Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR1000RR yanına hangi scooteri alsam?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar

2009 Model CBR 1000RR motosiklete sahibim. Şu ülke durumunda model yükseltmek yerine, yanına scooter almaya karar verdim. Aracımda var ancak trafik problemi beni çıldırtıyor ki ben İstanbul gibi saçma şehirde yaşamayan biriyim.

Scooter videolarını inceledim videoda 2016 şubat ayında Yamaha N max 2016 da 8.600TL fiyat etiketi ile satılırken şuan 16.000'e bayiden çıkar olmuş. Durumlar böyle olunca sym, rks, kymco, honda, yamaha gibi firmaların fiyat listelerine baktım

SYM CROX'u çok beğendim ancak 3 daha ekler kesinlikle PCX 125 alırım dedim. Fiyat etiketi olarak PCX 125 ve sunduğu donanımlar benim için yeterli.

SYM genel olarak nasıl bir markadır? Forumda biraz baktım problem yaşayanda yaşamayanda olmuş. İlla olacaktır ancak çinin bir çıt üstü müdür? Japonlara yakın kalitesi var mıdır?

Benim sorum şu 10.000TL civarına PCX 125 alabilirim ancak 5.000, 6.000 TL civarı fiyatlarında bana ne önerirsiniz? Bu fiyatlarla hiç uğraşma 4000 daha verebiliyorsan al PCX mi dersiniz? A noktasından B noktasına zaman kaybetmeden gitmenin peşindeyim. 0-100 değerlerinin 10 saniye üstünde olduğunun bilincindeyim performans aramıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    PCX yerine Nmax 125 düşün derim abs var. malum sitede 11700 e 2017 0 km ilanları var.
    Bir ara bende sym crox düşünmüştüm baya iyi seçim olur fiyatına göre.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX yerine Nmax 125 düşün derim abs var. malum sitede 11700 e 2017 0 km ilanları var.
    Bir ara bende sym crox düşünmüştüm baya iyi seçim olur fiyatına göre.
    Şunu eklemeyi unutmuşum. Arkama 1 kişi bindiğinde şehir içi çok mu eziyet oluyor CROX'da?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Crox artçılı için fazla küçüktür. SYM Çinlinin 1 tık üstü değil, Japonların 1 tık altıdır. SYM fiddle veya Symphony düşünebilirsiniz. Sıfır istediğinizi varsayıyorum. Ama bütçe PCX e yetiyorsa hiç düşünmeyin PCX, 2 eli de hareketli ve değerinde giden bir modeldir. SYM de daha fazla zarar edersiniz satarken.

o gsxr ne öyle ya

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kymco super 8'e bir bak hocam. Fena durmuyor tip olarak.
    Biraz sert motosiklet bozuk yollarda. Onun dışında güzel.

Honda ps150 de bakabilirsin, o da fena değil. Kymco'ya göre çok daha yumuşak ve seri motosiklet.
    Çok scooter modeli de varda bu ikisinide kullanma şansım oldu güzel makinalardı.
    pcxlerde fena değil hee. O da çok güzel ama acayip pahalı be.
    Alırsan eğer fotoları yorumları bekliyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gsxr ne öyle ya
    Hocam dolu o yarıştığım GSXR-R 1000 360 km/h hızı biraz daha geçiyor diye duyum aldım en son.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    125 cc lerde artçılı yolculuk saten çok rahat deyil 2 kişi yolculukta rahat etmek istiyorsan 250cc bandında bakınman gerekiyor

Kymco 250 sym 250 xmax 250 daelim 250 sym200joyride burgman 200 der uzar gider maxsi scooter tarzına bakın 2 kişi yolculuk ve alt koltuk bagajı daha iyidir

Bunlar içinde sym joyride 200 veya daelim 250 tavsiye ederim 2 el temiz bulursun uygun bütçeli sarmadıysa 250cc seçeneklerini deyerlendir

Küçük cc kymco bozuk yolarda sertir ama vırajı iyidir katır niyetine kulanılır her yola gider sym kadın ruhu gibi pamuk gibi zıplama teper her 2 marka tayvan çin deyil japon dan 1 tık altadır veya aynıdır göreceli

Süper 8 kulanıyorum nadir artçılı kulanıyorum en fazla artçılı 300 km re yaptım ölmedim yaşıyorum

Kymco aglty 125cc kymco facede bi arkadaş paylaşmıştı yağına suyna bak eşeği sür niğdeye gider misali

CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

ben daha 300 yapamıyom merak ettim neler yapıldıgını ama uzun iştir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc lerde artçılı yolculuk saten çok rahat deyil 2 kişi yolculukta rahat etmek istiyorsan 250cc bandında bakınman gerekiyor

Kymco 250 sym 250 xmax 250 daelim 250 sym200joyride burgman 200 der uzar gider maxsi scooter tarzına bakın 2 kişi yolculuk ve alt koltuk bagajı daha iyidir

Bunlar içinde sym joyride 200 veya daelim 250 tavsiye ederim 2 el temiz bulursun uygun bütçeli sarmadıysa 250cc seçeneklerini deyerlendir

