Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışlık eldiven meselesi !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Elimde "VEXO" nun kışlık eldivenleri var fakat ben bu eldivenle 15 dk lik sürüşte üşüyorum. Denizli'de yaşıyorum bilen bilir çok dengesiz bir iklimi var ve genelde sağlam soğuk oluyor . Çok fazla bütçem yok belki 250-300 ₺ ye kadar çıkabilirim ama bi alt skaladaki eldivenleride göz önünde bulundurmak istiyorum. Ellerimin üşümesini istemiyorum , bu durum sürüşümü kabusa çeviriyor. Bazı arkadaşlar takmadığını söylüyorlar

Kuzenimle arka arkaya giderken onun 100₺ ye aldığı "VENOM"un kışlık deri (kısa eldiven - kışlık mı bilmiyorum ona kışlık diye vermişler) eldiveni giyeyim belki üşümem dedim fakat bu seferde üşüdüm hatta eski eldivenimi yarı yolda geri istedim. O ise iki eldivenle de hiç üşümediğini söyledi.

Bende mi bi sakatlık var anlayamadım ? :( Bi yardım ederseniz sevinirim ... İYİ FORUMLAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Ben de aynı durumdan müzdaribim. Şöyle güzel bi araştırma yapıyorum yazarım ama hali hazırda 'elim bunda üşümedi' diyen biri olursa züper olur.

Tamamen 0 dan bir eldiven almak yerine eldiven içliği almak daha mantıklı olabilir sonuçta tamamen kışlık dediğimiz eldivenler o kadar kalınki hissiyatı tamamen öldürüyor ama içlik alırsanız hem ısınan havalarda eldiveninizi kullanabilirsiniz çöpe gitmez hemde daha ince bir çözüm ile hassasiyetinizi korursunuz örnek vermek gerekirse http://www.motosikletaksesuarlari.co...8aAiKoEALw_wcB
    Wokiie ve Kızıl pars bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Elcik ısıtma takabilirsin. Kesinlikle verdiğin paraya değecektir.
    Wokiie, taglis, Kızıl pars ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen 0 dan bir eldiven almak yerine eldiven içliği almak daha mantıklı olabilir sonuçta tamamen kışlık dediğimiz eldivenler o kadar kalınki hissiyatı tamamen öldürüyor ama içlik alırsanız hem ısınan havalarda eldiveninizi kullanabilirsiniz çöpe gitmez hemde daha ince bir çözüm ile hassasiyetinizi korursunuz örnek vermek gerekirse http://www.motosikletaksesuarlari.co...8aAiKoEALw_wcB
    bu eldiven içliği eldivenin içinde olduğu için giyerken veya çıkarırken bir sıkıntı verir mi ? Misal bende Knox var ve zaten kendisi normalde bile zor giyilen bir eldiven . Bununla birlikte çok zorlaştırmaz mı işi ? Ayrıca kesinlikle sıcak tutar mı ? Önemli olan bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik ısıtma takabilirsin. Kesinlikle verdiğin paraya değecektir.
    o konuyuda biraz araştırmıştım ; motorun garantisi gider falan diyenler bile oldu bilgi kirliliği çok . Yok işte yakarsın kütüğü falan dediler her kafadan ayrı ses çıkıyor pek güvenemedim :(

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    El ruzgarligi al tak hocam gorunuse bakma takilmada o ruzgari eser eldivenlede cok usumezsin o varken elcik isitma cok iyi sadece ellerini degil dolasim yoluyla vucut isinada katki saglar

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Aynen tek elcik ısıtma olursa sadece avuç içleri ısınır bu da memnun etmez. El rüzgarlığıyla beraber kullanılırsa kökten çözüm olur.
    Kızıl pars bunu beğendi.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 tane kışlık eldiven aldım hepsi bir müddet sonra ya su alıyor yada herkesin şikayet ettiği gibi parmaklar donuyordu.
    o kadar paralar veripte bunları yaşamak sinir bozucu olunca tavsiye üzerine https://www.decathlon.com.tr/snow-pe...d_8398861.html
    ürünü aldım. geçen kış hep elimdeydi. bir motosiklet eldiveni gibi korumalı değil tabiki, fakat karda asfalta düşmem sonrasında bile eldiven taş gibi çıktı.yakşalık yarım saatlik yol mesefesinde yağan yolda ve elcik korumasız parmak uclarım donmadan götürüyor.opsiyonların içine koymanı tavsiye ederim.
    ismail sen bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Abinin biri forumda yazmıştı "neopren 5mm eldiven" diye. Araştırdım dalış eldiveni imiş. Soğuktan, sudan koruyor imiş. Tecrübeli bir abiye benziyordu.
    Kızıl pars bunu beğendi.

