Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Zincir Temizleme Yağlama Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazotla benzini karistiran arkadaslara bir surprizim var. Mazotla gaz yagi ayni maddedir : Kerosen, damitilmis petrol. Gaz yagi zincire ne kadar zarar verirse mazot da o kadar verir(hic denecek kadar az).

Bahsettiginiz benzin, islenmis petrol, ucucudur, atesleme disinda hic bir amacla kullanilmaz. Benzinle mazotu karistirmayi birakin artik

Ve hayir ne gaz yagi ne mazot ucucu bir madde degildir, doldurun 5 lt, kapagi acik birakin 1 ay sonra o yine 5 ltdir. Dolayisiyla mazot ya da gaz yagiyla zincirinizi temizlediyseniz bir bezle o zinciri silmeniz gerekir.

Ucucu = zararli. Ucucu degil = problem yok.
    Sağol varol, ne yazdıysan hepsi doğru...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Kendi yaptigim temizlemeyi yazayim; gaz yagini cam sil sisesine doldurdum, ilk once zincirin her yerine puskurtuyorum ve fircayi gezdiriyorum ustune bi tur daha puskurtup bekliyom 5-10 dk , sonra eski tshirtlerimi bez olarak kullanip bi guzel kuruluyom, en sonda yagliyoz iste en pratik ve dogru yol bu. En iyi zincir yagi hangisi brnde hala bulamadim c4 pahali suan castrol kullaniyom bi ara wurth kullandim eski motor yagini kullandim hrpsi pisletiyor janti falan
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)