Küçük cc kymco bozuk yolarda sertir ama vırajı iyidir katır niyetine kulanılır her yola gider sym kadın ruhu gibi pamuk gibi zıplama teper her 2 marka tayvan çin deyil japon dan 1 tık altadır veya aynıdır göreceli

Süper 8 kulanıyorum nadir artçılı kulanıyorum en fazla artçılı 300 km re yaptım ölmedim yaşıyorum

Kymco aglty 125cc kymco facede bi arkadaş paylaşmıştı yağına suyna bak eşeği sür niğdeye gider misali

https://i.hizliresim.com/GykyZ2.jpg
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler. 250CC kategorisine çıkınca bütçeyide geçiyorum. Ben çoğunlukla tek kullanırım. Kız arkadaşım ile bulusacağım zaman arabayı çıkarıyorum. Scooter bana fazlasıyla yetecektir. SYM CROX çok hoşuma gitti ama bir türlü bırak TR incelemeyi EN incelemeler bile yok. Yeni mi çıktı yoksa tutulmadı mı bilemiyorum.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    2 defa sym scooter sahibi oldum: Symphony sr125 ve symphony st200i
    Motorlar gerçekten kaliteli, japonları aratmaz.
    Yakıt tüketimleri üzer.
    Sıfır alırsanız satarken çok zarar ettirir, mümkünse 2.el olarak alınmalıdır.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Amaç a noktasindan b noktasina trafige takilmadan gitmek ise tvs vego yada hero dash filan işinizi görür. Özellikle tvs vego paketciler kullaniyor taş gibi saglam motor.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Honda ps i 150 alın.hem takım olur :D

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Suzuki adress

Alıntı MOTORİSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

2009 Model CBR 1000RR motosiklete sahibim. Şu ülke durumunda model yükseltmek yerine, yanına scooter almaya karar verdim. Aracımda var ancak trafik problemi beni çıldırtıyor ki ben İstanbul gibi saçma şehirde yaşamayan biriyim.

Scooter videolarını inceledim videoda 2016 şubat ayında Yamaha N max 2016 da 8.600TL fiyat etiketi ile satılırken şuan 16.000'e bayiden çıkar olmuş. Durumlar böyle olunca sym, rks, kymco, honda, yamaha gibi firmaların fiyat listelerine baktım

SYM CROX'u çok beğendim ancak 3 daha ekler kesinlikle PCX 125 alırım dedim. Fiyat etiketi olarak PCX 125 ve sunduğu donanımlar benim için yeterli.

SYM genel olarak nasıl bir markadır? Forumda biraz baktım problem yaşayanda yaşamayanda olmuş. İlla olacaktır ancak çinin bir çıt üstü müdür? Japonlara yakın kalitesi var mıdır?

Benim sorum şu 10.000TL civarına PCX 125 alabilirim ancak 5.000, 6.000 TL civarı fiyatlarında bana ne önerirsiniz? Bu fiyatlarla hiç uğraşma 4000 daha verebiliyorsan al PCX mi dersiniz? A noktasından B noktasına zaman kaybetmeden gitmenin peşindeyim. 0-100 değerlerinin 10 saniye üstünde olduğunun bilincindeyim performans aramıyorum.
    Rks cityblade var enjeksiyonlu hatta 3 ay önce alan biri 125cc yetmiyor diye satıyor 6.000 TL'ye bilgin olsun.

dasmehdix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R'15
    Bence Hero'nun scooterlarına bak.Hero dash tavsiye ederim.Ucuz,kaliteli ,şekil felan da fena değil.Arkadaşlar yazmış ben de yazayım sym fiddle da iyi gider sana.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Bende suan da aynı durumda olmakla beraber sym fiddle3 dusunuyorum, kişin yagmurda,camurda, sogukta kullanmalık yazında vespa gibi git gel icin kullanmalık, varsa tavsiye alırım

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    750 nc kullanıcısıyım.Sizinle aynı ikilemde kalıp geçen yıl Suzuki address aldım. 7000 km kullandım. Kardeşimin başına gelen Talihsiz bir kaza sonucu scooter pert oldu. Geçtiğimiz hafta sym symphony st 200i aldım.
    Her iki scooterı da tavsiye ederim. Ne alırsanız alın ama büyük teker bişey alın. Address 14 jant. Symphony 16 jant. Bir de maxi scooter almayın. Şehir içinde aralarda sıkıntı yaratıyor. Ben sıkışık trafikte address e atom karınca diyordum. Symphony biraz daha büyük.
    Address şu an 7100 TL 12 taksit.
    Symphony de 7500 TL 12 taksit.
    Karar sizin.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    1.5 ay önce 2. motorumu almak için epey araştırdım. Fiyatı uygun olsun beni üzmesin diye SYM yi tercih ettim. Motor al sat yapan birileri ve motor toplayan kişilerle konuştuğumda verdikleri cevap arkana bakmadan alabilirsin dediler. Bazıları bilmediği için çin malının bir tık üstü der. Ama motor japonlara yakın parça kalitesi var. Sym nin genelde scooterleri daha çok satılıyor. Kymco da iyi bir marka. Bildiğim kadarıyla kymco ve sym taiwan malı diye biliyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)