Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egsoz Sesine Ceza Yazmışlardı MAHKEME CEZAYI İPTAL ETTİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haziran ayında Tarsus Batı Gişelerinde uygulama yapan trafik polis Ekipleri Beni durdurdu. Önce Motosikletimi ekipmanlı kullandığım için tebrik ettiler,Sonra evrak kontrolü yapıldı.Gidebilirsin dediklerinde Yoluma Devam ettim.Bir hafta Sonra eve ceza makbuzu geldi.Makbuzda Bağırtarak gitmiştir yazmışlar.8818 Talimatıyla yazılmış diyor.Bu Cezanın keyfi yazıldığını sulh ceza mahkemesine başvurarak motorumun boyun etiketi ses düzeyi kaç devirde ne kadar ses cıkarır yazısı,Tüvtürkden Muayene geciş onayı kağıdı,eger Ses düzeyim yüksek ise Tüvden Egsoz sesi düzeyinden kalacağımı belirttim,motosikletimin teknik bilgilerini içerir bilgileri ekledim,Sesi HANGİ TEKNOLOJİDEN YARARLANARAK ÖLÇTÜKLERİNİ SORDUM.Desibelmetre ile ÖLÇÜM Gösteren ÇIKTI kağıdını istedim.Bunlar Yok ise Kanunen dayanağı olmayan bu cezanın iptalini ya da BİLİR KİŞİ TAYIN edilmesini istedim.Mahkeme sizlerinde gördüğü şekilde cezayı iptal etti.Motosikletim GSX-F 750 cc Susturuculu egsozlu Bir motosiklet.
    Kanun, Egsozun modifiye edilse bile ses düzeyini aşmadığı sürece egsoza izin veriyor
    .

Gelelim Para iadesine :
    Bulunduğunuz yerdeki vergi dairesine dilekçe yazılıyor paramı iade et deniyor.Dilekce,Nufus cüzdanı fotokopisi,Mahkemenin vermiş olduğu iptal kararı hepsi birlikte Vergi dairesi muhasebesine Evark kayıttan geçirilip veriliyor.Dilekçede belirtilen İban Numarasına paranız 15 gün içerisinde iade yapılıyor.

Salurbey, DusenAdam, LynXMaSTeR ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

eline sağlık
    bsabora bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Valla tebrik ederim. Hakkının peşinden koşmak, koşsan da sonuca ulaşabilmek bu ülkede pek görülmeyen şeyler.
    bsabora bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Esasa degil usule bakmislar.
    "Kazazedeyi ben vurmadim. Atış talimi yaparken gelip kurşunuma kafa atmistir hakim beyim." diyerek ceza almayanlara benzemis.

Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esasa degil usule bakmislar.
    "Kazazedeyi ben vurmadim. Atış talimi yaparken gelip kurşunuma kafa atmistir hakim beyim." diyerek ceza almayanlara benzemis.
    Yani Ne demek istiyon sen şimdi ? yorummu yaptın. Neymiş esas olan ? Saçmalamışsın.
    www.jawa350cc.com

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    esası usülü yok.
    ölçüm olmadan kime nasıl ceza yazacaksın? esas olan nedir? gürültü. neyle ölçülür? mekanik bir aletle. kulakla değil. a bu çok gürültülüymüş diyemezsin. sana göre yüksek bana göre alçak ona göre daha yüksek.

ölçersin sesi dersin ki şu şu desibel. raporlayıp yapıştırırsın cezayı bu kadar basit.

not: forumda defalarca yazdığım gibi , orjinal egzozdan 1 desible bile yukarı olan egzoz takanlara binlerce lira ceza kesilmesi taraftarıyım. gürültü ile başkalarını rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok.
    bsabora ve emremm bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani Ne demek istiyon sen şimdi ? yorummu yaptın. Neymiş esas olan ? Saçmalamışsın.
    Boşver boş sen; doğru düzgün adaletin işlediği zamanları görmeyenleri. Bunlar ne haktan ne hukuktan ne adaletten haberdarlar. Sen hakkını ve adaleti elde etmişsin boş boş konuşuyorlar. Boş ver gitsin kendi yoluna, zaten yakında pek çokları gibi kaale almazsın
    bsabora bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2014
    Hakkını arayıp sonuca ulaşabildiğine sevindim. https://play.google.com/store/apps/d....decibel&hl=tr linkteki uygulamayla ölçtük sonucuyla da karşılaşabilirdin! Ee burası Türkiye...

