Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yunuslara 20 Yeni Motosiklet Alındı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

İZMİR Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan motosikletli yunus timlerine 20 yeni motosiklet alındı. Motosikletlerin hizmete alınmasıyla ilgili Halkapınar semtindeki Motosikletli Polis Timler Amirliğinde düzenlenen törende konuşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, yeni alımla yunus timlerince kullanılan motosiklet sayısının 60'a yükseldiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde bu sayıyı 110'a çıkarmayı hedeflediklerini, bunun için de eğitimlerle yunus timlerinde görev yapacak nitelikli personel sayısını gün geçtikçe artırdıklarını ifade eden Aşkın, İzmir'in huzuru için gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi. Törende daha sonra görevli polisler hizmete yeni alınan motosikletlerle gösteri sürüşü yaptı.
    yüksel66 bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://iasbh.tmgrup.com.tr/e07103/7...918373527.jpeg

İZMİR Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan motosikletli yunus timlerine 20 yeni motosiklet alındı. Motosikletlerin hizmete alınmasıyla ilgili Halkapınar semtindeki Motosikletli Polis Timler Amirliğinde düzenlenen törende konuşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, yeni alımla yunus timlerince kullanılan motosiklet sayısının 60'a yükseldiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde bu sayıyı 110'a çıkarmayı hedeflediklerini, bunun için de eğitimlerle yunus timlerinde görev yapacak nitelikli personel sayısını gün geçtikçe artırdıklarını ifade eden Aşkın, İzmir'in huzuru için gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi. Törende daha sonra görevli polisler hizmete yeni alınan motosikletlerle gösteri sürüşü yaptı.
    MTV vergilerinin küçük bir kısmı güzel yerlere gitmiş anlaşılan. Büyük kısmı acaba kimlerin cebinde.
    Shrieker bunu beğendi.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Niye BMW almışlar ki keşke HONDA yada TRIUMPH alsalarmış...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Asayiş de açıklasa ya aldıkları motosiklet sayısını. Geçenlerde trafikteki artan GS sayısını görünce "millette ne para var be" dedim içimden. Ben elimdeki MT'yi korumaya çalışıyorum millet çatır çatır GS 1200 alıyor. Sonra tesadüfen şahit oldum ki adamlar sivil polismiş.
    Shrieker bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Halkın asayişi içi harcanan paraya acınmaz motosiklette araç'da yelek'de eğitimde sürekli yenilenmeli ve verilmeli halk için gereken asayiş sağlandığı sürece göze batmaması lazım. Sağlanıyorsa tabi.
    İsraf nedir diye yazsak devletin paraları nasıl hiç ediliyor diye yazsak ne çıkar. 268 Araç çıkarmı mesela bir kişiye bu lüks verilirse bunun adı ne olur. Bunun ücreti benzini vergisi kim tarafından karşılanır ? Çığır açtık bilimde değil ekonomide değil sağlık'da değil eğitimde değil cahillik'de ? buna'da inanmıyorum bir insan bu kadar görü yeteneğini kaybetmiş olamaz.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bursa'da evim ve eski işyerim gayrimeşrunun her türlüsünün çok yoğun olduğu mekanlar. Bugün zehir tacirleri olsun hırsız tayfası olsun ortalıktan en azından
    eksilmiş ve terki diyar etmiş durumda. En azından benim şahit olduğum kadarıyla Bursa dışındaki illerde işlerine devam ediyorlar. Ufacık bir ihbarda bile yunus
    ekipleri bir kaç dakika içerisinde olay yerine ulaşıp gereğini yapıyor. 20 değil
    200 motor alınsın . Ben rx3 le idare ederim. Yeterki toplum huzur içerisinde olsun. Sevgiler bütun 2teker aşkıyla yananlara.
    chetaq, polo34 ve aokuyumcu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halkın asayişi içi harcanan paraya acınmaz motosiklette araç'da yelek'de eğitimde sürekli yenilenmeli ve verilmeli halk için gereken asayiş sağlandığı sürece göze batmaması lazım. Sağlanıyorsa tabi.
    İsraf nedir diye yazsak devletin paraları nasıl hiç ediliyor diye yazsak ne çıkar. 268 Araç çıkarmı mesela bir kişiye bu lüks verilirse bunun adı ne olur. Bunun ücreti benzini vergisi kim tarafından karşılanır ? Çığır açtık bilimde değil ekonomide değil sağlık'da değil eğitimde değil cahillik'de ? buna'da inanmıyorum bir insan bu kadar görü yeteneğini kaybetmiş olamaz.
    Yazdıklarınıza kısmen katılıyorum. Bize hizmet ederken güven içinde çalışmaları gerektiği düşüncesini sizinle paylaşıyorum, fakat bu motorize hizmet GS'lerle mi olmak zorunda? Araç ya da motosiklet takibi yaparken hangi ara sokakta GS'in performansını sergileyecekler? Ayrıca bu motosikleti kullanırken kendileri motosiklete yetebilecekler mi? Her türlü zırhlı aracı alsınlar emniyete sesimi çıkarmam ama kusura bakma, bu motosiklet olayı tamamen gövde gösterisi ve israf bence.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    fakat bu motorize hizmet GS'lerle mi olmak zorunda? ....
    ..
    gövde gösterisi ve israf bence.
    Orasını kimse bilmiyor, bunların alım yaparken danışmanları, satın almacıları nasıl karar veriyor bilmiyoruz.
    İhale yoluyla alınıyordur diye tahmin ediyorum.

