Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ATV Hakkında Bılgısı Olan Var Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kucuk bır sehre tasındım, unıversıte eve 2km uzaklıkta hemen hemen ama yaklasık 1km'sı yokus. Yurumek zor gelıyor, otobuse bınsem degmıyor. Sehrın bır yanı denız bır yanı orman. Oyle kendımı daha tasa vuracagım da yok ama arada toz toprak gorursek sımarabılırız de, carsıya pazara okula ıse gıtmek ıcın kullanıcam genellıkle. Bılen varsa tavsıyede bulunabılır mı? Butcem maxımum 8000 lıra. Rıca edıyorum 500 daha ver x al 1000 daha ver y al demeyın, 500-1000 vere vere polarıs fıyatına gelıyor sonra.

Bırde bu mered b ehlıyet ıle kullanılıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim bildiğim tv kanalı atv.

Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim tv kanalı atv.
    Old'unda boyle problemlerı vardı, new'de de aynılarını gozlemlıyorum. Forumun ıstenmeyen kısısı olup neden buralarda dolanırsın anlamısta degılım. Bu kafayla bu dunyada yasadıgın ıcın senın adına uzuluyorum.

motosiklet ile kıyaslanmayacak kadar
    masraflı, dengesiz, kullanışsız, piyasasız...

Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ile kıyaslanmayacak kadar
    masraflı, dengesiz, kullanışsız, piyasasız...
    Gunde 10km gezdırsın yeter yahu, kıcı bası dokulmeye basladıgında gorsel boyutlarını toparlarım, elektrıksel ve ufak tefek teknık ıslerındende anlarım. Buyuk bır mekanık sıkıntı cıkarmadıkca problem yok. Ancak okudugum kadarıyla fazla yakıyor bu mered. 12 lıtreye 200km gıdıyorum demısler.

utv daha cazip geliyo

Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk gelıyor gozume utv'ler. Aslında atv fıkrı de gokarttan geldı aklıma. Ulan 2km falan yol da neselı zaten eglencelı olur aslında dıye dusunup arastırdım ama trafıge cıkartılamıyormus. En yakını atv aklıma. Utv bıraz uzak sankı. Aslında el yapımı bır seyler de yapılabılır de motor kısmı kafamı kurcalıyor ve trafıge cıkarabılır mıyım emın degılım.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Atv ler iki çeşit onroad ve offroad. İsimlerinden de anlaşıldığı gibi onroad atvye plaka takabilir ve şehir içi, şehir dışı her yerde kullanabilirsin. Aslında
    ofroad atvye de plaka takıp her yerde kullanabilirsin. Ancak ne kadar mantıklı olur tartışılır. Yoksa Devlet ,ben bu araca vergi vermek istiyorum dediğin zaman,
    Yok ben senden vergi almak istemiyorum demez. Ama akıllıca olanı, nerede kullanılacak ise ona uygun araç almak. Sevgilerle.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atv ler iki çeşit onroad ve offroad. İsimlerinden de anlaşıldığı gibi onroad atvye plaka takabilir ve şehir içi, şehir dışı her yerde kullanabilirsin. Aslında
    ofroad atvye de plaka takıp her yerde kullanabilirsin. Ancak ne kadar mantıklı olur tartışılır. Yoksa Devlet ,ben bu araca vergi vermek istiyorum dediğin zaman,
    Yok ben senden vergi almak istemiyorum demez. Ama akıllıca olanı, nerede kullanılacak ise ona uygun araç almak. Sevgilerle.
    Offroad onroad olayını bılıyorum, adı olan fırmaların urunlerı pahalı. Mınımum 15 lırayı gozden cıkarmak lazım, o paraya da atv almam yanı. 7 8 lıralara bakımdan bakıma servıse ugrayacagım bır atv bulsam ıyıydı. Olmadı bır sene sonraya atar olayı bır buggy yaparım ucuza motosıklet kapatırsam. Onu trafıge cıkarabılır mıyım bılmıyorum.

Motosikleti
    Duke 200
    Kapadokyada kullanmaya kalktım 2 kez peş peşe kaza yapıyordum. Gidon var ama kontra yapılmıyor. Sağ çeviriyorsun sağa gidiyor şeytan icadı

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Scooter al bak keyfine. Atv ye bineceksen articat felan olmali kı keyf alasın. Onlarda iyi para.

Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapadokyada kullanmaya kalktım 2 kez peş peşe kaza yapıyordum. Gidon var ama kontra yapılmıyor. Sağ çeviriyorsun sağa gidiyor şeytan icadı
    Donuslerı cok sıkıntı, bızım buralarda takla atanlar oluyor. Devrılmeye, senı uzerınden atmaya daha ısteklı motosıkletten. 4x4'lerın de sokak kullanımı 4x2'lere gore daha rısklıymıs dıye okudum, donuslerde kaymak yerıne daha ıyı tutundugundan yan devrılmek daha kolay oluyor sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter al bak keyfine. Atv ye bineceksen articat felan olmali kı keyf alasın. Onlarda iyi para.
    Benım pek beklentım yok ya, 40-50km hızlara cıksın, 125cc motosıklet kadar serı hızlansa sıkıntı yok. Bu beklentıye de servıse anca bakımdan bakıma gıtmek ıstıyor ınsan. Oyle daga tasa vurayım, cılgınlarca offroad yapayım, camura saplıyım cıkarıyım dıye dusuncelerım yok, bılımum orman yollarında benı tin tin yukarıya cıkarsın, manzara seyredeyım kafası, keyfi..

