Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gece yarısı kaza yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle durumları fırsata çevirin 2-3-5 bin verebiliyorsa orda versin ve dağılın veremicektir muhtemelen o duruma göre yapılıcak en iyi şeyi yapmışsın, sigortayı ara yapılcakları o tarif edebilir
    Kask takmanın, hız yapmanın filan kimseye zararı olmadığını düşünen cahil değil miydin sen ?

Şaşırtmadı bu yorumun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    yorumlarınız için teşekkür ederim.Sabah ilk işim karakola gitmek oldu tutanakları alıp servise gittim olayı anlattım eksper gelip bakacak tek görünürde pek birşey yok arka plakalık komple sağ sinyaller koruma takozu değişecek gibi duruyor umarım arka maşada veya jantta bir sıkıntı çıkmaz 10 gün işe otobüsle gidip gelmemin dışında hiç bir sıkıntım olmayacak.Üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum teklifini kabul edip gitsem o şekilde devam edecekti belkide 500 metre sonra ölümlü yaralanmalı başka bir kaza yapacaktı gelen mala gelsin derdi varmış dayının oyüzden içmiş falan masal okuyordu enson.Suçunu kabul etmesi yine iyi en azından, hem suclu hem güclü değildi umarum birdaha yapmaz.
    infernus, RoofRoof, Salurbey ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarınız için teşekkür ederim.Sabah ilk işim karakola gitmek oldu tutanakları alıp servise gittim olayı anlattım eksper gelip bakacak tek görünürde pek birşey yok arka plakalık komple sağ sinyaller koruma takozu değişecek gibi duruyor umarım arka maşada veya jantta bir sıkıntı çıkmaz 10 gün işe otobüsle gidip gelmemin dışında hiç bir sıkıntım olmayacak.Üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum teklifini kabul edip gitsem o şekilde devam edecekti belkide 500 metre sonra ölümlü yaralanmalı başka bir kaza yapacaktı gelen mala gelsin derdi varmış dayının oyüzden içmiş falan masal okuyordu enson.Suçunu kabul etmesi yine iyi en azından, hem suclu hem güclü değildi umarum birdaha yapmaz.
    Siz yine de geç saatlerde dışarda pek dolanmayın. Hırlısı var hırsızı var aksi biri çıkar silah çekerler vs vs.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada yuk ve yolcu tasiyan araclarda alkol promil sınırı normal araclara göre cok dusuk. Bir iki yudum icilse geçer yasal sınırı.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Geçtiğimiz aylarda benim de başıma böyle bir olay gelmişti, arabayla park halinde dururken öndeki dayı geri geri yasladı bir güzel.

Benzer kısmı dayının alkollü oluşu, aynı durumda kaldık sigorta ödemez falan dedi polis. Fakat baktık ettik, sigorta senin hasarını her türlü karşılıyor benim bildiğim kadarı ile. Normal koşullarda sigorta senin hasarını karşılar, hasarı veren adama fatura etmez. Alkollü olduğun zaman hasar sana fatura ediliyor. Ama mağdur durumda olan tarafın hasarı karşılanıyor diye biliyorum.

Büyük geçmiş olsun, doğru olanı yapmışsın.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    ister trafik sigortasi ister kasko olsun, isin icinde alkol var ise herhangi bir odeme yapmaz, bu policede de yazar.

ama kime yapmaz, kazada kusuru olmasa bile alkollu surucuye yapmaz. Cunku Alkol yuzdeyuz kusuru dogurur. Magdurun hasarini karsi tarafin sigortasi karsilar ve kusurlu olan kendi musterisinden bunu tipki amme alacagi gibi icra yolu ile tahsil yoluna gider.