Fakat bu motorlar pahalı. İhale nasıl BMW'de kalıyor. Acaba aynı segment de araç mı bulamıyorlar. Aslında var.
    Kandırılıyorlar mı?

Muamma.
    aquarist4 bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Yazdıklarınıza kısmen katılıyorum. Bize hizmet ederken güven içinde çalışmaları gerektiği düşüncesini sizinle paylaşıyorum, fakat bu motorize hizmet GS'lerle mi olmak zorunda? Araç ya da motosiklet takibi yaparken hangi ara sokakta GS'in performansını sergileyecekler? Ayrıca bu motosikleti kullanırken kendileri motosiklete yetebilecekler mi? Her türlü zırhlı aracı alsınlar emniyete sesimi çıkarmam ama kusura bakma, bu motosiklet olayı tamamen gövde gösterisi ve israf bence.
    Demek istediğim şu marka bu marka meselesi yada şu cc bu cc değil. demek istediğim Güvenliğe Eğitime Sağlığa ve Üretime harcan paraya acımam çünkü hepsinin gideri kadar getiriside var. Fakat harcanan paralar zevki ise buna her daim karşıyım Avatarımdanda anlaşılacağı üzere Anarşist bir düşünceye sahibim ve sol sağ gibi görüşlerimde yok.
    Bir ara BMW ile ortakmı çalışıyor bu emniyet dedim bir baktım araçlar Reno Fiat motorlar BMW ne alaka dedim. meğer gerçektende bir anlaşma varmış. Satın almacılar var içişlerinde Tıpkı askeriyede olduğu gibi ihale ile çalışıyorlar. mesela askeriyenin M.S.B İç Tedarik Bölge Başkanlığı var Her Şehrin Askeriyesine bu birim alış veriş yapıyor botundan tutun ununa kadar ve hepsi ihale olarak yapılıyor.
    Aynı şekilde İç işleri Bakanlığına bağlı bu satın almacılar ihaleye girip en uygun fiyatı BMW 'den almış olabilirler. Olabilir diyorum çünkü bilmiyorum.
    Yalnız ıspartaya gittiğimde orada 125 cc Yamaha Tricity Polis motoru olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım. Envanter neye göre şekilleniyor bilmiyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orasını kimse bilmiyor, bunların alım yaparken danışmanları, satın almacıları nasıl karar veriyor bilmiyoruz.
    İhale yoluyla alınıyordur diye tahmin ediyorum.

Fakat bu motorlar pahalı. İhale nasıl BMW'de kalıyor. Acaba aynı segment de araç mı bulamıyorlar. Aslında var.
    Kandırılıyorlar mı?

Muamma.
    1200 GS satış fiyatı BMW Türkiye'de 24200 Euro. 24200 x 4.30 = 104.060 TL. Devlet kendi içindeki kuruma verdiği için ÖTV ve Vergiyi almıyor diyelim o zaman 14970 Euro. 14970 x 4.30 = 64.371 TL. Bu motosikleti alıp da üstüne 2 kişi bindireceğine ver altlarına dolu Egea'ları, kar-kış, yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden kullansınlar. Yok araba sıkıştırdı, dengesi bozuldu kontrolünü kaybetti derdi de olmaz. Biz keyf için kullanıyoruz, onlarsa görev ifa ediyorlar. Motosiklet üzerinde olacaklarına otomobilde daha güvende olurlar. Görev yerine ulaşım süresi derseniz hiç birinin bu riski alacağını pek sanmıyorum..
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Biraz dedikodu olacak ama.
    Emniyetin kademesinde çalışan birisinden duyulmuş, bana söylenmiş bir şey. Çalışanı ben de tanıyordum ama şahsen duymadım.

BMW'nin ihalelerde düşük fiyat verip, sonra parçalarda giydirme yaptığı.
    Kademede düzgün yapıl(a)mayan motorların çok parça gereksinimi ve kısa zamanda hurdaya ayrıldığıyla ilgiliydi.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz dedikodu olacak ama.
    Emniyetin kademesinde çalışan birisinden duyulmuş, bana söylenmiş bir şey. Çalışanı ben de tanıyordum ama şahsen duymadım.

BMW'nin ihalelerde düşük fiyat verip, sonra parçalarda giydirme yaptığı.
    Kademede düzgün yapıl(a)mayan motorların çok parça gereksinimi ve kısa zamanda hurdaya ayrıldığıyla ilgiliydi.
    Lütfen yanlış anlaşılmasın; düşüncemi yazarken siyasi yaklaşmıyorum.

Jandarmanın Varadero'larını da İzmir'de özel bir servisin önünde gördüm kaç sefer. Araziden hiç çıkmıyorlar ya motosikletlerle!

