Kolay bir iş değil İstanbul trafiğinde o kadar saat motor sürmek. Trafik'te sabırla olmak lazım. Arabalardan çok motosikletler beni yoruyor yolda giderken. Biri sağdan biri soldan, E-5'te deli gibi giden arkadaşlar var)

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryelerle ilgili önyargıları anlıyorum ama mesleki anlamda zamanla ilgili yedikleri baskıdan bizim pek haberimiz yok. biz ulaşım veya keyif için 2 teker üstündeyiz onlar 4 mevsim 12 ay. bu arada ben de her gün kıta değiştirdiğim için aynı sıkıntıları yaşıyorum ama ekmek paraları diyip geçiyorum
    ben hem keyif için hem de iş gereği teker üzerindeyim. Kimi zaman ben de şirketimizin evraklarını Istanbul'un bir ucundan diğer ucuna yetiştirmeye çalışıyorum fakat kimseyi biçecek gibi sürmüyorum.Her mesleğin zorlukları var 4 mevsim 12 ay motor üzerinde gidiyor diye bu benim üzerime çıkması gerektiği anlamına gelmiyor.Şahsen ben de sadece yolda kar olduğu zaman çıkmıyorum onun haricinde yağmur,fırtına gibi durumlarda hep motor üstünde oldum.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Kuryeler bu işin kralıdır.
    Tabi olarak Kral geçerken yol vereceksin
    xterkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)