Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kendime 250 lik motosiklet yapmayı düşünüyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Yani sonuç olarak anlamışın ne dediğimi, sorun yok!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TDK ' daki kişiler de benim gibi insan sonuçta onlar hata yapmışlar. Çünkü babam da motorsiklet kullanırdı. Keşke Türkoğlu'na gelip bide orda sorsalardı. Sende konu hakkında yorum yapacaksan yap. Benim yazım hataları ile ilgili de bir ara konuşuruz. Yoksa Türk'lerin motorsiklet kelimesi 100 yıldır var. Biri gardaş diyor, biri ede diyor, biri kardeş diyor, biri uşağım diyor: yani herkes bişey der sen kabul etmekte neden bu kadar zorlanıyorsun. Ben buyum arkadaşım, geçmişimde buydu, geleceğimde bu !
    hahahaha TDK'nın doğru dediği kelimeyi kabul etmeyen sensin ama nasıl "bir şeyleri kabul etmekte zorlanan" kişi ben oluyorum onu anlamadım. Ülkemdeki bütün tarihçiler, profesörler ve dil bilimciler adına özür diliyorum kelimelerin doğru yazılışlarını sizin evinize gelip babana sormadıkları için. Yukarıda da yazdığım gibi istediğini söyle bizim umrumuzda değil sadece uyardık.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yardımcı olmayacaksan ugraşma arkadaş benimle. 16 17 yıldır motorsiklet falan kullanıyorum bu makineyi sırf sen öyle diyorsun motosiklet olmaz Motorsiklet
    Motorsiklet falan derken ??????
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Konu hakkında yazacasan yaz yoksa başlacam şimdi!!!

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Konu hakkında yazacasan yaz yoksa başlacam şimdi!!!
    Rica etsem başlar mısınız? Seviyenizi görmek isteriz tüm forum olarak.

Gonuyla ilgili yazcasaz yazın yogsa işinize bakın

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Mustafa Bey, sinirlenmeye gerek yok. Siz konunuza devam ediniz.

Bu arada, doğrusu "motosiklet" olacak.

Yav arkadaş şu form'u gez, en az 10000 kez yapılmış yazım hatası var. Siz hala! 😀😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa Bey, sinirlenmeye gerek yok. Siz konunuza devam ediniz.

Bu arada, doğrusu "motosiklet" olacak.
    Eyvallah arkadaşım. Devam edebilsem edecem konuya

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorbisiklet diyelim tam olsun.

Kendi motorumu yapacağımı biraz açmak lazım. Sıfırdan kendim tasarlayıp hadi silindirini pistonunu satın alıp toplayacağım dersen bir yere kadar olur gibi gözükür. En azından uygun karbüratörle falan belki yerinde çalışır bile ama o motora binilmez. Bunun amortisörü var, şasi geometrisi var, o amortisörün sertliği ne olacağı var. Şasinin tasarımı nasıl olacak, motoru taşıyabilecek mi ? Kaynaklarına güvenilebilecek mi ? Bunlara cevap vermek gerekiyor. Ben Orange County Choppers'ın motorlarına bile güvenip binmem. Adamlar lastik sığmıyor diye arka tarafı canavarla oyup deliği lehimle kapatıyorlar. Yolda tekerlek fırlar mı fırlamaz mı bilinmez ? Kelle koltukta gezerim diyorsan o başka.

Neyse, bu işler çocuk oyuncağı değil. O motora ruhsat falan da alamazsın. En iyisi eski bir 250'lik motoru kelepir fiyatta alıp kesip biçerek istenen şekle sokmak.
    bursalıali ve fedos bunu beğendiler.

Form'da açtığım konuyu da kapatacam resmen konu felç duruma geldi.
    Nasıl kapatılır bu form'da açtığım konu ?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Anlıyorsan çok zor birşey olduğunu düşünmüyorum.

Mesela plakalı bir motor bulursun. Onun üstünde oynayarak güzel birşey ortaya çıkarabilirsin.

Ben öyle yapıyorum. Forumdada konum var. İncelersen bilgi edinmiş olabilirsin.

Sana vereceğim tavsiye ise şöyle olur. Gidersin bi jawa 350 alırsın yada Mz301 alırsın. İlla 250 cc dersen MZ 251 alırsın. Piyasada bolca var ve ruhsatlı muayenelisini 2-3 bine bulabilirsin.

Şaseyi fazla kesmeden oynamaya başlarsın. Bi çin malı racing tipinde olan motorun grenajını bulursun üstüne uydurursun. Biraz koltukla birazda depo ile oynarsın. Becerin varsa güzelde birşey ortaya çıkar. Hemde iki zamanlı motorun gücü seni fazlasıyla tatmin edecektir.

Ama önce toplayayım sonra ruhsat alayım filan deme. Neredeyse imkansız şeyler onlar. Ben bi ara utv yapayım ruhsat alayım diye araştırmıştımda olacak gibi değil. Yapılır ama bizim devlette öyle şeylere izin yok. Çok büyük paralar harcanırsa belki.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorbisiklet diyelim tam olsun.

