Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geçirdiğim ufak kazadan sonra...

Motovento
    REKLAM ALANI

Cbr 125 kullanıcısıyım 2013 model ırc bulunmakta üstünde. Kaç kez kaza tehlikesi atlattım ciddiye almadım.Geçirdiğim ufak kazadan sonra artık lastik almam gerektiğini zor yoldan anladım. Parası önemli değil en iyi fren mesafesini sağlayan kaliteli bir lastik arıyorum.Foruma baktım fakat kimisi pilot streete ırcden farkı yok demiş, rosso 2 brezilya üretimi diye kötüleyenler olmuş.Kullanmış kişilerden yorum rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    metzeler baktın mı hiç?

Bakmadım malesef performansı hakkında bir yorum yapabilirmisiniz?

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Olculerine gore secenekleri cikarmak lazim ilk once. Ben 2 yil michelin pilot street kullandim. Gayet memnundum. Kuruda zaten hemen hepsi iyi, islak performansi da gayet iyiydi.

Bir de nacizane tavsiyem.Tanidigin bildigin kisilerden aldigin tavsiyelere daha cok onem ver. Herkes kullandigi motoru, lastigi vs. ovuyor. Ama bir bakiyorsun adam zaten motoru dimdik kullanmis. Lastigin yanlari oldugu gibi duruyor.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Öncelikle 125cc bir motor için michelin pilot serisi ve ya pirelli rosso serisi bir lastik gayet iyi.
    Neye göre kötüleyip beğenmediklerini bilmiyorum ama kullandığım markalar içerisinde gayet başarılılar. Bilmeniz gereken şey şu ki lastiği yere yapışıp gidecek hiç bırakmayacak gibi düşünürseniz hiç bir şey sizi memnun etmez çünkü öyle bir lastik yok.
    Yol şartları, asfalt kalitesi ve sıcaklığı, lastik sıcaklığı büyük önem taşır ve değişken faktörlerdir doğal olarak.
    Bu sezon Yamaha MT07 ve XJ6 ya pirelli diablo rosso 3 taktık. Motorlar biraz daha ivme kazandı nispeten daha az patinaj çekiyor ve daha seri daha güvenli hızlanmalar elde ettik. Aynı şekilde fren mesafesi ve kayma olasılığı da ciddi şekilde azalmış durumda. Pist lastiği bile olsa belli bir gücün karşısında tutunma özelliğini kaybediyor. Fiziksel olarak başka türlüsü mümkün değil henüz.

Eğer ki her dönüş ve her frenleme de kızaklama, kayma durumu yaşamak istemiyorsan lastiğini değiştir. Abuk subuk durumlar dışında kolay kolay kaymazlar. Yoksa her seferinde tehlike atlatarak ve her düşüşünde motoru ve kendini patates etme olasılığı ile ne kadar keyif alırsın bilemem.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Mutlaka değiştireceğim brezilya üretimi olması sebebiyle rossoya para vermek istememeye başladım.Pilot street yağmurlu havada da etkili olduğu için seçimimi o yönde yapacağım galiba

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Zabitatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlaka değiştireceğim brezilya üretimi olması sebebiyle rossoya para vermek istememeye başladım.Pilot street yağmurlu havada da etkili olduğu için seçimimi o yönde yapacağım galiba
    Yamaha'da Çin'de motor üretiyor onu da almayalım o zaman.

Almadım zaten?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Arkadaş anlamadı galiba normalde almanyada üretilen sport olanından bulsam alacağım fakat brezilya yapımı daha sert hamurlu ne idüğü belirsiz tekere güvenemiyorum.

Bende michelin plot streel var. Isınınca bişeyler yapıyor. Ama soguk ken virajlara hızlı girme tutmuyor yolu.
    Ben 3 ay kadar oldu kullanıyorum istedigim fiyat performans yok. Metzeler kullanmadım ama yorumlardan takip ediyorum yol tutuşu iyi deniyor. Michelin 1000 km yaptım galiba çöpe atıp lastik alacam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)