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver boş sen; doğru düzgün adaletin işlediği zamanları görmeyenleri. Bunlar ne haktan ne hukuktan ne adaletten haberdarlar. Sen hakkını ve adaleti elde etmişsin boş boş konuşuyorlar. Boş ver gitsin kendi yoluna, zaten yakında pek çokları gibi kaale almazsın
    hayret ediyor insan bunlara,nizami motor kullanıyorum,egsoz sesini bende sevmem başkalarını rahatsız etmeyi vs. Keyfi bir işlem yapılmış biliyoruz öyle olduğunu itiraz ediyoruz arkadaşın yorumu ortada. Esasmış Usülmüş...esasında bizde 120 desibel egsoz vardıda Hakimi süslü cümlelerle yutturduk.Öyle işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı Fubiku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkını arayıp sonuca ulaşabildiğine sevindim. https://play.google.com/store/apps/d....decibel&hl=tr linkteki uygulamayla ölçtük sonucuyla da karşılaşabilirdin! Ee burası Türkiye...
    :D onada kalibrasyon isterdim...Trafiğe uygunmu değilmi sorardık.Dediğin gibi Türkiye burası.
    www.jawa350cc.com

benim egzoz cezamda standart dışı egzoz yazıyordu ve polis çevirmede yazdı, bende itiraz ettiğimde kabul edilmedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı Fubiku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha varmı öyle dalyarak polisler, onlar ne yapsın sistem olmayınca herkez kafasına göre :D

Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haziran ayında Tarsus Batı Gişelerinde uygulama yapan trafik polis Ekipleri Beni durdurdu. Önce Motosikletimi ekipmanlı kullandığım için tebrik ettiler,Sonra evrak kontrolü yapıldı.Gidebilirsin dediklerinde Yoluma Devam ettim.Bir hafta Sonra eve ceza makbuzu geldi.Makbuzda Bağırtarak gitmiştir yazmışlar.8818 Talimatıyla yazılmış diyor.Bu Cezanın keyfi yazıldığını sulh ceza mahkemesine başvurarak motorumun boyun etiketi ses düzeyi kaç devirde ne kadar ses cıkarır yazısı,Tüvtürkden Muayene geciş onayı kağıdı,eger Ses düzeyim yüksek ise Tüvden Egsoz sesi düzeyinden kalacağımı belirttim,motosikletimin teknik bilgilerini içerir bilgileri ekledim,Sesi HANGİ TEKNOLOJİDEN YARARLANARAK ÖLÇTÜKLERİNİ SORDUM.Desibelmetre ile ÖLÇÜM Gösteren ÇIKTI kağıdını istedim.Bunlar Yok ise Kanunen dayanağı olmayan bu cezanın iptalini ya da BİLİR KİŞİ TAYIN edilmesini istedim.Mahkeme sizlerinde gördüğü şekilde cezayı iptal etti.Motosikletim GSX-F 750 cc Susturuculu egsozlu Bir motosiklet.
    Kanun, Egsozun modifiye edilse bile ses düzeyini aşmadığı sürece egsoza izin veriyor
    .

Gelelim Para iadesine :
    Bulunduğunuz yerdeki vergi dairesine dilekçe yazılıyor paramı iade et deniyor.Dilekce,Nufus cüzdanı fotokopisi,Mahkemenin vermiş olduğu iptal kararı hepsi birlikte Vergi dairesi muhasebesine Evark kayıttan geçirilip veriliyor.Dilekçede belirtilen İban Numarasına paranız 15 gün içerisinde iade yapılıyor.

https://i.hizliresim.com/kXvpWD.jpg
    https://i.hizliresim.com/7yvdyY.jpg

Cezalara yapılacak olan itirazlarda "önce öde, sonra itiraz et" diye bir söylenti vardır halk arasında.

Yazınızda belirtmemişsiniz ama anladığım kadarıyla siz cezayı ödemeden itiraz etmişsiniz, öyle mi?
    bsabora bunu beğendi.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezalara yapılacak olan itirazlarda "önce öde, sonra itiraz et" diye bir söylenti vardır halk arasında.

Yazınızda belirtmemişsiniz ama anladığım kadarıyla siz cezayı ödemeden itiraz etmişsiniz, öyle mi?
    He aynen öyle. Cezayı ödemediği gibi bir de para iadesi alıyor
    emremm ve bsabora bunu beğendiler.

Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi oldu
    bsabora bunu beğendi.

Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cezayı odedim itiraz ettim..Fakat cezayı ödemedende itiraz edebilirsiniz.Ceza yazıldığı tarihten itibaren itirazı yaptınız ama ödemediğinizde Mahkemenin verdiği karar iptal yönünde değilse karar kesinleşiyor CEZAYI FAİZİYLE ÖDÜYORSUNUZ...İptal Kararı cıkarsa ceza otomatik olarak kalktığı için ödeme yapmıyorsunuz.
    chetaq bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzeldi. Karnım ağrıdı.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    emsal niteliğinde.
    bsabora bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Eğer sakıncası yoksa itiraz dilekçenizi de paylaşır mısınız ? Herkese örnek teşkil eder benzer durumlar için yardımı olur.
    bsabora bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

itiraz dilekçemi bulabilirsem kopyasını paylaşırım.Çünkü Hakimin katibine vermiştim.Fotokopi cekmedim diye hatırlıyorum.
    www.jawa350cc.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)