Kendi motorumu yapacağımı biraz açmak lazım. Sıfırdan kendim tasarlayıp hadi silindirini pistonunu satın alıp toplayacağım dersen bir yere kadar olur gibi gözükür. En azından uygun karbüratörle falan belki yerinde çalışır bile ama o motora binilmez. Bunun amortisörü var, şasi geometrisi var, o amortisörün sertliği ne olacağı var. Şasinin tasarımı nasıl olacak, motoru taşıyabilecek mi ? Kaynaklarına güvenilebilecek mi ? Bunlara cevap vermek gerekiyor. Ben Orange County Choppers'ın motorlarına bile güvenip binmem. Adamlar lastik sığmıyor diye arka tarafı canavarla oyup deliği lehimle kapatıyorlar. Yolda tekerlek fırlar mı fırlamaz mı bilinmez ? Kelle koltukta gezerim diyorsan o başka.

Neyse, bu işler çocuk oyuncağı değil. O motora ruhsat falan da alamazsın. En iyisi eski bir 250'lik motoru kelepir fiyatta alıp kesip biçerek istenen şekle sokmak.
    Teşekkür ederim.
    Sizde yanlış anlamayın lütfen. Artık hiç birsey sormuyorum. Sizin ile alakalı bir durum degil, anlayışınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Hayırlı akşamlar

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Kayıt evrak işleri zor olabilir, bilemiyorum.
    Ama "yapma" işi çok güzel olur.
    Forumda enduro yapan birisi var zaten, birde siz olursunuz, süper olur.
    Bolca fotoğraflayın ve bizde keyifle okuyalım, izleyelim.
    Takıldığınız noktada emin olun forumun ustaları yardımıza koşarlar.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Al bi cg taktır 250 lik blok git ruhsatada işlet tamamdır.
    Ama şunu da söyleyim, hızlandığı gibi durabilecekmi ne kadar güvenli olacak 90 küsür kiloluk makine o motorla baş edebilecekmi hepsi kafamda bi soru işareti.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bi cg taktır 250 lik blok git ruhsatada işlet tamamdır.
    Ama şunu da söyleyim, hızlandığı gibi durabilecekmi ne kadar güvenli olacak 90 küsür kiloluk makine o motorla baş edebilecekmi hepsi kafamda bi soru işareti.
    Ruhsata işletme işi o kadar kolay yani.

Çok merak ediyorum nasıl yapıldığını. Ben blok değiştirdim bi yol gösterde bende işleteyim ruhsata.
    bursalıali bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sadece ek bir fikir: Moduler dizayn edin. Ileride durum olursa sagina soluna birer 250cc daha ekleyip 750cc yaparsiniz. Baktiniz cok yakiyo, birini iptal edersiniz filan.

Ben internet aramalarımda motorsiklet yazıyorum hemen aradığım çıkıyor. Sen motosiklet diye arama yapıyorsun yine ardığını buluyorsun. Herkes bizi anladı ama sen niye anlamıyon. !!?
    Çorumlu yada yozgatlı galiba, konyada olabilir. O yüzden hiç çenenizi yormayın arkadaşlar.

Yürüyedur yiğidim.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsata işletme işi o kadar kolay yani.

Çok merak ediyorum nasıl yapıldığını. Ben blok değiştirdim bi yol gösterde bende işleteyim ruhsata.
    Sıfırdan yapılan motosikletten daha rahat olacağı kesin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmak kelimesinin, "Oo kanka yeni telefon yapmışsın." veya " Herif sevgili yapınca bizi unuttu." örneklerinde olduğu gibi satın almak ya da bulmak anlamında da kullanılıyor olması, bir şeyleri üretmekten ne kadar uzak bir kültüre evrildiğimizin çok acı bir göstergesi. Ben de başlığı görünce, satın almak kast ediliyor gibi düşündüm.
    Aynini dusundum.
    Ayrica, motosiklet.net yazarak girdigi sitede ve TDK'ya bile hata isnad ederek motorsiklet diye israr etmek...
    Forum sahipleri de ogrensin iste ( @eskiden Tubiş vardi, onun "motoRsiklet değil, motosiklet" bir basligi mevcuttu. Simdi teldeyim diye bulamiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:11 ----------

Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çorumlu yada yozgatlı galiba, konyada olabilir. O yüzden hiç çenenizi yormayın arkadaşlar.

Yürüyedur yiğidim.
    Kahramanmaras..
    Az once Kahramanmarasla ilgili uzunca bir yazi yazdim ama, halki ayrimciloga tesvik vs diye sildim geri..
    10 yila yakinfir iclerindeyim.
    Inatlasmayin, Kahpe Fransizlar bile basa cikamadi, siz mi cikicaksiniz?
    Neticede burasi onuncu köy!

Edit: " motoRsiklet falan kullaniyorum" derken "falan"dan kastiniz nedir Ede'm?
    Umarim en kisa zamanda baslarsiniz da biz de keyifle okur ve tecrubeleniriz ;)
    ..YaNKee.. bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece ek bir fikir: Moduler dizayn edin. Ileride durum olursa sagina soluna birer 250cc daha ekleyip 750cc yaparsiniz. Baktiniz cok yakiyo, birini iptal edersiniz filan.
    Eyvallah kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Motorsiklet ile ilgili konu açın motosiklet mi motorsiklet mi? Yeterki benim actığım konudan çıkın lütfen. Çünkü benim açtıgım konu Edebiyat değil!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)