Bılmedıgımız meret, buranın kısı sıkıntı oluyor, kar pek yapmıyor ama sabahları buz pıstı gıbı oluyor yollar, kıraa mı dıyorlar çiğ mi dıyolar artık neyse.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Old'unda boyle problemlerı vardı, new'de de aynılarını gozlemlıyorum. Forumun ıstenmeyen kısısı olup neden buralarda dolanırsın anlamısta degılım. Bu kafayla bu dunyada yasadıgın ıcın senın adına uzuluyorum.
    Cok konusan, boş konuşur derler,Forumun avukatimisin insanlar adina karar veriyorsun? Eskisinden bir yaran var sanirim ondan bu gocuntun.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk gelıyor gozume utv'ler. Aslında atv fıkrı de gokarttan geldı aklıma. Ulan 2km falan yol da neselı zaten eglencelı olur aslında dıye dusunup arastırdım ama trafıge cıkartılamıyormus. En yakını atv aklıma. Utv bıraz uzak sankı. Aslında el yapımı bır seyler de yapılabılır de motor kısmı kafamı kurcalıyor ve trafıge cıkarabılır mıyım emın degılım.
    Senle biraz konuşalım o halde.

Atv yeni çıkan kanuna göre B ehliyet sürebiliyor diye biliyorum. Ama yinede iyice bi araştırmakta fayda var.

Utv daha iyi. Hiç olmazsa yolda daha güvenli. O bütçeye plakalı olanı bulabilirsin heralde.

Yok illa ATV dersen 150 cc olan iri duranlar var. Onlardan al. Üstüne çıkma 250 cc çift silindir motor atarsın.

Hatta şöyle bi Jawa yada Planet motoru atacaksın üstüne. Canavar olur.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok konusan, boş konuşur derler,Forumun avukatimisin insanlar adina karar veriyorsun? Eskisinden bir yaran var sanirim ondan bu gocuntun.
    Cok konusur musun umrumda degıl, o ılk bos mesajına don bır bak. Ne yaptıgının, ne dedıgının farkında degılsın. Cıkardıgın ıgneyı kendıne sokuyorsun haberın yok. Hanı bır ortamda olmasa da olur dedıgımız ınsanlar olur ya, sende onlardan bırısın. Bosuna banlanmadın. Bence troll profılsın, o bıle degılsın. Sana prım vermezler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senle biraz konuşalım o halde.

Atv yeni çıkan kanuna göre B ehliyet sürebiliyor diye biliyorum. Ama yinede iyice bi araştırmakta fayda var.

Utv daha iyi. Hiç olmazsa yolda daha güvenli. O bütçeye plakalı olanı bulabilirsin heralde.

Yok illa ATV dersen 150 cc olan iri duranlar var. Onlardan al. Üstüne çıkma 250 cc çift silindir motor atarsın.

Hatta şöyle bi Jawa yada Planet motoru atacaksın üstüne. Canavar olur.
    Trafıge cıkacagım, motor degısıklıgı kagıt kurek ıslerınde cetrefıllı olur. Vaktıyle arabanın motorunu degıstırenlere bır takım cezalar uygulanmıstı. Bunun numarasını ısletmesı vesaıresı masraf olur, o masrafa da daha ıyısı bulunur. Islak agırlıgı 300-350 kg arasında bır buggy yapsam acaba 25-30 beygırlık motorlarla bır verım alır mıyım onu dusunuyorum. 125cclık bır motor kadar atık olsa yeter, hız beklemıyorum zaten. Buralarda 56'yla yagdırıyorlar cezaları. Hep bu gokart yuzunden, bugun gokart gorup ulan acaba trafıge cıkarırlar mı bunla dıye merak etsem benı boyle kasıntı tutmazdı. Istanbuldanda tasınmasam boyle atv falan dusunmezdım zaten. Genıs bır zamanda taslak cıkarıp hesaplayayım ben, trafıge cıkarırlarsa tek kısılık, ınceden sımarmaya elverıslı bır seyler yapılır.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Daha önce atv muhabetine sarmıştım senin bütçe kymco mxu150 alınır palakalı biraz tuzlü plakasız ofrood oluyor ötv siz hali 9 bin tl bir scooter kadar yakar 80 km son hızı var ayrıca keyfini çok yaşarsın sağlam aletir kendileri ayrıca ehliyet gerekli

Çin çano bulaşma atv tövbe edersin en uygun bütçeli ülkemizde kymco mxu150cc mevcut yedek parçası bulunur mondial diye gereksiz bir firma bakıyor şuan malesef
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

"4x4'lerın de sokak kullanımı 4x2'lere gore daha rısklıymıs" ney

4x2 lerde genellikle, diferansiyel bile yok

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    2010 dan beri atv sürüyorum tüm yaşanabilecek şeyleri yaşadım.Soru varsa alabilirim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 dan beri atv sürüyorum tüm yaşanabilecek şeyleri yaşadım.Soru varsa alabilirim
    Sizinki de offroad yalnız, plaka çıkarttınız mı? kaça maloldu? bu bilgiler lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)