oxfordun kislik urunu altin elbiseli adamin kislik giyinme videosunda gosterdigi marka insanlar memnun ama eldivenin icinde olup olmayacagini denemen lazim istanbuldaysan bu magazalar elinin altinda yok degil ise siparis etceksin deneyip iade edicen begenmessen ama bu oxfordun 2 serisi var birisi mevsimlik sabah esen soguk ruzgarlar icin onun rengi kirmizi bir de bu mavi olanlar var bunlar ruzgar kesip sicak tutmak icin

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Öncelikle elini rüzgardan korumaya çalış.
    R25 olunca rüzgar nasıl kesersin bilmiyorum ama kuryelerin kullandığı büyük korumalar var ama r25'e takamam diyebilirsin.
    Daha iyi görünen elcik korumalardan alabilirsin, bunları sezonluk kullanabilirsin.

Rüzgarı kestikten sonra elini sıcak tutmak önemli, yani doğal ısısını korumak.
    Kalın eldivenler hassasiyeti azaltır, eldiven içliği genelde iyi bir çözümdür.
    Ama çok soğuklarda kışlık eldivenin içine giydiğim çok olmuştur.
    Ama hiçbir eldiven o senin beklediğin "ılık el" konforunu sağlamaz.
    Yani ellerin illa ki soğuk olur.

Dolayısı ile bu da yetmiyor ise elcik ısıtma takmak gerekir.

Elektrik tesisatına bilinçsiz müdahale garantiyi iptal edebilir, o doğru.
    En iyisi servise bir danış, fikir al.

Biraz da kansızlık sorunun olabilir.
    Eski usül pekmez vs ile belenmenye dikkat et.
    ismail sen bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Üşütmeyen eldiven, maalesef henüz hayat bulmamış bir hayal. Her eldiven üşütür, fakat fark teşkil eden nokta, ne kadar süre sıcak tutabilme marifetine sahip olduğudur. Her kışlık eldiven, bulunduğunuz ortamın soğuğuna karşı muhasfaza sağlar, ancak sıcaklık üretmez. Elleriniz buradaki tek sıcaklık kaynağıdır ve maalesef durağan olduğunuzda her ne kadar sorun olmasa da, hareket halindeyken -10 dereceye kadar meydana gelecek soğuk hava tesirine eldivenleriniz kalitelerine göre bir müddet mukavemet gösterecektir. Fakat bir süre sonra, ellerinize ulaşacak soğuk, karşı konulamaz olacaktır. ZAten konuyu ortaya koyan arkadaş da bunların bir örneğini paylaştı.

Önerim, soğuk havalarda da sürmeyi seviyorsanız pahalı bir kışlık gore-tex eldiven peşinde koşmak yerine, öncelikle ellerinize ulaşan soğuk havayı engelleyici unsurları edinmenizdir, ki bu dar elcik koruma ile örneklendirilebilir. Buna rağmen ellerinizin ürettiği sıcaklık kafi değil ise, elcik ısıtma ile bunu desteklemeniz makul olur.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Bu sorunu cok arastirdim kardes o butce ile eldiven isini aklindan cikar. Ciddi bi gore-tex eldiven lazim anca keser, yapabilrcegin en mantikli sey guzel malzemeden yapilmis bir eldiven ustunede kislik eldiveni cekicen. Ben kuryelerin kullandigi ruzgarliklardan siparis ettim dun pulsara takicam baska care yok