Yaklaşık iki ay önce belki de daha fazla olmuştur, bir baktım motosikletli trafik polisi arka lastiği almış değiştirecek yer arıyor. "Yok mu sizin ilgili servisiniz? Kademeniz?"

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsraf vallahi alsın crosstourer africa twin yada tiger 800 neylerine yetmiyor illa alman olacak kazığı iyi sokuyorlar ya.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    ...

Yaklaşık iki ay önce belki de daha fazla olmuştur, bir baktım motosikletli trafik polisi arka lastiği almış değiştirecek yer arıyor. "Yok mu sizin ilgili servisiniz? Kademeniz?"
    İst.da eskiden kademeleri vardı, 10-15 sene önce. Sonradan ne oldu bilmiyorum.

Siyasi yaklaşsanız ne olur? Herkes istediğini konuşur.

20 kütüphane acildimi...?? Tabiki hayir....Bu kafayla 1000 motor alsan ne olur...

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istediğim şu marka bu marka meselesi yada şu cc bu cc değil. demek istediğim Güvenliğe Eğitime Sağlığa ve Üretime harcan paraya acımam çünkü hepsinin gideri kadar getiriside var. Fakat harcanan paralar zevki ise buna her daim karşıyım Avatarımdanda anlaşılacağı üzere Anarşist bir düşünceye sahibim ve sol sağ gibi görüşlerimde yok.
    Bir ara BMW ile ortakmı çalışıyor bu emniyet dedim bir baktım araçlar Reno Fiat motorlar BMW ne alaka dedim. meğer gerçektende bir anlaşma varmış. Satın almacılar var içişlerinde Tıpkı askeriyede olduğu gibi ihale ile çalışıyorlar. mesela askeriyenin M.S.B İç Tedarik Bölge Başkanlığı var Her Şehrin Askeriyesine bu birim alış veriş yapıyor botundan tutun ununa kadar ve hepsi ihale olarak yapılıyor.
    Aynı şekilde İç işleri Bakanlığına bağlı bu satın almacılar ihaleye girip en uygun fiyatı BMW 'den almış olabilirler. Olabilir diyorum çünkü bilmiyorum.
    Yalnız ıspartaya gittiğimde orada 125 cc Yamaha Tricity Polis motoru olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım. Envanter neye göre şekilleniyor bilmiyorum.
    Kimi zaman şirketler vergiden düşmek için de bağış yapıyorlar; İzmir de Polis araçları Hyundai accent, doblo, Ford Transit Connect, Ford Courrier gibi çok renkli mesela, bunların hepsi "satın alım" şeklinde değildir herhalde. Bir aralar da beverly motosikletle gezdiler kısa bir süre, sonra bunlar bir anda yokoldu. Trafikten çekilen araçlar bir süre sonra sözümona ihaleyle satılıyor ama sahipleri çoğu zaman önceden belli olsa gerek İhalelerden de pek kimsenin haberi olmuyor.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Honda alınsaymış fiyat/performans açısından...

Devlet, Bayrak, Asker sevdalısı biri olarak polislere karşı antisempatim var malesef. Kaç kere karakola gittim baştan savmaktan, şikayetimi geri almaya zorlamaktan başka birşey yapmadılar. Büyük bir çoğunluğu “Bana iş çıkartma şimdi.” kafasında insanlar.
    Geçen hafta bizim hastaneye bir hırsız girdi, polisi aradık ve şikayet üzerine gelen ekiple olan diyalogları duysanız cidden gülersiniz... Polisler geldi “yerde cüzdan bulup ihbar yapanlar siz miydiniz?” diyor hastane güvenliklerine. Daha neye niçin geldiklerinden haberleri yok, uslup kahveci dayı gibi. Ağızlarında kürdan. Gelip hiçbir kayıt vs yapmadan baktılar gittiler ayrıntılar zaten tam bir rezalet yani polisle geçen konuşmalar.

Geçen gün İzmir Konak pierin önünde trafik zabıtalar ile tartışan kuryelere şahit oldum. İçlerinden biri sinirle isyan ediyordu, zabıtaya “ Geçen hafta bizden bedava yemek istediniz biz de bedava vermedik diye şimdi yolda duran motora ceza kesitorsunuz değil mi? !!!.” diye bağırıyordu. Konak pierin orada kenarda durmuş kurye motosikletlerine ceza yazıyordu zabıtalar.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    ....

.. ama sahipleri çoğu zaman önceden belli olsa gerek İhalelerden de pek kimsenin haberi olmuyor.
    Mahalli veya küçük gazeteler olur ya. Onları takip et, denk gelirsin.

İhale ise gazetede yayınlamak zorunda. Mahalli gazetelerin geliri de bunun gibi ihale ilanlarıdır, ucuz ama kısıtlı okuyucu.
    aquarist4 bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar yanlış anlamayın da bmw daha sağlam daha az arıza yapmasından dolayı alınmış olabilir mi..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 İron Max
    Kanımca bu araçlar sokak için de kovalama yapamayacağı için büyük ihtimalle kodamanların eskortluğunu yapacaktır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)