Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

trafik çevirmesinden kaçmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafana değer vermeyip kask takmıyorsan tamam o seni bağlar..
    Sevgili kardeşim, kask işi aslında sadece kendini bağlamaz. Bir araç gelip size çarpsa ve hatalı olsa (herkes hata yapabilir) siz ölseniz cezası yaralanmaya göre daha çok. Yani yaralansaydınız belki tutuksuz yargılanacaktı, öldüğünüz için tutuklu yargılanacak.

Peki diğer taraftan bakalım. Kasksız motor sürüyorsunuz, bi araca çarptınız. Karşı tarafın hiç bir hatası da olmasa, öldüğünüz için yıllarca unutamayacağı kötü bir anı olacak. Çok korkacak. Fakat kaskınız olsaydı o karşıdaki kişi de "oh hiç bir şey olmadı" diyecekti.

Kask sadece kendimiz için değildir.
    hayat2teker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R
    Sadece kaza anını düşünmemek gerek en basitinden 100 kmh ile giderken vizörünüzü açın öyle gidin ne kadar dayanabilirsiniz.

Rüzgardan gözlerinizi kısmak zorunda kalırsınız tehlike 1.
    Gözünüze toz kaçar,sinek kaçar,allah korusun taş kaçar kör kalırsınız o da değil hakimiyeti kaybedip başkasının canını tehlikeye atarsınız tehlike 2.

Yani kask sadece kendimiz için ve kaza anında korusun diye değildir.
    velizrsln bunu beğendi.

Alıntı Yeni Çocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece kaza anını düşünmemek gerek en basitinden 100 kmh ile giderken vizörünüzü açın öyle gidin ne kadar dayanabilirsiniz.

Rüzgardan gözlerinizi kısmak zorunda kalırsınız tehlike 1.
    Gözünüze toz kaçar,sinek kaçar,allah korusun taş kaçar kör kalırsınız o da değil hakimiyeti kaybedip başkasının canını tehlikeye atarsınız tehlike 2.

Yani kask sadece kendimiz için ve kaza anında korusun diye değildir.
    motorcu göremezse duyamazsa zararı gene kendine verir ama genede doğru yorum

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi çevirmeden çalınan motorunu bulanı gördünüz şimdiye kadar
    Kimse çevirmeden çalınmış motorunu bulamaz çünkü çalıntı motoru bağlayan polisimizin araç sahibine bilgi vermesi gibi bir mevzuat yok. Motosiklet araç parklarında çürümeye bırakılıyor.
    velizrsln bunu beğendi.

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Çevirmelerden bende kaçıyorum hemen hemen 2 senedir felan.
    Uygulamalar son zamanlarda baya baya arttı. Çevik kuvvet olsun, yunuslar olsun, mobil ekipler olsun. Çevirmelerden kaçma sebebime gelecek olursam, plakasızlık, performans egzoz ve o kendini ilah gibi gören memur müsvetteleri.
    Plaka neden mi takmıyorum?
    Normalde yarı fiyatına geçmem gereken gişelerden 4 tekerlekli taşıt muamelesi gördüğüm için takmıyorum.
    Egzoza gelince fark edilmek falancasını geçin bi kere. Egzoz egodur sevgili arkadaşlarım bunu bi kere kabul edelim.
    velizrsln bunu beğendi.
    Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çevirme iyidir. Apaçileri gerçek motorcularda ayıklar. Eksiğim olsa bile her çevirmede dururum. Çünkü çevirmeden kaçarak elde ettiklerim , riske attıklarımı karşılamaz. Kaçarken kaza yapabilirsin, plakana yüklü bir ceza yazılabilir, plakandan adresini bulup gece evden alabilirler, veya en kötüsü polis arkandan ateş edebilir ( terör şüphesi varsa kesin vurur). Hiç değmez. Son 10 yılda sadece bir çevirmede ceza yedim.

Motosikleti
    Çevirme konusunda sıkıntım yok ama sırf bu yüzden Akrapoviç'ten uzak duruyorum. O kadar parayı verip de kullanamamak sıkıntı olur.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Benim gibi polis düşmanı birine bile uygulama savunduracak noktaya gelmişsin valla süper. =)
    Birinci vitesi 150'den biten motor satın alma o zaman yani napalım? Kuralcı bir herif değilimdir de ynani bunları söyleye söyleye çevirmeden kaçmayı haklı göstermek.. bilemedim =)
    aquarist4 bunu beğendi.

