Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motor aldım doğru bir karar verdimmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Merhabalar.
    Ben Mondial 125 Mh drift kullanıcısı idim
    Bugün ani bir kararla RKS Titanic 150-S İsimli bir motoru satın aldım.
    Kendisi indirimde idi birazda biz indirim yaptırdık.
    Bu motor hakkında bilgisi olan varmıdır? Hızlanmasıdır virajlarıdır vs v.s
    Çinliden italyana geçtik sonunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    LiseliMotorc bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İtalyan katkılı dizayn ama Çinli yine de diyelim. Hayırlı olsun ve aramıza hoşgeldin. 150-S forumunda dilimiz döndüğünce, tecrübemiz yettiğince motoru anlatmaya çalışıyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bakımını aksatmazsan seni üzmeyecek bir motor. Kazasız belasız sürmen dileğiyle..

Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyan katkılı dizayn ama Çinli yine de diyelim. Hayırlı olsun ve aramıza hoşgeldin. 150-S forumunda dilimiz döndüğünce, tecrübemiz yettiğince motoru anlatmaya çalışıyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bakımını aksatmazsan seni üzmeyecek bir motor. Kazasız belasız sürmen dileğiyle..
    Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Hocam bu yorumlar 2016 yılına ait ama genede okudum teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Birşey sormak istiyorum Bu motorun Rödajı nasıl olacak ve kaç km de bir gideceğim servise ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    150-S sayfasına da bol bol resim atmanı bekliyoruz. Destek verebileceğimiz bir konu olursa da çekinme lütfen.

Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    150-S sayfasına da bol bol resim atmanı bekliyoruz. Destek verebileceğimiz bir konu olursa da çekinme lütfen.
    Birşey sormak istiyorum Bu motorun Rödajı nasıl olacak ve kaç km de bir gideceğim servise ?

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim ^^

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    anlasildigi kadari ile motoru sifir aldin, rodaj konusunu o motor ile verilen kitapciga uygun yap, sabirla sakince ne yaziyorsa onu yap. Orada bakim periyodlari da yazar, yeni motorun huyunu suyunuda cozersin, sana nacizane tavsiyem rodaj sonrasi motorun basinda dur bakimin bastan savma yapilmadigina emin ol, dandik yag koymadiklarina emin ol, gerekirse mudahale et kiyameti kopart. bu model de filtre yerine yag suzgeci varmi bilmiyorum, suzgec ise mutlaka temizligini yaptir... bunu mutlaka yaptir.

basit ve genel bir cevap ama isine yarayacaktir

gule gule kullan, kurallara uy, gaza gelme, efendi ol, en onemlisi mutlu ol....

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk 1000 km rodaj süresi derler. Hatırladığım kadarıyla ilk 500 km 5000-6000 devri geçmeden ama vites değiştirerek ve sabit hızda kalmadan sürebilirsin. Ardından 1000 km.ye gelene kadar devri yavaş yavaş arttırıp yine sabit hızda uzun süre kalmadan süreci tamamlayıp ilk bakımına sokabilirsin. Motorun sağlığı açısından bu ilk 1000 km sürede motoru çok zorlama, topspeed deneme, redline sakın aman. Benden daha tecrübeli kullanıcılar yanlışım varsa düzeltsin. Rodajı atlattıktan, parçalar birbirine alıştıktan sonra her 2000 km.de bir periyodik bakımın olacak. Bakımlarda Castrol, Motul v.s. gibi kaliteli yağ kullanmanı tavsiye ederim. Çankırı'yı bilmiyorum ama İstanbul'da ben 10-40, yazın ise 15-50 yağ kullandım sıkıntı yaşamadım. Gene en doğrusunu servisin söyleyecektir. Her 300 km.de bir de zincirini temizleyip yağlarsan süper olur.

Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlasildigi kadari ile motoru sifir aldin, rodaj konusunu o motor ile verilen kitapciga uygun yap, sabirla sakince ne yaziyorsa onu yap. Orada bakim periyodlari da yazar, yeni motorun huyunu suyunuda cozersin, sana nacizane tavsiyem rodaj sonrasi motorun basinda dur bakimin bastan savma yapilmadigina emin ol, dandik yag koymadiklarina emin ol, gerekirse mudahale et kiyameti kopart. bu model de filtre yerine yag suzgeci varmi bilmiyorum, suzgec ise mutlaka temizligini yaptir... bunu mutlaka yaptir.

basit ve genel bir cevap ama isine yarayacaktir

gule gule kullan, kurallara uy, gaza gelme, efendi ol, en onemlisi mutlu ol....
    Önerileriniz ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

İlk 1000 km rodaj süresi derler. Hatırladığım kadarıyla ilk 500 km 5000-6000 devri geçmeden ama vites değiştirerek ve sabit hızda kalmadan sürebilirsin. Ardından 1000 km.ye gelene kadar devri yavaş yavaş arttırıp yine sabit hızda uzun süre kalmadan süreci tamamlayıp ilk bakımına sokabilirsin. Motorun sağlığı açısından bu ilk 1000 km sürede motoru çok zorlama, topspeed deneme, redline sakın aman. Benden daha tecrübeli kullanıcılar yanlışım varsa düzeltsin. Rodajı atlattıktan, parçalar birbirine alıştıktan sonra her 2000 km.de bir periyodik bakımın olacak. Bakımlarda Castrol, Motul v.s. gibi kaliteli yağ kullanmanı tavsiye ederim. Çankırı'yı bilmiyorum ama İstanbul'da ben 10-40, yazın ise 15-50 yağ kullandım sıkıntı yaşamadım. Gene en doğrusunu servisin söyleyecektir. Her 300 km.de bir de zincirini temizleyip yağlarsan süper olur.
    Tamamdır hocam dediklerinizi not aldım bi kenara motosikleti yarın teslim alıyorum. Çankırıda servis yok. Çok iyi tanıdıgımız bi usta var ona yaptıracağım bakımları önerileriniz için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)