Son duzenlemeye gore ilk defa alkollu yakalanan surucunun ehliyetine 6 ay, bes yil icerisinde ikinci kez yakalanin 2 yil, daha fazlasinin ise 5 yil sure ile el koyulur. Bu arada ilk once para cezasi gelir, sonra mahkemeye cikar ve ehliyete el koyma ile trafik davranislari bilmemne kursuna gitme şerhini baglar. Ceza suresi dolar, bu kursa bir dunya para oder, para cezasini oder, gider yeni ehliyet icin basvuru yapar ona da degerli kagit harc hurc parasi oder, sonra alir ehliyetini...

Bence ceza yeterince caydirici.

Polisi olay yerini cagirmakla iyi etmissin, bir de tavsiyem yerde yattigin mevki guvenli ise ordan kalkma. Ambulans cagir. Bazi hasarlari sicagi sicagina hissedemezsin. Ve ambulans cagirilan kaza yerine polisin gelme reaksiyonu daha hizli olur.

Allah beterinden korusun, tum motodaş camiasindan da orada durup ilgilenenlerden razi olsun. Gecmis olsun guzel yurekli kardesim.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Önemli olan sizin zarar görmemiş olmanız. Adam gibi davranmışsınız. Herkes sizin gibi davransa o çakallar o şekilde trafiğe çıkma cesareti bulamaz.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    selam
    geçmiş olsun kardeşim, Allah korumuş .
    yaptığın bence de yapılması gereken şeydi, alkollü araç kullanıcıları diğer insanlar için büyük bir tehlike . o şahısın ilk alkollu araç kullanımı ise iyi bir ceza yer , sonrasında bir veya iki kere daha yakalanırsa hem mükemmel bir ceza yer ve ehliyet iptali gelir, psikolojik tedavi ve sonrasında doktoru değiştiğine dair ikna edebilirse tekrar ehliyetini alarak araç kullanabilir duruma gelir .
    senin durumun ise trafik sigortan, kaza tespit tutanağı, ruhsat ile serviste motorunu tamir ettirebilirsin. senin sigortayı yaptırdığı şirket ile servisin anlaşması var ise direk sigorta şirketine fatura kesip parasını alır , anlaşması yok ise faturayı keser parayı senden alır , sende faturayı trafik sigortası şirketine dilekce ile verip bir süre sonra parasını alırsın .
    trafik sigortasını yaptırdığımız firmanın yaklaşımı, geri ödeme hızı firmanın büyüklüğü ve adı ile alakalı. tekrar geçmiş olsun Allah büyük kazalardan korusun , tekeriniz kaymasın düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir de değer kaybı talebinde bulun. 3-5 kağıt fotokopi tutanak hazırlıyorsun, karşı tarafın sigorta şirketine kargoluyorsun. 15-20 gün sonra para hesabına yatıyor. Nereden baksan 500-1000 tl para alırsın. Ben arabam için 2 defa yaptım. 1.500 ve 1.100 tl paralar aldım. Adamla falan hiç muhatap olmuyorsun. Kağıtları gönder, dilekçeni yaz, paranı al. Otobüs-minibüs paran çıkar. Aman diyeyim bunu es geçme. Çok basit

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın..

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkeksen gel yüzüme karşı aileme küfür et. Klavye delikanlısı seni. Şu foruma şöyle tek hücreli adamları almayın be arkadaşım adam !!! olacak zevat daha ne yazdığını çizdiğini bilmiyor gelmiş tatava yapıyor. Dediğim gibi adresim belli alt takımların yiyorsa gelir suratıma edersin o küfrü.

https://i.hizliresim.com/bLD6bd.jpg
    Hocam he de geç böylelerine ya. Kendin yazmışsın işte tek hücreli diye. Bu zihniyetteki insanları ciddiye aldıkça biz, ego balonlarını şişiriyorlar “Aa adam yerine koyup cevap veriyorlar”dan başlayıp, “Herkesin derdi ben olmuşum, zaaa”ya kadar gider

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    @reclusive kendi adıma çok teşekkür eder herkese örnek olmasını dilerim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)