Alıntı singlegunman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevirmelerden bende kaçıyorum hemen hemen 2 senedir felan.
    Uygulamalar son zamanlarda baya baya arttı. Çevik kuvvet olsun, yunuslar olsun, mobil ekipler olsun. Çevirmelerden kaçma sebebime gelecek olursam, plakasızlık, performans egzoz ve o kendini ilah gibi gören memur müsvetteleri.
    Plaka neden mi takmıyorum?
    Normalde yarı fiyatına geçmem gereken gişelerden 4 tekerlekli taşıt muamelesi gördüğüm için takmıyorum.
    Egzoza gelince fark edilmek falancasını geçin bi kere. Egzoz egodur sevgili arkadaşlarım bunu bi kere kabul edelim.
    egzoz aksine küçük cclerde kötü ses veriyor motosiklette egzozu komple söküp gezseler gene ortalığı yıkan arabalar kadar ses yapmaz o yüzden ben asıl egzozdan bahsediyorum, ego değildir ya güzellik katar ama o kadarda değil

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Simdi oncelikle;

Polis cevirmesinde durmamak suctur. Amerikada avrupada adam oldururler bunun icin.

Siz kacip hala sagsaniz ceza bile yemediyseniz Turkiye'de yasadiginiza dua edin./

Sonralikla, motorcular olarak zilyon tane cevirmeden kacma sebebimiz olabilir. Ben kactim, kurtuldum, oradan biliyorum.

Kacmayin, durun. Maruzatinizi ifade edin. Kurallara riayet etmeyen bir durumunuz varsa ve emniyet gorevlisi bununla ilgili bir islem yapmaya kendini zorunlu hissediyorsa itiraz etmeyin.

Cezanizi yiyin, motoru baglatin, ama cirkinlesmeyin. Dunyanin geri kalani icin yediginiz haltlara gore guzel bir ulkede yasiyorsunuz.

Bir kaç arkadaş dışında gereksiz konuşan kişiler var ben onlara motorcu demiyorum demem de,neymiş uygulamadan kaçıyorum sebebi bu bu sen zaten düzgün kullansan şu aleti uygulamada durur bizim gibi motosiklet kullanan kişilere laf yedirmez sin,sonra motorsiklet kullanan böyledir diyorlar saygı göstermeyip sıkıştırıyorlar kimler yüzünden bizim kılığımızda dolaşan bizleri temsil eden (Sözde) motosiklet kullanan veya kullandığını sananlar,arkadaşlar bu tür kişilere cevap bile yazmayın bence,bir adam 10'unda neyse 60'ında da öyle olur.Bu kişilerin bu formda yer alması tamamen saçmalıktan ibarettir.

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi oncelikle;

Polis cevirmesinde durmamak suctur. Amerikada avrupada adam oldururler bunun icin.

Siz kacip hala sagsaniz ceza bile yemediyseniz Turkiye'de yasadiginiza dua edin./

Sonralikla, motorcular olarak zilyon tane cevirmeden kacma sebebimiz olabilir. Ben kactim, kurtuldum, oradan biliyorum.

Kacmayin, durun. Maruzatinizi ifade edin. Kurallara riayet etmeyen bir durumunuz varsa ve emniyet gorevlisi bununla ilgili bir islem yapmaya kendini zorunlu hissediyorsa itiraz etmeyin.

Cezanizi yiyin, motoru baglatin, ama cirkinlesmeyin. Dunyanin geri kalani icin yediginiz haltlara gore guzel bir ulkede yasiyorsunuz.
    Motoru bağlatma dışında yazdıklarına katılıyorum. Motorları bağladıklarında, birbirleri üstüne nasıl balık istifi gibi yığdıklarını gördün mü? Oluşabilecek hasarlar da umurlarında değil. Sırf bu yüzden çok istediğim halde Akrapoviç takmıyorum.

Motosikleti
    Hero karizma r
    Sen znnediyomusun ki seni isteseler durduramazlar...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Altımda makina olsa ben de kaçarım heralde
    Baglatmaktan korktuğum için makinaya zarar gelmemesi için.

Not : motorum fabrika çıkışı kullanilmaktadir. Plaka vs mevcuttur.

bir gün polisten nasıl kaçılır öneri konusu açarım

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çevirmeleri ekmek kapısı olarak mı görüyorsun?

abarth egzosun varsa
    hız limitini aşarsan
    kaskın yoksa
    tehlikeli kullanırsan
    ruhsatın yoksa
    muayenen yoksa
    plakan katlanabilirse ya da hiç yoksa

o cezaları çatır çatır yiyecekler umarım cezalar arttırılırda ortalık bu tip hanzolardan temizlenir.

Uygulamaların artması dileğiyle..
    Aynen öyle ben 4 bin deviri geçince insanlar rahatsız olacak diye vites yükseltiyorum.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir gün polisten nasıl kaçılır öneri konusu açarım
    Bir gün bile polisten kaçma ihtiyacı hissetmedim. Yahu nedir bu saçmalıklar? Bizde ciddi ciddi okuyoruz.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    OHAL ne demek, Ohal kapsamında kolluk güçlerinin silah kullanma yetkisi ve kapsamı. polis görev ve selahiyet kanunu ve iç işleri bakanlığı yönergeleri...Fırsat bulunca okuyun derim. Sonra üç kuruşluk motor için ( insan canı yanında hangi marka model olursa olsun motor üç kuruşluktur.) b.k. yoluna niyazi olmanın ne demek olduğunu tartışırız.)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler