Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Topla vergileri, yaz cezaları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bu kış özel otomobiller de kış lastiği takacak!
    Ülkemizde 5 yıldır uygulanan ve sadece ticari araçları kapsayan kış lastiği zorunluluğunda kapsam genişletildi. Bu kıştan itibaren özel otomobiller de zorunlu olarak kış lastiği takacak. 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takmayan araçlara 625 lira para cezası uygulanacak.

http://www.milliyet.com.tr/bu-kis-oz...onomi-2507015/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Millet balatayı sıyırdı.

Kışlık lastik dağıtıyorlarmış. Yerini öğrenemedim.
    Palavrada olabilir.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    güzel kardeşim, devletin bunu uygulamak zorunda kalması, vatandaşının ne kadar pervasız olduğunun göstergesidir. kış lastiği takmayıp kazaya sebebiyet veren öküzler yüzünden bu uygulamalar hep.
    mavellen, computeus ve velizrsln bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Güzel kardeşim, bu tür uygulamaların gerçekten insan sağlığı temini için olduğunu bilsem, 1'ini arabaya takar, birini devlete veririm.

Çukurlar açık, virajlarda sulama devam, yamalar b*ktan, ters eğimler, metal bariyerler vs vs. varken, bana kalkıp da uygulamanın bizim sağlığımız için olduğunu anlatmaya çalışma hiç.

İnsan sağlığı mı önemli;
    Tamam öyle olsun.

Mobilyada %10 kdv indirimi uyguladın. Kaldır o zaman kış lastiklerindeki vergiyi????
    Shrieker, hasmet, yürekçe ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Adama kış lastiği cezası kesiliyor. 3 kış lastiği alsan zaten 600 küsür para tutar. Ben şimdi 625 lira ceza ödeyebilcek durumda olsam zaten kış lastiğine basar parayı alırım. Ama yok. Çoğu insan depo E de geziyo.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Ya da belki z1000'lere otoban süratlerinin üstüne çıkmaması için kesici zorunluluğu getir???

(Alakası yok değil mi verdiğim örneğin??? Tıpkı senin söylediğinin de alakası olmadığı gibi , güzel kardeşim. )

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim, bu tür uygulamaların gerçekten insan sağlığı temini için olduğunu bilsem, 1'ini arabaya takar, birini devlete veririm.

Çukurlar açık, virajlarda sulama devam, yamalar b*ktan, ters eğimler, metal bariyerler vs vs. varken, bana kalkıp da uygulamanın bizim sağlığımız için olduğunu anlatmaya çalışma hiç.

İnsan sağlığı mı önemli;
    Tamam öyle olsun.

Mobilyada %10 kdv indirimi uyguladın. Kaldır o zaman kış lastiklerindeki vergiyi????
    o konuda yerden göğe kadar haklısın. hatta böyle uygulamalarda tedarikçi firmaların bile çıkarı olduğunu düşünürüm hep. fakat gerçekten bu tarz uygulamalar olmayınca bizim vatandaş ziksen kış lastiği falan takmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya da belki z1000'lere otoban süratlerinin üstüne çıkmaması için kesici zorunluluğu getir???

(Alakası yok değil mi verdiğim örneğin??? Tıpkı senin söylediğinin de alakası olmadığı gibi , güzel kardeşim. )
    aynı telden çalıyoruz da bakma senin heyheylerin üzerinde gibi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben arabayı iş için kullanmıyorum kar yağdığında kış lastiğim olsada çıkmam.Ne yapacam ben lastiği.
    Shrieker ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sorma galiba biraz canım sıkıldı.

cevabın bir an ters gelince, saldırdım galiba.

Yani bir de şu %20 gümrük mevzuu olunca yakında.

Durmaya çalışıyorsun ama bi yerden patlıyor işte.

(Heee, onu da dürt, bi rahat verme kimseye.)

fatih.met bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Bence mantıklı olmuş. Kış lastiği mevzusunu sırf ticari arabalara şart koşmaları saçma bi durumdu hadi güney şehirler için biraz abartı olabilir ama kışın İstanbul, Ankara gibi şehirlerde azıcık kar yağsa millet bi yokuşu çıkıp inemiyor. Takcinin günahı ne ?

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Mişlen kroskılaymeytçilerin pek umursamayacağı, birçok kişiyi de kroskılaymeytçi yapacak bir uygulama.
    gadd bunu beğendi.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Haksızlık etmeyin adamlar 1000 tane fabrika açtılar memlekete(nerdeeee), Cumhuriyet tarihi demeyeceğim Türk tarihininin halkına cezalar ile zulmeden tek iktidarı, burada ileri geri konuşmayın liyakatsiz işten anlamayan bürokratları motosikletlere de kışın kışlık, yazın yazlık, arazi de disli , asfalttada sadece asfalta özel lastik şartı getirir görürsünüz

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haksızlık etmeyin adamlar 1000 tane fabrika açtılar memlekete(nerdeeee), Cumhuriyet tarihi demeyeceğim Türk tarihininin halkına cezalar ile zulmeden tek iktidarı, burada ileri geri konuşmayın liyakatsiz işten anlamayan bürokratları motosikletlere de kışın kışlık, yazın yazlık, arazi de disli , asfalttada sadece asfalta özel lastik şartı getirir görürsünüz
    Ben öyle yapıyorum motorda ) kışın winter grip yazın city grip haha

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontra da yasaklanabilir. Hatta birilerinin canı istedi diye, arazide düz, asfaltta dişli de
    istenebilir. 😊 (3 sene sonra bu değişebilir de, bisikletler de kapsam altına alınabilir)
    Ben olsam özel belge olmadan (haarrrrçççç) araziye de çıkarttırmazdım motoru.
    Yasası da hazır... İdari makamlarca; motor sporlarına uygun koşulların sağlandığı tespit edilerek işletme belgesi tahsis edilen, moto-kros ve asfalt pistler haricinde ............

Sürücü için de; ziraat bankasından falan tutarın yatırıldığına dair dekont ile, şoförler odasından zart-zurt belgesi zorunluluğu.
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kış lastiği kullanımı konusunda bizim forum bu kadar kültürsüz ise, yolda ceza yazmaları değil giyotinle beklemeleri lazım onu anladım ben.

Destekleyeceğim ender hükümet uygulamalarından biri. Araba kullanmayı bilmiyorlar dediğiniz insanların bir de yanlış ekipmanla gezmelerini mi tasvip ediyorsunuz?
    Lastik alacak parası olmadığı halde lastiği bitik halde adamlar trafikte olduğu için oluyor bu kazalar zaten. Buna acıyacak da değilim, insanlarınbu derece fakirkleşmesi gerçekten çok acınaklı bir durum, ama gücün yok diye benim hayatımı da tehlikeye atamazsın. İyi senin lastik alacak paran yok lastiksiz gez, benim de fren hidroliği koyacak param yok fren boşaldı devam ediyorum öyle.. Öyle iş mi olur? Lastik alacak parası yoksa kullanmasın araba.
    Kış lastiği lüks veya aksesuar değildir, maddi külfet de değildir. O parasını verdiğin lastiği kullanmıyor musun? Yaz lastiğin daha uzun süre gidecek işte kış lastiğin olunca. Bu basit denklemi kurmaktan aciziz ya.

Bi cacık olmaz lan bu ülkeden.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zihniyet meselesi eğitimsizlik

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kış lastiği sadece şehirlerarası yollarda zorunlu olacakmış. Şehir içi valiliklerin alacağı karara bağlı.

Gıcır gıcır mercedesleri kışın soğuğunda yaz lastikleriyle; eşşek kadar pahalı cipleri yazın sıcağında kış lastikleriyle görüyor, ağzım açık bakakalıyordum. İyi olmuş. 7 derece kardeşim. Kar olsun olmasın, yağmur olsun olmasın, lastiğin yeni olsun olmasın 7 derecenin altında arabanla çıkacaksan kış lastiği olacak. Eksi yedi değil, artı yedi üstelik. Ankara'da soğuk kestiğinde sabahları yaşanan trafik eziyetlerinin esas sorumlusu o gülüşüyle içleri ısıtan kişi değil, kış lastiği takmayan, kış lastiğini sadece karda takılması gereken bir şey zanneden dingiller.

Ortak kullanım alanlarında sigara meselesi bir, bu karar iki. Onaylıyorum.

Ha, bir hükumet bir kararı neden alır? Bunun cevabı neredeyse hiç bir zaman vatandaşların genelinin yararına olduğu için değildir. O ayrı hikaye. Bambaşka konular. Belki de yeri burası değil.
    Metilen bunu beğendi.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu uygulamaya kızanlar neden kızıyor;

14 Nisan 2017 http://otoajanda.com/ithal-lastikler...umruk-vergisi/

19 Eylül 2016 http://www.hurriyet.com.tr/gumruk-ve...cikti-40226247

Yarın can yeleklerine %70 ek gümrük vergisi gelir. 6 ay sonra da otomobillerde can yeleği bulundurma zorunluluğu gelir. Biz de burada "iyi oldu ya, İstanbul' da durmadan sel oluyor zaten. Devlet bizi düşünüyor" falan diye kendimizi avuturuz.

Kış lastiği uygulaması iyi de çevresi kötü sanki...
    Shrieker, -Black-, zabuzaretta ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha, bir hükumet bir kararı neden alır? Bunun cevabı neredeyse hiç bir zaman vatandaşların genelinin yararına olduğu için değildir. O ayrı hikaye. Bambaşka konular. Belki de yeri burası değil.
    Ben, tam da bu yüzden yazmıştım.

Metilen:

+1

twisten:
    Kış lastiği sadece şehirlerarası yollarda zorunlu olacakmış. Şehir içi valiliklerin alacağı karara bağlı.

Bu da, Antalya'dan Denizli'ye gidip gelecek biri için, günübirlik sök-tak anlamına gelebiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu uygulamaya kızanlar neden kızıyor;

14 Nisan 2017 http://otoajanda.com/ithal-lastikler...umruk-vergisi/

19 Eylül 2016 http://www.hurriyet.com.tr/gumruk-ve...cikti-40226247

Yarın can yeleklerine %70 ek gümrük vergisi gelir. 6 ay sonra da otomobillerde can yeleği bulundurma zorunluluğu gelir. Biz de burada "iyi oldu ya, İstanbul' da durmadan sel oluyor zaten. Devlet bizi düşünüyor" falan diye kendimizi avuturuz.

Al,al, bundan da al, bundan da al, buna da zam yap, bunu biraz arttır. Yapmıyorlarsa cezayı ağırlaştır. Şunu da zorunlu yap, bunu da sat, üzerinden arttırılmış vergisini al. Topla, topla, topla.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)