Gore-tex teknolojisi yagmur gecirmemekle alakali bir dunya urun var gtx olup yazlik olan hava geciren senin sikintin ruzgar ile kuru soguklarda usuyorsun anladigim kadariyla o yuzden eldiven iclikleri var eger butceni arttirirsan isitmali eldivenler var ama fiyatlar ucuyor internette heated gloves yazarsan karsina cikanlar seni bilgilendirir temel olarak icleri de batarya var sarjli isitici

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Aliexpressten su geçirmez Scoyco eldiven aldım kışlık tavsiye ederim. Daha fazla gerekirse elcik ısıtma veya rüzgarlık da bir çözüm olabilir. Ne kadar süre yol gidiyorsunuz soğukta o da önemli. Soğuklarda yarım saatte bir 5dk elleri ısıtma molası vermekte fayda var.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Decathlon'dan ince iç elviden almıştım ben zamanında, hiç bir işe yaramamıştı.=)
    Şehir dışı bir yol ise şöyle bir tavsiye verebilirim, gidonu tamaman sararak kavramak yerine baş parmakla kavrayıp diğer parmakları düz ileri uzatıp manetin üstüne uzatırsanız, umaırm anlatabildim, çok ciddi oranda üşüme geçiyor.
    Şehir dışı dedim zira şehir içinde öyle kullanmak - en azından sağ eli pek güvenli değil.

Motosikleti
    Eldiven içliği kullanabilmek için eldivenin bir beden büyük olması lazım, soğuğa da pek bir faydası da yok kullandım biliyorum.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Valla decathlondan kislik eldivenler muhtesem bir cozum. Dunyanin bircok ve ulkemizin tum kayak merkezi daglarina gittim gram usume hissiyati yok. Butcenize gore her eldiven var -10 -15 vs gibi dereceler kadar koruyan eldivenler mevcut ve cok iyi is yapiyor. Ha korumasiz onlar dersiniz anlarim ama zaten kisin dusuk surat ve cok dikkatli kullanildigi icin boyle bir secenek dusunulebilir.

Motosikleti
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla decathlondan kislik eldivenler muhtesem bir cozum. Dunyanin bircok ve ulkemizin tum kayak merkezi daglarina gittim gram usume hissiyati yok. Butcenize gore her eldiven var -10 -15 vs gibi dereceler kadar koruyan eldivenler mevcut ve cok iyi is yapiyor. Ha korumasiz onlar dersiniz anlarim ama zaten kisin dusuk surat ve cok dikkatli kullanildigi icin boyle bir secenek dusunulebilir.
    Elbette ama onlarla motosiklet kullanmak bilmiyorum. El üşümez ama o kalınlıkta bir eldiven ile elciği kavramak gaz hissiyatını yok eder gibime geliyor.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde "VEXO" nun kışlık eldivenleri var fakat ben bu eldivenle 15 dk lik sürüşte üşüyorum. Denizli'de yaşıyorum bilen bilir çok dengesiz bir iklimi var ve genelde sağlam soğuk oluyor . Çok fazla bütçem yok belki 250-300 ₺ ye kadar çıkabilirim ama bi alt skaladaki eldivenleride göz önünde bulundurmak istiyorum. Ellerimin üşümesini istemiyorum , bu durum sürüşümü kabusa çeviriyor. Bazı arkadaşlar takmadığını söylüyorlar

Kuzenimle arka arkaya giderken onun 100₺ ye aldığı "VENOM"un kışlık deri (kısa eldiven - kışlık mı bilmiyorum ona kışlık diye vermişler) eldiveni giyeyim belki üşümem dedim fakat bu seferde üşüdüm hatta eski eldivenimi yarı yolda geri istedim. O ise iki eldivenle de hiç üşümediğini söyledi.

Bende mi bi sakatlık var anlayamadım ? :( Bi yardım ederseniz sevinirim ... İYİ FORUMLAR
    http://www.motoliz.com/Revit-Scarab-...n,PR-3650.html

http://www.motoliz.com/Scoyco-MC-17B...h,PR-8607.html

http://www.motoplus.com.tr/urun/9910...iklet-Eldiveni

http://www.motoplus.com.tr/urun/9910...iklet-Eldiveni

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)